Інтерв’ю з кандидатом на пост Президента України, лідером партії «Громадянська позиція» Анатолієм Гриценком   
12 травня 2014

Анатолій Гриценко 4 травня побував у Чернігові. На початку свого перебування в обласному центрі політик зустрівся із журналістами у дискусійному клубі «Експертна думка».

До представників ЗМІ кандидат на пост Президента звернувся із такими словами:

«На фоні воєнної загрози і всіх тих потрясінь, які відбуваються, на другий план відходять всі ті проблеми, які турбують людей з точки зору економіки і соціальної захищеності. По-перше - Верховна Рада повинна перекрити канали витікання коштів за кордон. Насамперед скасувати угоду з Кіпром, яка була підписана в період Майдану. Офшори треба перекрити.

По-друге – скасування податкової міліції. Це зекономить півтора мільярди гривень бюджетних коштів і зменшить тиск і мордування бізнесу. Абсолютно непотрібна структура , 10 тисяч людей у формі, зі зброєю, у масках – досить із цим гратися.

Третє – криза є найкращим часом здійснювати реформи, коли все в порядку, реформи не потрібні. Саме зараз потрібно йти на рішучі кроки. Скоротити на третину контролюючі органи – це знову ж таки і бюджетна економія, і сприяння розвитку підприємництва.

Не потрібно боятися зменшувати податки. Новий Уряд, намагаючись збільшити бюджет, пішов традиційним «азаровським» шляхом - підвищувати податки, акцизи, збори. Економіка йде в тінь. Люди в розпачі, немає впевненості в завтрашньому дні. Я проголосував проти антикризового пакету, який вніс Уряд 27 березня. До речі, інші кандидати у Президенти проголосували «за». Не можна до обіду зменшувати витрати бюджету, а після обіду – красти.

Я очолюю партію «Громадянська позиція», не «Комуністичну партію України». Скажу для тих, хто вірить, що Петро Симоненко із «сотоваріщами» захищають соціальні права вразливих верств населення. Коли під вибори комуністи розвішували свої плакати «Даем предприятия народу!», то я хочу нагадати, що всі ці роки вони розпродавали підприємства. Глава фонду держмайна Олександр Рябченко - це квота комуністів, керівник парламентської контрольної комісії державної приватизація Мармазов – квота комуністів. Вони весь цей час разом з олігархами тихенько розпродавали державне майно. Крім того, коли комуністи голосували за прем'єра Азарова, вони не просили пост Міністра соцполітики чи глави комітету з питань ветеранів та інвалідів. Що вони попросили? Укрспирт, Укрліс, митницю, фонд держмайна – «хлібні» відомства.

Те, що я кажу, базується на реальній оцінці ситуації, на досвіді інших держав і на потребі захистити і підняти Україну. Звертаюся до найбагатших – в цей скрутний для країни час, віддайте добровільно половину своїх статків народу. Українська земля в небезпеці, на кордоні стоять російські війська, російські диверсанти діють на сході і півдні, є багато загиблих і поранених. Український народ страждає. Вивезли, як стверджує прокуратура, більше 100 мільярдів доларів. Саме час, щоб мільярдери, починаючи із кандидатів на пост Президента України, Тігіпко, Поршенко, Ахмєтов, Коломойський та інші половину свого віддали. Щоб вони зробили так само, як зробили близько 100 американських міліонерів. Це допомогло б нашим людям пережити з найменшими втратами цей складний період.

Я письмово звернувся до голови Верховної Ради, щоб на найближчому засіданні було прийнято законопроект №2124 для захисту родин тих військових, які загинули, виконуючи свій військовий обов'язок. Я вважаю, що саме зараз час це зробити. Це моє вступне слово, а зараз, будь ласка, ваші питання.

- Після подій у Криму ви неодноразово критикували дії влади. Теперішні дії влади в Одесі і на сход – є адекватними?

- Коли Росія почала проявляти свою агресію в Криму, я сам прийшов працювати у Міністерство о борони. Допомагав, підказував, пропонував рішення цієї проблеми – особливої реакції я не побачив. Потім особисто звертався до голови СБУ Наливайченка з вимогою провести невідкладно антитерористичну операцію. Тоді лише 100 чоловік захопило 2 приміщення у Криму, все це можна було зупинити, але це не було зроблено. Я особисто ходив до Турчинова, виклав йому оцінку і план дій, що треба робити – не зроблено. Це зрада! Крим здали!

Що стосується Одеси – недарма зняли керівника. Міліція діяла щонайменше неефективно, а насправді маємо свідчення, що вони сприяли загостренню конфлікту.

Те, що відбувається на сходу – вважаю абсолютно правильним рішенням, правда, запізніле, про проведення антитерористичної операції. Все в рамках закону. Всі ці «крики» з боку Росії можна відкинути. Ми бачимо, що діють російські диверсанти, у них є тяжке озброєння, у магазинах цього не купиш. Вони поводяться як мерзотники, а не як воїни. Живим щитом поперед себе виставляють жінок і дітей. Із-за їх спин стріляють у наших солдатів. Це мерзотники – це не воїни! Там переговорів бути не може, російські диверсанти повинні бути знешкоджені. Завжди легше, швидше, дешевше й безпечніше попередити небезпеку, аніж потім її локалізовувати. Набагато простіше й ефективніше не допустити захоплення будівлі, аніж потім «викурювати» звідти терористів; простіше не допустити проникнення диверсантів через кордон, закривши його, аніж потім поодинці виловлювати їх по всій країні.

- За якими основними принципами повинна будуватися нова влада?

- Вкрай важливо, щоб Президент користувався довірою, до Турчинова довіри немає . Коли буде довіра до Президента – буде успіх країни. Я за те, щоб після дострокових виборів Президента України, відбулися дострокові вибори парламенту. Потрібно повністю змінити владу. Я категорично проти партійного квотного принципу формування влади.

Для мене є три принципи кадрової політики. Професійність – спроможність працювати на зайнятій посаді з першої хвилини, високий моральний стандарт і патріотизм.

- Чи маєте ви довіру з боку народу?

- Про себе важко говорити... Я справжній. Я відповідаю за свої слова і свої вчинки. Тримаю слово. Я ніколи не обманюю. Люди бачили мене на різних державних посадах. Був Міністром оборони, полковником прийшов на цю посаду – полковником пішов, без зірок генерала армії. Головне не нагороди - головне результат.

У мене немає приватного бізнесу, зарубіжних рахунків. Можете поїхати, подивитись моє «межігір'я», як живе моя мама, мій син... Він зараз в армії служить. Ніхто з моїх членів родини не змінив своїх житлових умов за рахунок держави. Я жодного дня не жив на державній дачі і не звертався до «Феофанії».

Чи довіряють? Коли мене зустрічають люди – тиснуть руку, камінням не закидають.

- Які перші кроки зробите, як глава держави?

- Це кадрові призначення.

Є цікава історія, яку можна назвати ідіотською. У Президенти є 21 кандидат. До виборів лишилося кілька тижнів. Конституційна комісія була зобов'язана до 15 квітня представити проект Конституції. Не представила. Турчинов вніс проект постанови відкласти цей процес до 15 травня. Перевірте, я один голосував «проти». Інші кандидати у Президенти – «за». Я не критикую, розповідаю, щоб ви фіксували позиції. Чому я був «проти» - це справді ідіотизм затягувати відповіді на питання, яким будуть повноваження людини, яку обирають. Подумайте, хто це затягує? Мабуть, той, хто відчуває, що не обереться, тому починаються різні ігри.

Президент в нинішній системі влади вирішує не все і призначає не всіх. Два міністра і силовики – із цим не буде проблем. На посади є по кілька кандидатур – зараз перевіряємо. Гарантую назвати ці прізвища після першого туру. Принципи підбору людей, як я вже говорив – професійність, мораль, патріотизм. Інших людей у моїй команді не буде.

- Звідки надходять кошти на вашу передвиборчу кампанію?

- Закон несправедливий – він дає право ставати Президентом лише міліонерам. Застави у 2,5 мільйонів гривень у мене не було. Я звернувся до людей за підтримкою. На моєму сайті в Інтернеті можна побачити всіх, хто перераховував кошти і так само побачити звіт про використання цих коштів. Кожен день ця інформація оновлюється. Повна прозорість. Жоден з тих, хто надав кошти, не поставив мені жодної умови, наприклад, зроби мене Міністром, чи дай ласий шматок землі... Чому вони мене підтримують, - тому що їм набридло, що на кожному кроці їм кажуть «дай!». В кожному суді, будь яка контрольна перевірка... Я гарантую дві речі – закон буде дотримано і номер мого мобільного не зміниться. До речі,я єдиний з кандидатів, який записав свій номер у виборчій програмі. Дзвонять і дотепер. Шаную довіру людей і допомагаю, чим можу.

- Йде багато розмов про те, що буде створено ринок землі. Як ви до цього ставитеся?

- Уряду потрібно утриматися від спокуси наповнювати бюджет за рахунок продажу державного майна. Я категорично проти продажу в умовах кризи. Ціна буде в 5-10 разів нижче, ніж в нормальних стабільних умовах. Зараз підприємства, які розташовані на сході,нічого не коштують, а коли там буде спокій і інвестиційний клімат, вони будуть коштувати мільярди.

Краще взяти кредит, навіть, під ринковий відсоток на певну кількість років, але це дасть можливість залишитись в плюсах для країни. Так само я проти і продажу землі. Земля - це основа для розвитку фермерства на багато десятиліть наперед. Але зараз люди бояться, що все знеціниться і пропаде. Що робити? Треба збільшити від 49 до 99 років термін оренди землі, право передачі землі у спадок і ще потрібно зробити так, щоб землю можна було використовувати, як заставу для отримання кредиту у банку. І найголовніше – це створення робочих місць на селі.

Згубна політика експорту зерна – це «удєл» колоній, а ми повинні бути аграрною метрополією. Треба продавати не зерно, а муку і хліб, не фрукти, а джеми, не молоко, а йогурти та масло. Нам Бог дав таку землю,якої немає ні в кого. Потрібно розпорядитися нею так, щоб люди, які на ній живуть, були найбагатшими.

Після спілкування із журналістами Анатолій Гриценко взяв участь у закладанні Алеї Небесної Сотні на перехресті вулиць Глібова та Незалежності, а о 17.30 зустрівся із чернігівцями на Красній площі.ЧАС ЧЕРНІГІВСЬКИЙ
 

 


 

Війна на Донбасі: російські окупанти двічі порушили режим “тиші”

Росія заявила про “стрілянину” біля українського кордону, однак не змогла надати доказів

Україна бачить себе членом НАТО у 2030 році – МЗС

Снайпер бойовиків поранив бійця ООС

«Схеми» показали елітні маєтки «головного слідчого» СБУ

Навіть при жорсткому карантині транспорт не закриють – прем’єр

Локдаун можуть запровадити у січні, він триватиме три тижні

Шмигаль після смертей у Жовкві доручив усі лікарні забезпечити електрикою

СБУ проводить обшуки в Укроборонпромі

Туреччина передала Україні копію Брест-Литовського мирного договору

 

У МОЗ розповіли, коли вакцина від Covid буде в Україні

Пандемія коронавірусу: МОЗ оновило список країн “червоної зони”

У Києві Новий рік святкуватимуть, але з обмеженнями

Україна отримає прискорений доступ до вакцини від COVID-19: як це працює

Степанов розповів про кількість ліжок для Covid-хворих

За час пандемії коронавірусу у Києві захворіло понад три тисячі медиків

Осінь у Києві виявилася найтеплішою за 140 років

Трагедія у Жовківській лікарні: комісія оприлюднила попередні висновки

COVID в Україні за добу: 12,5 тисяч нових хворих і 221 смерть

Товариш по службі побив і підпалив побратима, щоб забрати його гроші – ДБР

 
04-12-2020 - politics

Війна на Донбасі: російські окупанти двічі порушили режим “тиші”

04-12-2020 - politics

Росія заявила про “стрілянину” біля українського кордону, однак не змогла надати доказів

04-12-2020 - social

У МОЗ розповіли, коли вакцина від Covid буде в Україні

04-12-2020 - politics

Україна бачить себе членом НАТО у 2030 році – МЗС

04-12-2020 - social

Пандемія коронавірусу: МОЗ оновило список країн “червоної зони”

04-12-2020 - social

У Києві Новий рік святкуватимуть, але з обмеженнями

04-12-2020 - social

Україна отримає прискорений доступ до вакцини від COVID-19: як це працює

04-12-2020 - politics

Снайпер бойовиків поранив бійця ООС

04-12-2020 - politics

«Схеми» показали елітні маєтки «головного слідчого» СБУ

04-12-2020 - social

Степанов розповів про кількість ліжок для Covid-хворих

04-12-2020 - politics

Навіть при жорсткому карантині транспорт не закриють – прем’єр

04-12-2020 - politics

Локдаун можуть запровадити у січні, він триватиме три тижні

04-12-2020 - politics

Шмигаль після смертей у Жовкві доручив усі лікарні забезпечити електрикою

03-12-2020 - politics

СБУ проводить обшуки в Укроборонпромі

03-12-2020 - education

В уряді повідомили, як працюватимуть заклади освіти до оголошення тотального карантину

03-12-2020 - politics

Туреччина передала Україні копію Брест-Литовського мирного договору

02-12-2020 - politics

Новини ООС: бойовики РФ двічі порушили “тишу” біля Водяного

02-12-2020 - politics

Команда Зеленського гальмує системний рух України до НАТО

02-12-2020 - politics

Комітет відклав розгляд законів щодо конституційної кризи

02-12-2020 - politics

Уряд вирішив, яким буде карантин в Україні

02-12-2020 - politics

Найбільший десантний корабель ВМС ЗСУ “Юрій Олефіренко” повернувся до служби

02-12-2020 - politics

Декрет для чоловіків: військові не зможуть піти у відпустку при народженні дитини

02-12-2020 - politics

На шість тисяч хворих менше: в уряді заявили про позитивний ефект карантину “вихідного дня”

02-12-2020 - social

За час пандемії коронавірусу у Києві захворіло понад три тисячі медиків

02-12-2020 - social

Осінь у Києві виявилася найтеплішою за 140 років

02-12-2020 - social

Трагедія у Жовківській лікарні: комісія оприлюднила попередні висновки

01-12-2020 - social

COVID в Україні за добу: 12,5 тисяч нових хворих і 221 смерть

01-12-2020 - politics

Уряд поки не розглядатиме питання локдауну

01-12-2020 - politics

Локдаун в Україні точно буде: коли озвучать деталі

01-12-2020 - politics

Ворог обстрілював українські позиції біля Катеринівки

01-12-2020 - social

Товариш по службі побив і підпалив побратима, щоб забрати його гроші – ДБР

01-12-2020 - politics

В масках і без: Київрада провела перше засідання, Кличко склав присягу мера

01-12-2020 - social

“Не мала часу”: на Херсонщині жінка ледь не заморила голодом 4-річну дитину

01-12-2020 - politics

У Києві через протести затримується рух автобусів: перелік

01-12-2020 - social

Кличко: МОЗ ігнорує наші звернення щодо допуску ковід-хворих у відомчі лікарні

30-11-2020 - politics

В ОРДЛО понад 35 тисяч російських військових – розвідка

30-11-2020 - education

В Україні заборонили проводити учнівські олімпіади та конкурси

30-11-2020 - politics

В одній зі шкіл Херсонської області святкували 100-річчя захоплення Криму більшовиками

30-11-2020 - politics

Військові зірвали спробу ворожої ДРГ замінувати українські позиції

27-11-2020 - politics

ГСРР 1920 - гібридна "республіка" більшовицького Кремля у Галичині

Всі новини

 

В надругательстве над Родиной-матерью увидели «руку Кремля» - Олег Соскин

Олег Соскін. Проект Міжмор’я: цивілізаційний, християнський та економіко-регіональний виміри, Економічний часопис, №168, 2017 рік

Варшавский Форум Безопасности, Польша 8-9 ноября 2017 г.

 

Історія про «викрадення» Росією солдата Добринського обернулася великою ганьбою

Маски-шоу в Музеї Гончара: в Україні відсутнє верховенство право, але є право Банкової

Знову «какая разница»? Зеленський хоче запровадити подвійне громадянство

 

В закладі громадського харчування Києва стався вибух

Стрілянина у Броварах: суд арештував 10 учасників банди, одного відправили під домашній арешт

У двох районах Києва поліція затримала чоловіків зі зброєю

Банду, яка орудувала на Київщині, організував "смотрящий по Лук’янівському СІЗО"

 
IT

Найбільший витік з російських спецслужб. Хакери передали ЗМІ дані з серверів ФСБ

Из-за глобального сбоя в интернете падали сайты "Страны", "Слуги народа" и сотни тысяч других

Facebook впервые предоставит суду идентификационные данные пользователей

Росія планує відключити весь інтернет в рамках підготовки до кібервійни - BBC

 
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика