Генеральний консул у Сан-Франциско: Рівень підтримки України з боку США зараз безпрецедентний  
23 грудня 2014

Україна у війні з Росією потребує потужних союзників. Хоч ЄС і запровадив низку санкцій проти РФ, лідери багатьох європейських країн здебільшого дистанціювалися від російсько-української війни, побоюючись економічно чи енергетично постраждати від помсти Росії. А окремі європейські очільники навіть після розв’язання Путіним війни в Європі не намагаються приховати своєї лояльності до головного російського мачо – спрацьовує потужне російське лобі в Європі та багаторічні дружні зв’язки Путіна з керівниками країн ЄС.
Сполучені Штати - ось від кого Україна розраховує отримає суттєву підтримку. У січні наступного року республіканці, які набагато різкіше оцінюють політику Путіна, отримають контроль над Сенатом, що дає сподівання на посилення тиску з боку США на Російську Федерацію. Ухвалення американським Конгресом закону "Про підтримку свободи України" - наочне свідчення намірів Штатів "не здавати" Україну.
На яку допомогу від Штатів може розраховувати Україна, чи готові американські бізнесмени інвестувати у нашу країну і чи вдається українській діаспорі впливати на ухвалення рішень американськими можновладцями? Ці та інші питання "Обозреватель" поставив генеральному консулу України у Сан-Франциско Сергію Альошину.
 "У КАЛІФОРНІЮ ЇДУТЬ ВИСОКОКВАЛІФІКОВАНІ ФАХІВЦІ З УКРАЇНИ"
В Україні заговорили про нову хвилю імміграції, пов’язану з війною в Україні та економічною нестабільністю. Чи збільшилася протягом останнього року кількість українців, які намагаються іммігрувати до США, зокрема на Західне узбережжя?  
У штатах нашої відповідальності – а це 12 штатів Західного узбережжя США (Каліфорнія, Вашингтон, Юта, Монтана, Аризона, Айдахо, Вайомінг, Гаваї, Колорадо, Невада, Нью-Мексико, Орегон) – кількість мігрантів з України суттєво не зросла. Хоча у порівнянні з минулими роками наші співгромадяни почали більш активно сюди переїжджати.  
Каліфорнія приваблива з багатьох причин: тут високий темп економічного розвитку, сприятливий клімат, є постійна потреба у висококваліфікованих спеціалістах. З України сюди їдуть переважно фахівці IT-галузі, які дуже затребувані у Каліфорнії. Крім них, у четверту хвилю імміграції до США, яка розпочалася в 90-х, потрапили й інші високоосвічені фахівці, зокрема медики, науковці, спеціалісти в галузі біотехнологій тощо.
Продовжується у нас і так звана релігійна імміграція. На Західне узбережжя і зараз переїжджають парафіяни баптистських церков, які мають тут потужні позиції.
У нас немає точних даних, скільки саме українців мешкає у західному регіоні США, оскільки відповідна статистика цією країною не ведеться. На обліку у нашому консульстві стоїть 24 тисячі громадян, з них майже 1300 – це українські діти, усиновлені американцями.  
За експертними оцінками, на території Каліфорнії перебуває близько 80 тисяч українців,  у сусідніх штатах Орегон і Вашингтон - близько 100 тисяч, у решті штатів Західного узбережжя – ще біля 20 тисяч. Загалом - до 200 тисяч громадян України. Але ця цифра, як мінімум, подвоїться, якщо додати сюди вихідців з України та їхніх нащадків.
Якщо говорити в цифрах – наскільки за останній час зросла кількість українців на Західному узбережжі?
Точних даних немає, але з огляду на динаміку видачі віз українцям, зокрема, імміграційних, консульськими установами Сполучених Штатів, то, можливо, йдеться про щорічне збільшення десь на 5-10%. Але ще раз підкреслюю, що це орієнтовні дані.
Наскільки високий відсоток українців, які нелегально перебувають у Штатах, якщо, звичайно, є такі дані? Чи були протягом останнього часу випадки депортації українців, що перебували у США нелегально?
Я можу говорити лише про юрисдикцію нашого консульства. На Західному узбережжі до двох тисяч громадян, які перебувають тут нелегально, і ця цифра тривалий час не змінюється. За 2013-2014 роки із Західного узбережжя було депортовано 19 українських громадян.
"ЩЕ НІКОЛИ УВАГА АМЕРИКАНЦІВ ДО УКРАЇНИ НЕ БУЛА ТАКОЮ ВЕЛИКОЮ"
Як така потужна українська громада в Каліфорнії реагує на війну України з Росією?
Реагує дуже бурхливо. Від самого початку окупації Криму Росією, а потім фактично прямої військової агресії українська громада постійно організовувала пікетування консульських установ Російської Федерації, проводила політичні та благочинні акції на підтримку України, зверталася до місцевих сенаторів з проханнями домогтися ухвалення рішень, спрямованих на допомогу Україні.  
Важливо відзначити, що за результатами спільної роботи з Почесним консулом України в Солт-Лейк Сіті, штат Юта, Дж.Фрідманом у березні законодавчим органом штату була прийнята резолюція на підтримку державного суверенітету України та із закликом до Російської Федерації невідкладно вивести війська з Криму. Наразі працюємо з парламентарями та українською громадою Каліфорнії, Арізони, Вашингтону й Орегону з метою прийняття аналогічних резолюцій.
На хвилі цікавості ЗМІ до українських подій, я дав місцевій пресі близько 20 інтерв’ю, а наша дипустанова розповсюдила біля 30 прес-релізів. Нашим головним завданням було донести інформацію про те, що насправді відбувається в Україні, до американської громади. Ми постійно викривали факти російської агресії.
Ще ніколи увага американців до України не була такою великою
24 серпня, на День незалежності України, у центральному парку Сан-Франциско на "Day of Ukraine" зібралося дуже багато американців – більше двох тисяч. Я останні чотири роки виступав на цьому заході, але ніколи такої кількості американців там не було. Вони активно цікавилися тим, що відбувається в Україні, висловлювали щиру підтримку.
Наступного дня, 25 серпня, разом із керівництвом мерії ми підняли над Сан-Франциско прапор України – він цілий день майорів над мерією міста. Ця подія також мала значний резонанс.
Зараз важливо спрямувати інтерес до України виключно в позитивне русло. Ще ніколи увага американців до України не була такою великою, хоча раніше наша країна не викликала особливого інтересу у мешканців, зокрема, Каліфорнії. Зараз Україна на слуху, і ми маємо це використовувати.  
Наскільки ефективними були заходи, організовані українською діаспорою? Яку реакцію вони викликали у американських посадовців?
Я знаю, що сенатори та конгресмени від Каліфорнії та інших штатів неодноразово надсилали запити до Білого Дому, до Президента США Барака Обами.  Вони зіграли суттєву роль у юридичній підтримці України.
Як відомо, 11 грудня Конгрес США прийняв закон "Про підтримку свободи України" і Президент Барак Обама його підписав. Закон розширює допомогу Україні та створює законодавчу базу для запровадження додаткових санкцій проти Росії.
Дуже важливо, що закон передбачає можливість надання Україні військової техніки та послуг, в тому числі протитанкового озброєння, радарних систем для боротьби із артилерією, безпілотних літальних апаратів, захищених засобів зв’язку, а також дозволяє США допомагати із навчанням українських військових. На ці цілі, як ви знаєте,  до 2017 року будуть виділені 350 млн. дол. США (100 млн. дол. – у 2015 році, і по 125 млн. – у 2016 і 2017-му.) 
Також протягом 2016-2018 років США виділять Україні 50 млн. дол. на технічну допомогу у сфері зміцнення енергетичної безпеки. Штати допомагатимуть українському уряду розробити середньо- та довгострокові плани з підвищення енергоефективності, які мають зменшити залежність України від експорту енергоносіїв.  
Крім того, США виділяють 20 млн. дол. на розвиток в Україні громадянського суспільства, незалежних ЗМІ та боротьбу із корупцією.
Можу стверджувати, що зараз рівень підтримки України з боку США безпрецедентний.
Закон "Про підтримку свободи України" ми розцінюємо як чіткий сигнал підтримки з боку американських законодавців та американського народу на адресу України, а також знак солідарності з українським народом у його прагненні самостійно обирати власне майбутнє.

ОБОЗРЕВАТЕЛЬ


 

Протести в Парижі: Макрона з дружиною екстрено евакуювали

Олег Соскин: Зеленский превращает Украину в 95 квартал

Анна Скороход: Зеленський в Омані зустрічався із Сурковим

Мировой хаос, железный занавес при Мишустине и гривна на верёвочке, - Олег Соскин

Новые лимиты для ФОПов, повышение ренты на руду, налоги для IT-шников, рекордные штрафы. Рада приняла закон "о налоговом терроре"

Отставка Гончарука - битва за потоки? Соскин - Зеленский, Кабмин, Коломойский, Тимошенко

Поїздка Зеленського в Ізраїль: Як Банкова готує таємні переговори з Кремлем

Экс-«слуга народа» Поляков назвал министра, записавшего Гончарука

Зеленский приказал разобраться, кто прослушивал Гончарука

Штраф до 9 миллионов и тюремный срок до 7 лет. Как в Минкульте хотят сажать журналистов за "дезинформацию"

 

В Іраку поліція відкрила вогонь у бік протестувальників: двоє загиблих

"Об'єднання" Чорного моря з Балтійським потрібне зараз, потім буде пізно – посол Польщі

Геннадій Гудков: Путін вирішив провести в Росії конституційний переворот

В России школьников учат разгонять протестные акции (видео)

В Москве под крики "мы научим тебя родину любить" избит экс-сотрудник "России 24", рассказавший о цензуре на канале

Префект керуватиме головами ОТГ, – експерт у Львові

Армия Хафтара нанесла ракетный удар по Триполи

Если Трамп получает меньше чем руководитель Укрпочты, у меня вопрос, что мы строим, — Ирина Верещук

Зеленский после совещания на Банковой решил не "зачищать" Кабмин, - СМИ

Шанхай розірвав відносини з Прагою через Тайвань

 
18-01-2020 - social

В Іраку поліція відкрила вогонь у бік протестувальників: двоє загиблих

18-01-2020 - politics

Протести в Парижі: Макрона з дружиною екстрено евакуювали

18-01-2020 - politics

Олег Соскин: Зеленский превращает Украину в 95 квартал

17-01-2020 - politics

Анна Скороход: Зеленський в Омані зустрічався із Сурковим

17-01-2020 - politics

Мировой хаос, железный занавес при Мишустине и гривна на верёвочке, - Олег Соскин

17-01-2020 - politics

Новые лимиты для ФОПов, повышение ренты на руду, налоги для IT-шников, рекордные штрафы. Рада приняла закон "о налоговом терроре"

17-01-2020 - politics

Отставка Гончарука - битва за потоки? Соскин - Зеленский, Кабмин, Коломойский, Тимошенко

17-01-2020 - politics

Поїздка Зеленського в Ізраїль: Як Банкова готує таємні переговори з Кремлем

17-01-2020 - politics

Экс-«слуга народа» Поляков назвал министра, записавшего Гончарука

17-01-2020 - politics

Зеленский приказал разобраться, кто прослушивал Гончарука

17-01-2020 - politics

Штраф до 9 миллионов и тюремный срок до 7 лет. Как в Минкульте хотят сажать журналистов за "дезинформацию"

17-01-2020 - politics

Олег Соскин: Диктатура Зеленского и поражение в скхватке с Ираном и Россией

17-01-2020 - social

"Об'єднання" Чорного моря з Балтійським потрібне зараз, потім буде пізно – посол Польщі

17-01-2020 - social

Геннадій Гудков: Путін вирішив провести в Росії конституційний переворот

17-01-2020 - social

В России школьников учат разгонять протестные акции (видео)

17-01-2020 - politics

У Кремлі кваплять зі зміною Конституції, готуючи перевибори Держдуми – ЗМІ

17-01-2020 - politics

Рада сняла фигуранта секс-скандала Яременко с должности главы комитета

17-01-2020 - politics

Інформацію про "записи Гончарука" найактивніше поширювали проросійські сайти, які пов'язують з Медведчуком

17-01-2020 - politics

Гончарук не пришел в Раду

17-01-2020 - politics

Гончарук написал заявление об отставке

16-01-2020 - politics

Зеленський зустрінеться з Дудою у Польщі: деталі

16-01-2020 - politics

Міністерка Бабак іде у відставку

16-01-2020 - politics

В Украине открыли дело о возможном незаконном сборе информации о Йованович

16-01-2020 - politics

Рада підтримала легалізацію грального бізнесу

16-01-2020 - politics

Зеленский решил отозвать поправки в Конституцию в части децентрализации

16-01-2020 - politics

Трамп отменял визит в Польшу из-за Зеленского, а не урагана, - Парнас

16-01-2020 - politics

Олег Соскин: Зеленский проигрывает схватку с Ираном и Россией. И ведет Украину к диктатуре

16-01-2020 - politics

Фракция "Единой России" единогласно поддержала кандидатуру Мишустина на пост премьера

15-01-2020 - politics

В "Слуге народа" считают обнародование записей провокацией группы Коломойского против Гончарука

15-01-2020 - politics

"У Зеленского примитивное понимание экономики". В сети появилась прослушка совещания у премьера Гончарука

15-01-2020 - social

В Москве под крики "мы научим тебя родину любить" избит экс-сотрудник "России 24", рассказавший о цензуре на канале

15-01-2020 - politics

В зоне ООС противник обстрелял украинские позиции из артиллерии и БПЛА, погиб военный

15-01-2020 - politics

Путин предложил кандидатуру главного налоговика Мишустина на должность главы правительства

15-01-2020 - politics

Зеленский в разговоре с Меркель заявил о трех новых участках разведения сил на Донбассе

15-01-2020 - politics

Путін створить для Медведєва посаду в Радбезі

15-01-2020 - politics

Правительство России во главе с Медведевым подало в отставку

15-01-2020 - politics

Путин похвастался "прорывом" с вооружением России и пригрозил миру

15-01-2020 - politics

Путин: "После распада Советского Союза у нас остались прежние амбиции"

15-01-2020 - social

Префект керуватиме головами ОТГ, – експерт у Львові

15-01-2020 - social

Армия Хафтара нанесла ракетный удар по Триполи

Всі новини

 

Олег Соскін. Проект Міжмор’я: цивілізаційний, християнський та економіко-регіональний виміри, Економічний часопис, №168, 2017 рік

Варшавский Форум Безопасности, Польша 8-9 ноября 2017 г.

Олег Соскін: Східний дивізіон країн Міжмор'я: потенціали і перспективи

 

Олег Соскин: Своим отказом признать ПЦУ Польская Православная Церковь заявила о своем незаконном существовании

Открытые Сен-Готардского тоннеля и сатанинский ритуал

Підбірка матеріалів Олега Соскіна на тему Балто-Чорноморського Альянску за 1992-2017 роки

 

В Херсонской области глава ОТГ попалась на взятке

На экстренном заседании Кабмина решили резко усилить борьбу с игорным бизнесом

В Италии задержали более 300 человек, связанных с кланом Ндрангета

В ДТП с грузовиком и автобусом "Херсон - Москва" погибли три человека, 15 пострадали

 
IT

Найбільший витік з російських спецслужб. Хакери передали ЗМІ дані з серверів ФСБ

Из-за глобального сбоя в интернете падали сайты "Страны", "Слуги народа" и сотни тысяч других

Facebook впервые предоставит суду идентификационные данные пользователей

Росія планує відключити весь інтернет в рамках підготовки до кібервійни - BBC

 
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика