Через вили до зірок. Інтерв’ю з Олегом Ляшком  
3 червня 2014

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко, за якого віддали голоси майже 1,5 млн виборців, рветься звільняти Донбас і Крим, а також чекає дострокових виборів до парламенту в кінці року. Інтерв’ю з політиком, яке взяла Євгенія Вецько, розміщено у №21 журналу Корреспондент від 30 травня 2014 року.

Третій результат Олега Ляшка на президентських виборах став головною несподіванкою виборчої кампанії. Конкуренцію в боротьбі за це звання йому може скласти тільки Вадим Рабинович, який, фактично нічого не вкладаючи у свою розкрутку, отримав 2% голосів і випередив такого політичного монстра, як лідер Свободи Олег Тягнибок. Ляшко стверджує, що розраховував на перемогу, але засмученим він теж не виглядає.

«Казати, що третя позиція нас влаштовує, неправильно . Але це теж дуже гідний результат. Найголовніше – це мільйони людей, які за мене голосували», – пояснює свій настрій політик.

У його штабі все ще кипить робота – підрахунок голосів не закінчено. І якщо з президентськими виборами все більш-менш зрозуміло, то боротьба за Київраду триває. Хоча вже сьогодні очевидно: Радикальна партія і в столиці перевершила сама себе, зайнявши другу позицію після УДАРу.

Але Ляшко запевняє: зараз усі його думки про Донбас. Для боротьби із сепаратистами (хоча сам політик надає перевагу слову «терористи») він створив батальйон Україна. Відразу після зустрічі з Корреспондентом він вирушив до бунтівного регіону, де готує якусь надсекретну операцію. А раніше зустрічався з Рінатом Ахметовим.

Про що він розмовляв з олігархом і кому зобов'язаний третім результатом на виборах, Ляшко розповів в інтерв'ю виданню.

- На парламентських виборах у 2012 році успіхи Радикальної партії були набагато скромнішими. Чим ви пояснюєте цей прорив?

- Діями. Люди побачили, що Ляшко – це дії. Вони побачили, що політики, які багато років вішають їм локшину на вуха, тільки на це і здатні. Люди голосують, тому що вони хочуть нових політиків, вони хочуть нових партій. Подивіться на результати Радикальної партії на виборах до Київради. Друге місце! А де вчорашні гегемони? Батьківщина набрала вдвічі менше, ніж ми. Про Партію регіонів взагалі не кажу. Це свідчить, що запити змінюються.

- Хто займався вашою виборчою кампанією?

- Звичайно, головний мотор – це Ляшко. Був штаб – це потужна команда. Всі наші: Андрій Лозовий, Валєра Ващевський. Ніяких іноземних консультантів.

- Тобто зірок політтехнології ви не підключали?

- Де «бабки» на тих зірок?

- До речі, скільки ви витратили на вибори?

- Мені важко сказати, тому що цим займався керівник штабу. Зараз готують звіт. 2,5 млн грн. – це завдаток. Я думаю, мільйонів п'ять-сім, не менше, пішло на всяку рекламу.

- Доларів?

- Які долари, ви що? Якби у мене було $ 5-7 млн, я б виграв президентські вибори.

Тобто загалом ми витратили мільйонів десять гривень.

- Ви багато часу проводили в Донецькій і Луганській областях. Якби Донбас більш активно брав участь у виборах, їхній результат був би іншим?

- Думаю, що особисто у мене результат був би значно кращим, тому що, за всіма опитуваннями, мені на Донбасі давали 5%. А це те саме, що 25% де-небудь в улюблених мною Чернівцях чи Івано-Франківську.

- Ви готові співпрацювати з Петром Порошенком або підете в опозицію?

- Я привітав Порошенка з обранням ще в ніч виборів. Він привітав мене. Я йому сказав: у всьому, що стосується захисту територіальної цілісності, суверенітету України, він може на мене покластися. А далі подивимося, яку політику він проводитиме. Якщо вона не буде відповідати нашому баченню, нашим принципам, звичайно, я буду в опозиції до президента Порошенка.

- Сергій Тігіпко у 2010 році з третього місця пересів в міністерське крісло. Ви готові піти працювати в уряд Порошенка?

- Мене не цікавлять посади. Мені ніхто нічого не пропонував, і я сам туди не рвуся. Я розумію, що сьогодні найголовніше вибити терористів з Донбасу, чим я щодня і займаюся. А якщо й говорити про посади, то тільки як про інструмент для досягнення мети. А мета у мене одна – щоб на Донбасі було мирне небо, щоб Донбас був у складі України. І коли ми звільнимо Донбас, я візьмуся за Крим.

- Яка зараз, за вашими відчуттями, ситуація на Донбасі? Є поліпшення?

- Я думаю, що так. Терористи нам допомагають. Звірства, мародерство... Жителі Донбасу побачили, що всі ці визволителі є насправді бандитами. Рівень підтримки терористів упав. І це значно полегшує роботу учасникам антитерористичної операції.

Хоча ситуація зайшла занадто далеко. Росія експортує тероризм в Україну. І це очевидно. Вибори пройшли, і, я вважаю, що новий президент повинен ввести надзвичайний або воєнний стан і використовувати всі можливості, щоб «замочити» терористів. Ніяких домовленостей. Не дай боже, ми підемо з ними на переговори, не дай боже, ми дамо їм час – тоді вибити їх з Донбасу буде ще важче. А самі вони не відступляться. Вони не для того прийшли.

- Які у вас зараз стосунки з екс-прем'єром Юлією Тимошенко?

- Пару разів зустрічався в ході виборчої кампанії. Не більше.

- Деякі політологи вважають, що до вас перетекла частина її електорату.

- Що означає «частина її електорату»? Те саме кажуть про свободівський електорат. Ті, хто голосував за мене, підтримують мою політику. Це означає, що я краще, ніж Тимошенко і Свобода.

- Ви якось будете розвивати партійну структуру, розкручувати інших членів партії? Бо поки що Радикальна партія асоціюється у виборців тільки з Олегом Ляшком.

- Радикальна партія – це в першу чергу партія Олега Ляшка. Але одночасно це десятки тисяч людей, які за ці місяці приєдналися до нашої команди.

- Тобто після Майдану?

- Так. І найголовніше – ви вірно сказали – це розвиток партійної структури. Ми робимо висновки щодо виборчої кампанії: як спрацювали штаби, де можна було б краще.

- Вас пов'язували з групою РосУкрЕнерго.

- З ким мене тільки не пов'язували. На інтерв'ю з вами я приїхав одразу після зустрічі з Рінатом Ахметовим. І що? Давайте мене відразу пов'язувати з Ахметовим?

- Про що розмовляли?

- Ситуація на Донбасі. Як її врегулювати. Він там авторитетна людина, я щодня займаюся Донбасом. Заради того щоб там перестала литися кров, заради того щоб Донбас був у складі України, я готовий зустрічатися з ким завгодно з тих, хто впливає на ситуацію. З Ахметовим – отже з Ахметовим. З [екс-главою Адміністрації президента Сергієм] Льовочкіним – отже з Льовочкіним.

Якщо олігархи мають вплив на Донбас, то треба використовувати їхні можливості, щоб вигнати з Донбасу терористів. Але це не означає, що натомість хтось із них отримає доступ до влади. Ти тут заробляєш, ти тут живеш – будь патріотом. Інакше прийдуть бандити й у тебе все заберуть. Я так Ахметову говорив.

А з приводу того, чий Ляшко ... Це все в штабах конкурентів пишеться. Я сам по собі. Якби мене фінансували олігархи, я б виграв президентські вибори. А так, бачите, як важко все йде.

- Хто в такому випадку фінансує вашу виборчу кампанію? Все-таки великі гроші.

- На вибори пішли мої гроші, нашої родини, побратимів, начальника штабу Ващевського, який теж вклав кілька своїх мільйонів. Нам виборча кампанія коштувала мінімальних витрат. Якщо порівнювати результати і витрати, то це взагалі сльози.

- Чи варто прямо зараз проводити дострокові парламентські вибори?

- Вибори повинні бути призначені на осінь – кінець року. Зараз найголовніше вибити з Донбасу терористів. Тоді парламент буде дійсно представляти всю країну. Ми можемо провести вибори хоч завтра, але знову 7 млн ​​людей не зможуть проголосувати. Це об'єктивні вибори? Ні. Ми демократична країна. Якщо Донбас хоче голосувати за Партію регіонів чи за комуністів, нехай голосує. Ми не за те воюємо, щоб позбавити їх права голосу.

- На який результат розраховуєте?

- Я впевнений, що ми виграємо парламентські вибори. Мінімум будемо другими.

- Чудовий результат Радикальна партія показала і на виборах до Київради. Яка у ваших депутатів буде стратегія?

- Не дати красти, повернути все, що вкрали. УДАР сьогодні може одноосібно мати більшість. Але я не впевнений, що вони будуть прямо так працювати в інтересах суспільства. І тому ми будемо тією щукою, яка ганятиме цього карася.

- Ваші депутати голосуватимуть за те, щоб очистити Майдан від наметів?

- Я вважаю, що ми повинні перетворити Майдан на щось схоже на лондонський Гайд-парк. Це історичне місце. На Майдані має бути відкритий, постійно діючий мікрофон. Щоб не було революцій, кожен повинен отримати право висловити свою позицію. Я вважаю, що Майдан потрібно зробити пішохідною зоною, створити музей. Зрозуміло, сьогодні немає необхідності в тому, щоб на Майдані жили, днювали і ночували якісь люди. Всі герої мають бути на передовій. Вони потрібні в Слов'янську, Краматорську, Луганську. Легко ходити героєм на Майдані, де тобі вже ніщо не загрожує.Корреспондент

 


 

ГСРР 1920 - гібридна "республіка" більшовицького Кремля у Галичині

Юліан Бачинський - перший ідеолог незалежності України

Російські окупанти п’ять разів обстріляли позиції ЗСУ на Донбасі

Щоб вибити ворога з Донбасу — українські військові навели переправу через річку Айдар

Зеленський вніс в Раду законопроєкт про відповідальність за брехню в декларації

Бюджет-2021 збільшує видатки на владу та силовиків Зеленського і забирає гроші в освіти, культури і місцевого самоврядування

Повний локдаун через COVID: стало відомо, які варіанти розглядає влада

Росія на Донбасі укріплює свої позиції використовуючи режим “тиші” – розвідка

Третяк про завдання нової влади Рівного: загальний аудит, боротьба з COVID-19 і перевірка комунальних закладів

Ліга націй: Україні присудили технічну поразку у скасованому матчі зі збірною Швейцарії

 

За тиждень влада вирішить, чи буде повний локдаун

Тритижневе введення локдауну в Україні може звести захворюваність на COVID-19 до нуля, - МОЗ

Кличко наполягатиме на роботі метро у разі введення локдауну

12-річна учениця "замінувала" школу в Києві, евакуювали 300 осіб

Україна може виготовляти зареєстровану вакцину від COVID-19

У МОЗ анонсували нововведення щодо виклику “швидкої” для хворих на COVID-19

У МОЗ допускають введення жорсткого карантину в Україні

І в Україну теж: ЮНІСЕФ готує глобальну операцію з доставки вакцини від коронавірусу у 92 країни світу

В Івано-Франківську припинили прийом хворих на коронавірус через брак кисню

В Україні спостерігається стабілізація ситуації з кількістю госпіталізованих з COVID-19

 
27-11-2020 - politics

ГСРР 1920 - гібридна "республіка" більшовицького Кремля у Галичині

27-11-2020 - politics

Юліан Бачинський - перший ідеолог незалежності України

27-11-2020 - politics

Російські окупанти п’ять разів обстріляли позиції ЗСУ на Донбасі

27-11-2020 - politics

Щоб вибити ворога з Донбасу — українські військові навели переправу через річку Айдар

27-11-2020 - social

За тиждень влада вирішить, чи буде повний локдаун

27-11-2020 - politics

Зеленський вніс в Раду законопроєкт про відповідальність за брехню в декларації

27-11-2020 - politics

Бюджет-2021 збільшує видатки на владу та силовиків Зеленського і забирає гроші в освіти, культури і місцевого самоврядування

27-11-2020 - politics

Повний локдаун через COVID: стало відомо, які варіанти розглядає влада

27-11-2020 - social

Тритижневе введення локдауну в Україні може звести захворюваність на COVID-19 до нуля, - МОЗ

27-11-2020 - social

Кличко наполягатиме на роботі метро у разі введення локдауну

27-11-2020 - politics

Росія на Донбасі укріплює свої позиції використовуючи режим “тиші” – розвідка

25-11-2020 - politics

Третяк про завдання нової влади Рівного: загальний аудит, боротьба з COVID-19 і перевірка комунальних закладів

25-11-2020 - politics

Ліга націй: Україні присудили технічну поразку у скасованому матчі зі збірною Швейцарії

25-11-2020 - social

12-річна учениця "замінувала" школу в Києві, евакуювали 300 осіб

25-11-2020 - politics

Дискредитація права народу боротись проти тиранії: заява Музею Революції Гідності щодо обшуків

25-11-2020 - politics

Головнокомандувач ЗСУ пояснив, чому військові не відкрили вогонь у відповідь на поранення бійця ООС снайпером

25-11-2020 - politics

За час “всеосяжного перемир’я Зеленського” на Донбасі загинуло четверо українських військових

25-11-2020 - social

Україна може виготовляти зареєстровану вакцину від COVID-19

25-11-2020 - politics

Шмигаль не виключає локдауну на зимові свята

25-11-2020 - politics

За 122 дні перемир’я загинуло четверо українських бійців, 14 зазнали поранень

25-11-2020 - social

У МОЗ анонсували нововведення щодо виклику “швидкої” для хворих на COVID-19

25-11-2020 - social

У МОЗ допускають введення жорсткого карантину в Україні

24-11-2020 - politics

ТВК оголосила Олександра Третяка мером Рівного

24-11-2020 - politics

Снайпер бойовиків поранив українського бійця: він у важкому стані

24-11-2020 - social

І в Україну теж: ЮНІСЕФ готує глобальну операцію з доставки вакцини від коронавірусу у 92 країни світу

24-11-2020 - politics

Зміни до бюджету: безробітним видаватимуть кошти на підприємницьку діяльність

24-11-2020 - politics

“Вовині тисячі”: Зеленський пообіцяв виплати збанкрутілим ФОПам і звільненим працівникам

24-11-2020 - social

В Івано-Франківську припинили прийом хворих на коронавірус через брак кисню

23-11-2020 - politics

Ініціатива Тримор'я має міжпартійну підтримку парламенту США

23-11-2020 - social

В Україні спостерігається стабілізація ситуації з кількістю госпіталізованих з COVID-19

23-11-2020 - politics

Оновлення влади і боротьба з COVID-19 – Третяк назвав перші кроки на посаді мера Рівного

23-11-2020 - social

Троє столичних копів викрали львів'янина і вимагали 10 тисяч доларів

23-11-2020 - politics

В 11 містах України проходить другий тур виборів міських голів

23-11-2020 - politics

На виборах мера Рівного переміг кандидат “Європейської Солідарності” Олександр Третяк – ТВК

23-11-2020 - social

В Україні 12 тис. хворих на COVID за добу

23-11-2020 - politics

ОБСЄ: На Донбасі від початку року загинули 18 цивільних

23-11-2020 - politics

Нова перевірка: до Музею Революції Гідності знову прийшли правоохоронці

23-11-2020 - social

Масового тестування на COVID-19 у Києві не буде: названо причину

22-11-2020 - politics

У Рівному намагалися підкупити виборців на користь кандидата в мери

22-11-2020 - politics

Війна на Донбасі: російські найманці двічі обстріляли позиції ЗСУ

Всі новини

 

В надругательстве над Родиной-матерью увидели «руку Кремля» - Олег Соскин

Олег Соскін. Проект Міжмор’я: цивілізаційний, християнський та економіко-регіональний виміри, Економічний часопис, №168, 2017 рік

Варшавский Форум Безопасности, Польша 8-9 ноября 2017 г.

 

Історія про «викрадення» Росією солдата Добринського обернулася великою ганьбою

Маски-шоу в Музеї Гончара: в Україні відсутнє верховенство право, але є право Банкової

Знову «какая разница»? Зеленський хоче запровадити подвійне громадянство

 

В закладі громадського харчування Києва стався вибух

Стрілянина у Броварах: суд арештував 10 учасників банди, одного відправили під домашній арешт

У двох районах Києва поліція затримала чоловіків зі зброєю

Банду, яка орудувала на Київщині, організував "смотрящий по Лук’янівському СІЗО"

 
IT

Найбільший витік з російських спецслужб. Хакери передали ЗМІ дані з серверів ФСБ

Из-за глобального сбоя в интернете падали сайты "Страны", "Слуги народа" и сотни тысяч других

Facebook впервые предоставит суду идентификационные данные пользователей

Росія планує відключити весь інтернет в рамках підготовки до кібервійни - BBC

 
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика