Генеральний консул у Сан-Франциско: Рівень підтримки України з боку США зараз безпрецедентний  
23 грудня 2014

Україна у війні з Росією потребує потужних союзників. Хоч ЄС і запровадив низку санкцій проти РФ, лідери багатьох європейських країн здебільшого дистанціювалися від російсько-української війни, побоюючись економічно чи енергетично постраждати від помсти Росії. А окремі європейські очільники навіть після розв’язання Путіним війни в Європі не намагаються приховати своєї лояльності до головного російського мачо – спрацьовує потужне російське лобі в Європі та багаторічні дружні зв’язки Путіна з керівниками країн ЄС.
Сполучені Штати - ось від кого Україна розраховує отримає суттєву підтримку. У січні наступного року республіканці, які набагато різкіше оцінюють політику Путіна, отримають контроль над Сенатом, що дає сподівання на посилення тиску з боку США на Російську Федерацію. Ухвалення американським Конгресом закону "Про підтримку свободи України" - наочне свідчення намірів Штатів "не здавати" Україну.
На яку допомогу від Штатів може розраховувати Україна, чи готові американські бізнесмени інвестувати у нашу країну і чи вдається українській діаспорі впливати на ухвалення рішень американськими можновладцями? Ці та інші питання "Обозреватель" поставив генеральному консулу України у Сан-Франциско Сергію Альошину.
 "У КАЛІФОРНІЮ ЇДУТЬ ВИСОКОКВАЛІФІКОВАНІ ФАХІВЦІ З УКРАЇНИ"
В Україні заговорили про нову хвилю імміграції, пов’язану з війною в Україні та економічною нестабільністю. Чи збільшилася протягом останнього року кількість українців, які намагаються іммігрувати до США, зокрема на Західне узбережжя?  
У штатах нашої відповідальності – а це 12 штатів Західного узбережжя США (Каліфорнія, Вашингтон, Юта, Монтана, Аризона, Айдахо, Вайомінг, Гаваї, Колорадо, Невада, Нью-Мексико, Орегон) – кількість мігрантів з України суттєво не зросла. Хоча у порівнянні з минулими роками наші співгромадяни почали більш активно сюди переїжджати.  
Каліфорнія приваблива з багатьох причин: тут високий темп економічного розвитку, сприятливий клімат, є постійна потреба у висококваліфікованих спеціалістах. З України сюди їдуть переважно фахівці IT-галузі, які дуже затребувані у Каліфорнії. Крім них, у четверту хвилю імміграції до США, яка розпочалася в 90-х, потрапили й інші високоосвічені фахівці, зокрема медики, науковці, спеціалісти в галузі біотехнологій тощо.
Продовжується у нас і так звана релігійна імміграція. На Західне узбережжя і зараз переїжджають парафіяни баптистських церков, які мають тут потужні позиції.
У нас немає точних даних, скільки саме українців мешкає у західному регіоні США, оскільки відповідна статистика цією країною не ведеться. На обліку у нашому консульстві стоїть 24 тисячі громадян, з них майже 1300 – це українські діти, усиновлені американцями.  
За експертними оцінками, на території Каліфорнії перебуває близько 80 тисяч українців,  у сусідніх штатах Орегон і Вашингтон - близько 100 тисяч, у решті штатів Західного узбережжя – ще біля 20 тисяч. Загалом - до 200 тисяч громадян України. Але ця цифра, як мінімум, подвоїться, якщо додати сюди вихідців з України та їхніх нащадків.
Якщо говорити в цифрах – наскільки за останній час зросла кількість українців на Західному узбережжі?
Точних даних немає, але з огляду на динаміку видачі віз українцям, зокрема, імміграційних, консульськими установами Сполучених Штатів, то, можливо, йдеться про щорічне збільшення десь на 5-10%. Але ще раз підкреслюю, що це орієнтовні дані.
Наскільки високий відсоток українців, які нелегально перебувають у Штатах, якщо, звичайно, є такі дані? Чи були протягом останнього часу випадки депортації українців, що перебували у США нелегально?
Я можу говорити лише про юрисдикцію нашого консульства. На Західному узбережжі до двох тисяч громадян, які перебувають тут нелегально, і ця цифра тривалий час не змінюється. За 2013-2014 роки із Західного узбережжя було депортовано 19 українських громадян.
"ЩЕ НІКОЛИ УВАГА АМЕРИКАНЦІВ ДО УКРАЇНИ НЕ БУЛА ТАКОЮ ВЕЛИКОЮ"
Як така потужна українська громада в Каліфорнії реагує на війну України з Росією?
Реагує дуже бурхливо. Від самого початку окупації Криму Росією, а потім фактично прямої військової агресії українська громада постійно організовувала пікетування консульських установ Російської Федерації, проводила політичні та благочинні акції на підтримку України, зверталася до місцевих сенаторів з проханнями домогтися ухвалення рішень, спрямованих на допомогу Україні.  
Важливо відзначити, що за результатами спільної роботи з Почесним консулом України в Солт-Лейк Сіті, штат Юта, Дж.Фрідманом у березні законодавчим органом штату була прийнята резолюція на підтримку державного суверенітету України та із закликом до Російської Федерації невідкладно вивести війська з Криму. Наразі працюємо з парламентарями та українською громадою Каліфорнії, Арізони, Вашингтону й Орегону з метою прийняття аналогічних резолюцій.
На хвилі цікавості ЗМІ до українських подій, я дав місцевій пресі близько 20 інтерв’ю, а наша дипустанова розповсюдила біля 30 прес-релізів. Нашим головним завданням було донести інформацію про те, що насправді відбувається в Україні, до американської громади. Ми постійно викривали факти російської агресії.
Ще ніколи увага американців до України не була такою великою
24 серпня, на День незалежності України, у центральному парку Сан-Франциско на "Day of Ukraine" зібралося дуже багато американців – більше двох тисяч. Я останні чотири роки виступав на цьому заході, але ніколи такої кількості американців там не було. Вони активно цікавилися тим, що відбувається в Україні, висловлювали щиру підтримку.
Наступного дня, 25 серпня, разом із керівництвом мерії ми підняли над Сан-Франциско прапор України – він цілий день майорів над мерією міста. Ця подія також мала значний резонанс.
Зараз важливо спрямувати інтерес до України виключно в позитивне русло. Ще ніколи увага американців до України не була такою великою, хоча раніше наша країна не викликала особливого інтересу у мешканців, зокрема, Каліфорнії. Зараз Україна на слуху, і ми маємо це використовувати.  
Наскільки ефективними були заходи, організовані українською діаспорою? Яку реакцію вони викликали у американських посадовців?
Я знаю, що сенатори та конгресмени від Каліфорнії та інших штатів неодноразово надсилали запити до Білого Дому, до Президента США Барака Обами.  Вони зіграли суттєву роль у юридичній підтримці України.
Як відомо, 11 грудня Конгрес США прийняв закон "Про підтримку свободи України" і Президент Барак Обама його підписав. Закон розширює допомогу Україні та створює законодавчу базу для запровадження додаткових санкцій проти Росії.
Дуже важливо, що закон передбачає можливість надання Україні військової техніки та послуг, в тому числі протитанкового озброєння, радарних систем для боротьби із артилерією, безпілотних літальних апаратів, захищених засобів зв’язку, а також дозволяє США допомагати із навчанням українських військових. На ці цілі, як ви знаєте,  до 2017 року будуть виділені 350 млн. дол. США (100 млн. дол. – у 2015 році, і по 125 млн. – у 2016 і 2017-му.) 
Також протягом 2016-2018 років США виділять Україні 50 млн. дол. на технічну допомогу у сфері зміцнення енергетичної безпеки. Штати допомагатимуть українському уряду розробити середньо- та довгострокові плани з підвищення енергоефективності, які мають зменшити залежність України від експорту енергоносіїв.  
Крім того, США виділяють 20 млн. дол. на розвиток в Україні громадянського суспільства, незалежних ЗМІ та боротьбу із корупцією.
Можу стверджувати, що зараз рівень підтримки України з боку США безпрецедентний.
Закон "Про підтримку свободи України" ми розцінюємо як чіткий сигнал підтримки з боку американських законодавців та американського народу на адресу України, а також знак солідарності з українським народом у його прагненні самостійно обирати власне майбутнє.

ОБОЗРЕВАТЕЛЬ


 

Путин видит в Зеленском уникальную возможность, чтобы реализовать свои цели в Украине - Андрей Илларионов

Зеленский встретился со звездами мирового кино и призвал мировой кинобизнес снимать кино в Украине

До України їде президент Словаччини

До України їде президент Словаччини

Зеленский предлагает развести войска по всей линии разграничения

Зеленський має відвідати Брюссель та зустрітись з головою Європарламенту

У Гонконзі відбулися сутички між антиурядовими і провладними демонстрантами

У Гонконзі відбулися сутички між антиурядовими і провладними демонстрантами

Правительство Украины решило соединить Черное и Балтийское море

По новому закону "О столице" Киев могут разбить на 30 префектур

 

Добыча нефти в Саудовской Аравии упала вдвое после атаки дронов

Рада сегодня рассмотрит законопроект об обличителях коррупции

Зеленський заявив про підготовку карти виконання Мінських угод з конкретними термінами

Регламентный комитет Рады рекомендовал отстранить Геращенко от работы на 5 заседаний

Поїзд зійшов з рейок в Конго, пів сотні людей загинули

Хто є хто в Єврокомісії

Трамп змушував синоптиків змінити прогноз про "Доріан" під його заяви, – ЗМІ

В Барселоне 600 000 человек вышли на митинг за отделение от Испании

Рада со скандалом приняла закон об импичменте

Карпюк рассказал, как его и Клыха пытали российские тюремщики

 
15-09-2019 - politics

Путин видит в Зеленском уникальную возможность, чтобы реализовать свои цели в Украине - Андрей Илларионов

15-09-2019 - politics

Зеленский встретился со звездами мирового кино и призвал мировой кинобизнес снимать кино в Украине

15-09-2019 - economy

У США столкнулись с самым большим дефицитом бюджета за 7 лет размером в более чем 1 трлн долл.

14-09-2019 - economy

Украина договаривается о новой программе МВФ на $5 млрд, - Bloomberg

14-09-2019 - social

Добыча нефти в Саудовской Аравии упала вдвое после атаки дронов

14-09-2019 - politics

До України їде президент Словаччини

14-09-2019 - politics

До України їде президент Словаччини

14-09-2019 - politics

Зеленский предлагает развести войска по всей линии разграничения

14-09-2019 - politics

Зеленський має відвідати Брюссель та зустрітись з головою Європарламенту

14-09-2019 - politics

У Гонконзі відбулися сутички між антиурядовими і провладними демонстрантами

14-09-2019 - politics

У Гонконзі відбулися сутички між антиурядовими і провладними демонстрантами

14-09-2019 - politics

Правительство Украины решило соединить Черное и Балтийское море

14-09-2019 - politics

По новому закону "О столице" Киев могут разбить на 30 префектур

14-09-2019 - politics

Глава МИД Украины заявил о "потеплении" в отношениях с Россией

14-09-2019 - politics

Голова МЗС Пристайко пояснив формулу Штайнмайєра

14-09-2019 - politics

Елена Зеленская рассказала о своих приоритетах

13-09-2019 - politics

Зеленский: выборы на Донбассе состоятся после вывода войск

13-09-2019 - politics

С начала дня на Донбассе произошло 11 обстрелов, ранены шестеро военных

13-09-2019 - politics

Зеленскому сказали, что в октябре он дает пресс-конференцию

13-09-2019 - politics

Мерію Дніпра обшукують. Філатов киває на "нечистоплотного олігарха"

13-09-2019 - politics

Коломойський розповів, як потрапив на зустріч до кабінету Зеленського

13-09-2019 - politics

Попавшая на фото встреча с Зеленским была первой за 4 месяца, - Коломойский

13-09-2019 - politics

В России назвали три "железных" условия для встречи с Зеленским в Париже

13-09-2019 - politics

Рада отменила пленарное заседание во вторник

13-09-2019 - economy

На курортах Испании прошли самые сильные дожди за 100 лет

13-09-2019 - economy

Главу правління і фіндиректора Приватбанку підозрюють у розтраті

13-09-2019 - politics

ДБР прийшло з обшуками у банк Порошенка

13-09-2019 - politics

"Слуга народа" намерена провести местные выборы в апреле 2020, - источник

13-09-2019 - politics

Зеленський розповів, про що говорив з Коломойським

13-09-2019 - politics

РАДА ЗВІЛЬНИЛА ВСЮ ЦВК

13-09-2019 - politics

Місія МВФ зустрілась з керівництвом Нацбанку: розмовляли про нову програму

13-09-2019 - politics

Нове місто на березі Чорного моря та ІТ-кластер: Зеленський презентував нові інвестиційні проєкти

13-09-2019 - politics

Зеленский: снятие санкций с России — недопустимо

13-09-2019 - politics

Новый военный прокурор намерен возобновить расследование Иловайского котла

13-09-2019 - politics

ООС: бойовики 23 рази обстріляли українські позиції, є загиблий

13-09-2019 - politics

Перший бунт на кораблі. Як «слуги» не захотіли ставати рабами

13-09-2019 - social

Рада сегодня рассмотрит законопроект об обличителях коррупции

12-09-2019 - social

Зеленський заявив про підготовку карти виконання Мінських угод з конкретними термінами

12-09-2019 - politics

Нетаньяху: Нужна широкомасштабная военная операция в секторе Газа

12-09-2019 - politics

Порошенко и его фракция заблокировали трибуну из-за решения комитета по Геращенко

Всі новини

 

Олег Соскін. Проект Міжмор’я: цивілізаційний, християнський та економіко-регіональний виміри, Економічний часопис, №168, 2017 рік

Варшавский Форум Безопасности, Польша 8-9 ноября 2017 г.

Олег Соскін: Східний дивізіон країн Міжмор'я: потенціали і перспективи

 

Открытые Сен-Готардского тоннеля и сатанинский ритуал

Підбірка матеріалів Олега Соскіна на тему Балто-Чорноморського Альянску за 1992-2017 роки

Продаю квартиру. Apartment for sale. Gonchara street 43V

 

Брат мэра Ивано-Франковска на сумасшедшей скорости раздавил насмерть пешехода своим Mercedes

Под Черниговом на полигоне погиб военный-контрактник

Четверо парней погибли в ДТП в Житомирской области

Четверо людей погибли, еще четверо пострадали при лобовом столкновении в Запорожской области

 
IT

Найбільший витік з російських спецслужб. Хакери передали ЗМІ дані з серверів ФСБ

Из-за глобального сбоя в интернете падали сайты "Страны", "Слуги народа" и сотни тысяч других

Facebook впервые предоставит суду идентификационные данные пользователей

Росія планує відключити весь інтернет в рамках підготовки до кібервійни - BBC

 
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика