Корреспондент: «Тупість дорівнює зраді». Інтерв'ю з кандидатом у президенти Вадимом Рабиновичем  
6 травня 2014

Кандидат у президенти Вадим Рабинович розповів Корреспонденту, як перетворити Україну на Швейцарію і де країні знайти $ 45 млрд за рік, пише Євгенія Вецько у №17-18 видання від 5 травня 2014 року.

Бізнесмен і президент Всеукраїнського єврейського конгресу Вадим Рабинович з 1998 року брав участь у політичних проектах – починаючи з Партії зелених і закінчуючи Нашою Україною. При цьому він ніколи не балотувався до органів влади.

Власник ізраїльського паспорта, який погано розмовляє українською, Рабинович визнає, що і зараз його шанси в президентській гонці є сумнівними. Проте саме себе Рабинович вважає ідеальним кандидатом у президенти.

«Сьогодні необхідно об'єднання, а я – кандидат, що об’єднує. У мене немає маніакальної спраги до влади, я просто хочу допомогти країні», – пояснює підприємець.

Як приклад для наслідування Рабинович наводить політичну кар'єру грузинського олігарха Бідзіни Іванішвілі. Приміром, так само обіцяє піти з президентського поста у добровільну відставку через два роки після виборів.

- Чому саме Бідзіна Іванішвілі?
- Я вважаю, що людина зробила правильно, навіть геніально. Він дійсно не хотів всеосяжної влади – він хотів допомогти своїй країні вийти з кризи. А потім узяв і пішов, тому що політика йому нецікава. Це незрозуміло нашим політикам.

- Українські бізнесмени теж не сидять склавши руки. Призначення Сергія Тарути та Ігоря Коломойського губернаторами – вдале рішення?
- Життя покаже. Це поки тільки спроба утримати ситуацію. А головним критерієм завжди є результат.

- А як же відділення бізнесу від влади, чого так домагається більшість наших політиків?
- Усі політики, які кажуть, що олігархів потрібно відокремити від політики, самі є олігархами. У нас центральна група українських політиків – це найбагатші люди країни, які в чомусь навіть випереджають олігархів. Тільки політики при цьому вдають із себе «дівчинку».

- Усі кандидати так чи інакше говорять про Крим, схід. Хтось намагається вести переговори із сепаратистами. Яким є ваш погляд на врегулювання конфлікту?
- Треба розмовляти. Пам'ятаєте, коли [міністр внутрішніх справ України] Арсен Аваков дав 48 годин терористам? Навіщо він провокував ситуацію? Навпаки, потрібно оголосити, що ми готові до діалогу, вибити ті козирі, якими розмахують сепаратисти. Вони зажадали провести референдум? Минуло два тижні , тепер київська влада пропонує референдум. Не треба весь час спізнюватися. Треба випереджати події – це закон політики.

Я думаю, що нинішні політики Росії та України завели ситуацію в абсолютний глухий кут. Коли в сім'ї скандал, винні обидва. Є кричущі речі, але ми сусіди по життю, сусіди географічно, і якусь провину слід брати і на себе. Тому потрібно переходити до народного діалогу. Збирати форум еліт, політиків, економістів, артистів, бізнесменів України та Росії і не дати здійснитися тій війні, яка може статися внаслідок тупості і непрофесіоналізму політиків.

Треба всім охолонути, зробити крок назад і дати простим людям можливість переговорити між собою. Я буду спілкуватися зі своїми друзями в Москві, спробую організувати такий народний діалог. Це краще, ніж нічого. Якщо мої два слова можуть допомогти тому, щоб у країні зберігся мир, щоб два народи хоча б не воювали один з одним, це для мене важливіше, ніж виграти президентські вибори.

- Чи є шанс повернути Крим?
- Є. Але це довгострокова перспектива. Це комплекс заходів, безумовно, невійськового характеру. Застосовувати військову техніку добре на тій території , яка тебе підтримує. А там, на жаль, 75% реальної підтримки Росії. Ось вони і будуть щасливі. Якщо хтось хоче піти з вашої сім'ї, навіщо тримати його за руки і кричати: «Ти без мене не виживеш!»? Та відпусти ти його і дай йому пожити! Я за єдину Україну. Але, на моє страшне переконання, це або абсолютна тупість київської влади, або вони просто вирішили, що нам без Криму і сходу краще.

[Президент РФ Володимир] Путін не збирався воювати зі Східною Україною, він не знав, що робити з Кримом. Але сьогодні у нього інша ситуація. У нього 82% реальної підтримки в Росії. Безмежна кількість помилок української влади привела до того, що Путін уже може захоплювати схід України.

- Тобто і схід свідомо «зливають»?
- Це страшне припущення, яке є державною зрадою, тому я не можу так сказати. Але, на жаль, тупість іноді дорівнює державній зраді. Те, що зараз відбувається, на руку політикам з обох сторін – Росії й України. Росія отримає або вже отримала шматок території, а українські політики думають, що відріжуть шматок, який весь час голосує за східний напрямок, і тоді можна буде почати красти в «єдиній країні» по-серйозному.

Я взагалі не розумію, хто керує зараз державою. На переговори із сепаратистами виїхала Юлія Тимошенко. Хто вона така зараз? Такий самий кандидат, як і я. Я маю право від держави говорити? Ні. Вона голова політичної партії [Батьківщина]? Тоді вона повинна говорити від імені партії. Вона брала участь у засіданні РНБО. У ранзі кого? В.о. президента [Олександр Турчинов] вибрав шість кандидатів у президенти, яким потрібно дати охорону. Це означає, що вся держава перейшла в ручне управління. Ким? Батьківщиною?

- Ви самі збираєтеся на схід?
- Я планую поїздки по регіонах . Але, звичайно, не з такою інтенсивністю, як це роблять люди, у яких є державна охорона. Що стосується сходу ... У мене є друзі в Донецьку, Луганську, Харкові, Криму. Але якщо ми сядемо і вирішимо, що ми щось кудись приєднуємо, когось об'єднуємо, то це несерйозна розмова.

- У вас дуже незвичайна передвиборча програма. Наприклад, ви обіцяєте, що Україна стане другою Швейцарією.
- Так, як розташована Україна, вона може вижити тільки у швейцарській системі. Швейцарія – чудова країна. Мені весь час говорять, що у нас офшорну зону відкривати не можна. Чому? Тому що почнуть відмивати гроші. Але їх і так чудово відмивають! Нам потрібно припинити зовнішні запозичення і знайти внутрішні резерви. $15 млрд, які ми канючимо по світу, спокійно можна акумулювати у себе в країні. Потрібно сісти і написати на папері, що саме може принести прибуток. Якщо це не йде врозріз із законом, це треба робити, відкинувши непотрібну цнотливість. Якщо офшорні зони приносять дохід – відкривати.

Припинити розповідати байки про те, що земля належить народу. Нікому вона не належить. Давайте зробимо земельний банк. Так, нам доведеться закласти власну землю у власний банк, але протягом року він дасть нам $ 45 млрд, які дозволять стабілізувати ситуацію. І, звичайно, потрібні дотації – їх ми безповоротно віддамо незахищеним верствам населення. Інакше люди знову вийдуть на вулицю, але з новими гаслами. Те саме стосується всіх інших галузей. Нам потрібно чесно сказати, що у нас кризова ситуація, і скласти новий бюджет української родини.

- Ви пропонуєте усунути від влади всіх, хто керував країною останні десять років. Думаєте, це реально?
- Зараз виберуть нового президента, більшість переформатується, і ті самі особи будуть сидіти вже в новій більшості і так само чесно голосувати сімома руками. У такому випадку особисто мені буде дуже прикро за те, що у нас відбувалося в країні в останні кілька місяців. Не вибирайте Рабиновича, якщо вам не хочеться. Але вибирайте тих, хто ще не керував державою, хто ще не розікрав її. І подивіться, якою вона стане.

Головне – нові люди. Я принципово заперечую, що старий політикум унікальний і без нього не проживеш. Вважаю, що його необхідно замінити. І ще – найжорстокіше квотування. Повинно бути як мінімум 30% молодих людей. Оголосили набір у Національну гвардію, і туди прийшли люди, які хочуть захищати свою країну. Якщо ви оголосите набір економістів, філософів, бізнесменів, охочих по-новому будувати Україну, то черга вишикується. А нам розповідають, що їх немає.

- Ще одна ваша пропозиція – подвійне громадянство. Це тому, що у вас є ізраїльський паспорт?
- Я кажу не просто про подвійне громадянство. Я кажу про те, що, за найскромнішими підрахунками, 7 млн ​​українців живуть сьогодні за кордоном. У Канаді колосальна діаспора, в Португалії, Ізраїлі, Америці. Це цінність для країни. Китай зробив величезний ривок саме завдяки своїй діаспорі. Потрібно негайно дозволити подвійне громадянство для тих вихідців з України , чиї діти й онуки ідентифікують себе з нашою країною. І вони із задоволенням вкладуть сюди гроші. Давайте створимо полегшене оподаткування для тих українців, які хочуть повернутися і побудувати тут бізнес. Тоді ми не будемо ходити по світу з простягнутою рукою.

- І все-таки: у вас є ізраїльське громадянство?
- Потрібно не у мене питати, а займатися тим, щоб у всіх було подвійне громадянство.

- Ви розраховуєте на підтримку Ізраїлю на виборах?
- Ні Ізраїлю, ні Марокко, ні Конго – тому що це внутрішня справа України. Навіщо потрібно якимось державам у неї втручатися? На що я розраховую, так це на голоси людей, які живуть в Америці та Ізраїлі.

- Хто фінансує вашу виборчу кампанію? Ви самі чи є спонсори?
- Навпіл. Я фінансую сам, але люди вносять на мій рахунок якісь суми. Мої друзі вчора внесли 100 тис. грн.

- Є ще й застава – 2,5 млн грн. Можливо, її варто скасувати?
- Я вважаю, що 5 млн грн. потрібно зробити, щоб поменше людей ходило на вибори. Але, з іншого боку, я дуже радий, що зараз у нас 23 кандидати, тому що бюджет отримав гарні гроші. Було б непогано ще зрозуміти, куди їх витратили. А то навіть на охорону [кандидатів у президенти] не вистачає.

- Якщо ви програєте вибори, готові ввійти в команду когось із політиків?
- Я хочу виграти. Якщо не виграю, буду думати, з ким хочу співпрацювати.

- А є ті, з ким ви за жодних не об'єднаєтеся?
- Навіщо мені будувати плани на свою поразку? Навіть гіпотетично.

- Добре, тоді уявімо, що ви перемогли. Хто став би прем'єр-міністром при президенті Рабиновичі?
- За новим законодавством президент може призначити тільки генерального прокурора. Кого я призначу генпрокурором, я знаю. Але ім'я не назву, інакше його посадять вже завтра.

- Ви будете створювати свою політичну партію для участі у наступних парламентських виборах?
- Я подумаю про це.

- У вас є активи в медіа. Яка, на ваш погляд , ситуація зі свободою слова в Україні?
- У нас абсолютна свобода слова. Можна написати все що хочеш. Ця свобода обмежена тільки володінням ЗМІ: всі журналісти роблять те, що власник сказав. Краще б Україна в економіці так перемагала, як у свободі слова.

- Ви продали телеканал News One регіоналу Євгену Мураєву. Готуєте до запуску якийсь новий проект?
- Мій новий проект – канал News Network. Ми отримали ліцензію, у тестовому режимі вже працює сайт каналу.

- А що стосується футболу?
- Я більше не займаюся футболом, тому що у мене від Арсеналу залишилася болюча рана. Коли ми вибули з кубка УЄФА через помилку одного чиновника клубу, це для мене стало таким шоком, що я дав собі слово більше не займатися футболом.


Корреспондент

 


 

ГСРР 1920 - гібридна "республіка" більшовицького Кремля у Галичині

Юліан Бачинський - перший ідеолог незалежності України

Російські окупанти п’ять разів обстріляли позиції ЗСУ на Донбасі

Щоб вибити ворога з Донбасу — українські військові навели переправу через річку Айдар

Зеленський вніс в Раду законопроєкт про відповідальність за брехню в декларації

Бюджет-2021 збільшує видатки на владу та силовиків Зеленського і забирає гроші в освіти, культури і місцевого самоврядування

Повний локдаун через COVID: стало відомо, які варіанти розглядає влада

Росія на Донбасі укріплює свої позиції використовуючи режим “тиші” – розвідка

Третяк про завдання нової влади Рівного: загальний аудит, боротьба з COVID-19 і перевірка комунальних закладів

Ліга націй: Україні присудили технічну поразку у скасованому матчі зі збірною Швейцарії

 

За тиждень влада вирішить, чи буде повний локдаун

Тритижневе введення локдауну в Україні може звести захворюваність на COVID-19 до нуля, - МОЗ

Кличко наполягатиме на роботі метро у разі введення локдауну

12-річна учениця "замінувала" школу в Києві, евакуювали 300 осіб

Україна може виготовляти зареєстровану вакцину від COVID-19

У МОЗ анонсували нововведення щодо виклику “швидкої” для хворих на COVID-19

У МОЗ допускають введення жорсткого карантину в Україні

І в Україну теж: ЮНІСЕФ готує глобальну операцію з доставки вакцини від коронавірусу у 92 країни світу

В Івано-Франківську припинили прийом хворих на коронавірус через брак кисню

В Україні спостерігається стабілізація ситуації з кількістю госпіталізованих з COVID-19

 
27-11-2020 - politics

ГСРР 1920 - гібридна "республіка" більшовицького Кремля у Галичині

27-11-2020 - politics

Юліан Бачинський - перший ідеолог незалежності України

27-11-2020 - politics

Російські окупанти п’ять разів обстріляли позиції ЗСУ на Донбасі

27-11-2020 - politics

Щоб вибити ворога з Донбасу — українські військові навели переправу через річку Айдар

27-11-2020 - social

За тиждень влада вирішить, чи буде повний локдаун

27-11-2020 - politics

Зеленський вніс в Раду законопроєкт про відповідальність за брехню в декларації

27-11-2020 - politics

Бюджет-2021 збільшує видатки на владу та силовиків Зеленського і забирає гроші в освіти, культури і місцевого самоврядування

27-11-2020 - politics

Повний локдаун через COVID: стало відомо, які варіанти розглядає влада

27-11-2020 - social

Тритижневе введення локдауну в Україні може звести захворюваність на COVID-19 до нуля, - МОЗ

27-11-2020 - social

Кличко наполягатиме на роботі метро у разі введення локдауну

27-11-2020 - politics

Росія на Донбасі укріплює свої позиції використовуючи режим “тиші” – розвідка

25-11-2020 - politics

Третяк про завдання нової влади Рівного: загальний аудит, боротьба з COVID-19 і перевірка комунальних закладів

25-11-2020 - politics

Ліга націй: Україні присудили технічну поразку у скасованому матчі зі збірною Швейцарії

25-11-2020 - social

12-річна учениця "замінувала" школу в Києві, евакуювали 300 осіб

25-11-2020 - politics

Дискредитація права народу боротись проти тиранії: заява Музею Революції Гідності щодо обшуків

25-11-2020 - politics

Головнокомандувач ЗСУ пояснив, чому військові не відкрили вогонь у відповідь на поранення бійця ООС снайпером

25-11-2020 - politics

За час “всеосяжного перемир’я Зеленського” на Донбасі загинуло четверо українських військових

25-11-2020 - social

Україна може виготовляти зареєстровану вакцину від COVID-19

25-11-2020 - politics

Шмигаль не виключає локдауну на зимові свята

25-11-2020 - politics

За 122 дні перемир’я загинуло четверо українських бійців, 14 зазнали поранень

25-11-2020 - social

У МОЗ анонсували нововведення щодо виклику “швидкої” для хворих на COVID-19

25-11-2020 - social

У МОЗ допускають введення жорсткого карантину в Україні

24-11-2020 - politics

ТВК оголосила Олександра Третяка мером Рівного

24-11-2020 - politics

Снайпер бойовиків поранив українського бійця: він у важкому стані

24-11-2020 - social

І в Україну теж: ЮНІСЕФ готує глобальну операцію з доставки вакцини від коронавірусу у 92 країни світу

24-11-2020 - politics

Зміни до бюджету: безробітним видаватимуть кошти на підприємницьку діяльність

24-11-2020 - politics

“Вовині тисячі”: Зеленський пообіцяв виплати збанкрутілим ФОПам і звільненим працівникам

24-11-2020 - social

В Івано-Франківську припинили прийом хворих на коронавірус через брак кисню

23-11-2020 - politics

Ініціатива Тримор'я має міжпартійну підтримку парламенту США

23-11-2020 - social

В Україні спостерігається стабілізація ситуації з кількістю госпіталізованих з COVID-19

23-11-2020 - politics

Оновлення влади і боротьба з COVID-19 – Третяк назвав перші кроки на посаді мера Рівного

23-11-2020 - social

Троє столичних копів викрали львів'янина і вимагали 10 тисяч доларів

23-11-2020 - politics

В 11 містах України проходить другий тур виборів міських голів

23-11-2020 - politics

На виборах мера Рівного переміг кандидат “Європейської Солідарності” Олександр Третяк – ТВК

23-11-2020 - social

В Україні 12 тис. хворих на COVID за добу

23-11-2020 - politics

ОБСЄ: На Донбасі від початку року загинули 18 цивільних

23-11-2020 - politics

Нова перевірка: до Музею Революції Гідності знову прийшли правоохоронці

23-11-2020 - social

Масового тестування на COVID-19 у Києві не буде: названо причину

22-11-2020 - politics

У Рівному намагалися підкупити виборців на користь кандидата в мери

22-11-2020 - politics

Війна на Донбасі: російські найманці двічі обстріляли позиції ЗСУ

Всі новини

 

В надругательстве над Родиной-матерью увидели «руку Кремля» - Олег Соскин

Олег Соскін. Проект Міжмор’я: цивілізаційний, християнський та економіко-регіональний виміри, Економічний часопис, №168, 2017 рік

Варшавский Форум Безопасности, Польша 8-9 ноября 2017 г.

 

Історія про «викрадення» Росією солдата Добринського обернулася великою ганьбою

Маски-шоу в Музеї Гончара: в Україні відсутнє верховенство право, але є право Банкової

Знову «какая разница»? Зеленський хоче запровадити подвійне громадянство

 

В закладі громадського харчування Києва стався вибух

Стрілянина у Броварах: суд арештував 10 учасників банди, одного відправили під домашній арешт

У двох районах Києва поліція затримала чоловіків зі зброєю

Банду, яка орудувала на Київщині, організував "смотрящий по Лук’янівському СІЗО"

 
IT

Найбільший витік з російських спецслужб. Хакери передали ЗМІ дані з серверів ФСБ

Из-за глобального сбоя в интернете падали сайты "Страны", "Слуги народа" и сотни тысяч других

Facebook впервые предоставит суду идентификационные данные пользователей

Росія планує відключити весь інтернет в рамках підготовки до кібервійни - BBC

 
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика