«Рекетири» з ДФС, або Як на Львівщині «вбивають» іноземних інвесторів  
9 серпня 2018

Ця історія наглядно демонструє, як окремі державні чиновники підмінюють собою закон та пресують підприємців. Але вражає те, що незаконного тиску зазнає велике підприємство із 100% іноземним капіталом. І все це коїться на тлі слів керівництва нашої держави про лібералізацію ведення бізнесу та сприяння інвесторам. Таке враження, що окремі слідчі з ДФС виконують функції не захисту інтересів держави та бізнесу, а є прихованими агентами Кремля, які втілюють завдання з дестабілізації та економічного послаблення України.

20% ринку і заздрість конкурентів

У с. Павлів Радехівського району працює відоме на всю Західну Україну ТОВ «Радехівський цукор». Це підприємство з 100% іноземними інвестиціями. З 2010 року воно входить у групу компаній «Pfeifer&Langen» (Німеччина) – одного з найбільших європейських виробників цукру, що веде діяльність у Німеччині, Польщі, Румунії, Італії, Угорщині, Словенії, Чехії та Україні.

2017 року частка підприємства на ринку України становила 21%. Підприємство є одним з найбільших платників податків у Західному регіоні України (торік до бюджетів та фондів різних рівнів було сплачено 186,7 млн грн, лише за перше півріччя 2018-го – 132,9 млн грн). Фірма забезпечує постійну зайнятість для 1350 працівників, а також можливість отримання стабільного прибутку від вирощування цукрового буряка для майже 370 сільськогосподарських підприємств регіону.

Зрозуміло, що підприємство зі стовідсотковим іноземним капіталом не може дозволити собі «хімічити» ні з бухгалтерією, ні з чим іншим. Воно веде свою господарську діяльність згідно з вимогами законодавства України, а правильність ведення обліку щорічно підтверджує аудиторська компанія KPMG.

Однак, як розповідає генеральний директор ТОВ «Радехівський цукор» Віталій Сікорський, з кінця 2017 року підприємство зіштовхнулося з діями працівників правоохоронних органів та фіскальної служби, які перешкоджають його законній господарській діяльності та загрожують його подальшому існуванню. Така ситуація стала наслідком розслідування, яке ще з 2015 року ведуть слідчі Державної фіскальної служби, в результаті якого серед тисяч контрагентів ТОВ «Радехівський цукор» було встановлено 9 суб’єктів господарювання, фінансові операції яких, на думку органів контролю, містять ознаки фіктивності.

У розслідуванні відкритої за згаданим фактом кримінальної справи посадові особи ТОВ «Радехівський цукор» усіляко сприяли слідству, сподіваючись на об’єктивне розслідування можливої протиправної діяльності третіх осіб. Проте, як стало очевидно за більш ніж 3 роки розслідування, працівників правоохоронних органів мало цікавило об’єктивне з’ясування обставин справи, а більше – використання кримінального провадження як засобу неправомірного тиску на підприємство.

Кому насолив ТОВ «Радехівський цукор»?

«Після відмови ТОВ «Радехівський цукор» від неодноразово висловлюваних з боку окремих працівників правоохоронних органів пропозицій «вирішення питання» в неприйнятний для нас з етичних міркувань спосіб, органи слідства розпочали спроби блокування роботи підприємства шляхом накладення арештів на всі банківські рахунки підприємства, відправки листів з погрозами про наслідки співпраці з ТОВ «Радехівський цукор» на адресу найбільших ділових партнерів підприємства з буквальним формулюванням: «угоди, укладені ТОВ «Радехівський цукор» з суб’єктами господарювання, не створюють юридичних наслідків та можливості поставки товарів вашому підприємству», висунення абсурдних підозр посадовим особам підприємства та арешту їхнього особистого майна. Можливо, такі дії стали замовленням наших конкурентів?» – розповідає Віталій Сікорський.

У цих «листах щастя» на адресу партнерів ТОВ «Радехівський цукор» слідчий Стринжа без рішення суду характеризує діяльність підприємства такими словами, як «протиправна діяльність», «злочинна схема» та інші. З листами можна ознайомитись тут.

Факт відсутності узгодженого податкового зобов’язання ТОВ «Радехівський цукор» перед бюджетом, докази реальності здійснюваних господарських операцій з підозрюваними в протиправній діяльності підприємствами, відсутність згідно з чинним законодавством для платника податків можливості та додаткового обов’язку контролювати дотримання його контрагентами правил оподаткування не сприймають ні слідчі у справі, ні їхні керівники.

Водночас абсурдності ситуації додає факт відсутності претензій фіскальних органів до господарських операцій згаданих 9 суб’єктів господарювання, щодо яких правоохоронні органи мають підозру у фіктивності, з іншими підприємствами.

Так, у доступних державних реєстрах немає жодної інформації про розслідування факту аналогічних господарських операцій зі згаданими 9 суб’єктами господарювання підприємств групи «УкрпромінвестАгро» (ПК «Поділля», ПК «Зоря Поділля»), що є конкурентом ТОВ «Радехівський цукор» на ринку, пов’язаної з Президентом України Петром Порошенком. Тобто підозра правоохоронних органів у фіктивності окремих суб’єктів господарювання мала наслідком кримінальне переслідування ТОВ «Радехівський цукор» за здійснені з ними господарські операції, тоді як для здійснених аналогічних господарських операцій підприємств згаданої групи «УкрпромінвестАгро» ці суб’єкти господарювання залишаються «не фіктивними». Дивно, не правда ж?

Як розповідає пан Сікорський, неодноразові звернення ТОВ «Радехівський цукор» до керівництва Генеральної прокуратури, Державної фіскальної служби, керівників профільних комітетів Верховної Ради України та керівника обласної державної адміністрації з проханням у межах своєї компетенції втрутитися в ситуацію та припинити тиск на підприємство, поки що не принесли результату.

Керівництво підприємства та його засновники з нерозумінням і тривогою спостерігають за ставленням влади до бізнесу в Україні та готові звертатися в міжнародні суди й інституції для захисту своїх прав і відшкодування збитків, завданих неправомірними діями українських правоохоронних органів. Проте, отримуючи інформацію від своїх контрагентів, інших підприємств регіону, керівництво усвідомлює, що перешкоджання законній господарській діяльності ТОВ «Радехівський цукор» є не поодиноким випадком, а системним явищем в умовах відсутності в Україні реальної боротьби з корупцією та використанням посадовими особами держави владних повноважень усупереч суспільним інтересам.

Боргу перед бюджетом немає, а кримінальна справа є

У кримінальному провадженні №32015140000000215, яке порушено 2015 року з ініціативи Державної фіскальної служби України, посадовим особам ТОВ «Радехівський цукор» (код ЄДРПОУ 36153189), генеральному директору Віталію Сікорському та директору з комерції Степану Фурманцю, в липні 2018 року висунуто офіційну підозру у скоєнні злочину, передбаченого частиною 3 статтею 212 Кримінального кодексу України (умисне ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів, що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку, вчинене службовою особою підприємства, установи, організації… якщо ці діяння призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів в особливо великих розмірах).

Разом із врученням офіційної підозри сторона обвинувачення (слідчий ДФС України Стринжа Г.О., процесуальний керівник – прокурор Генеральної прокуратури  Кіпчарський О.П) повідомила про завершення слідства, а матеріали провадження готують для направлення до суду для розгляду питання по суті та притягнення В.Сікорського та С. Фурманця до кримінальної відповідальності за скоєння злочину, передбаченого ч. 3 статті 212 КК України.

Як зазначає пан Сікорський, посадові особи товариства готові доводити власну невинуватість у суді, однак за час ведення слідства у кримінальному провадженні №32015140000000215 у період з 2015-го по серпень 2018 року в ТОВ «Радехівський цукор» відсутній податковий борг перед державним бюджетом, що, як не парадоксально, офіційно підтверджує сама Державна фіскальна служба України. Таку інформацію можна без зайвих проблем отримати на офіційних Інтернет-ресурсах, пов’язаних із ДФС. Отже, посадових осіб ТзОВ «Радехівський цукор» звинуватили в несплаті податків, тоді як товариство офіційно не має податкового боргу перед державним бюджетом.

Причина, через яку ДФС України порушило кримінальне провадження проти посадових осіб ТзОВ «Радехівський цукор», став факт продажу товариством власної виробленої продукції (цукор-пісок, жом гранульований) суб’єктам господарювання: ТОВ «Стілпроф», ТОВ ТК «Фючер ТВП» , ТОВ «ДК «Престиж», ТОВ «Лекс Про», ТОВ «Домінант-Інвест», ТОВ «ІнветменсКомпані», ТОВ «Маркус Технологія», ТОВ «Арном Груп», ТОВ «Канборт», які, на переконання фіскалів, ведуть власну господарську діяльність із порушенням вимог чинного податкового законодавства.

«Злочинці» без злочину

У цьому контексті потрібно зауважити, що на сьогодні керівникам вказаних дев’яти фірм ДФС України не висунула жодного звинувачення, а будь-яких судових рішень, які встановлювали б їхню вину в порушенні податкового законодавства, взагалі немає.

Таким чином, за основу юридичної відповідальності посадових осіб ТОВ «Радехівський цукор» узято порушення податкового законодавства не самим товариством, а іншими, третіми особами, з якими підприємство лише мало господарські відносини. За умови, що навіть порушення норм права третіми особами офіційно не встановлено та не доведено в суді. Звідси випливає, на думку ДФС України, що посадові особи ТОВ «Радехівський цукор» повинні нести юридичну відповідальність через порушення правових норм третіми особами, вину яких не доведено.

Дивним у цій ситуації є той факт, що ДФС України визнає, що ТОВ «Радехівський цукор» увесь прибуток від господарських операцій із зазначеними фірмами задекларувало в повному обсязі й не заперечує суми сплаченого податку від отриманого прибутку від продажу власного товару цим суб’єктам. Однак ДФС України, всупереч закону, без відповідного судового рішення, а лише на підставі власного незаконного податкового рішення надало описаним вище господарським операціям статусу фіктивних (які сторони нібито насправді не вчиняли!!!). А кошти, які ТОВ «Радехівський цукор» отримало як оплату за товар (проданий цукор та жом), ДФС України в односторонньому порядку незаконно визнала як безвідсоткову фінансову допомогу (!!!) та вимагає від товариства додатково сплатити податок на прибуток з тих самих отриманих коштів тільки вже з іншим статусом.

Якщо внести конкретику в це беззаконня, то в першому випадку отримані товариством кошти ДФС України вважає як оплату вартості проданого підприємством товару і не заперечує щодо суми сплаченого податку з отриманого прибутку. Однак в іншому випадку ДФС вимагає з цих самих отриманих товариством коштів за проданий товар, незаконно надавши їм іншого статусу – фінансової допомоги (через невизнання господарських операцій), сплатити ще раз податок на прибуток.

ДФС України в незаконний спосіб вимагає від посадових осіб ТОВ «Радехівський цукор» визнати правоту власних дій, а через кримінальне провадження вдається до прямого тиску на В.Сікорського та С.Фурманця, щоб ті добровільно визнали вину в злочині, якого не скоювали. На саме товариство чинять тиск шляхом перешкоджання веденню господарської діяльності через арешти коштів на рахунках підприємства. Незаконно поширюють неправдиву інформацію серед контрагентів про те, що посадові особи В.Сікорський та С.Фурманець є злочинцями, а товариство фіктивне.

Арешти коштів на рахунках ТОВ «Радехівський цукор» оскаржено до Апеляційного суду м. Києва. Апеляційна інстанція скасувала всі незаконні судові рішення, які винесли слідчі судді, на задоволення клопотання про арешт коштів слідчого Стринжі Г.О., яке підтримав прокурор Генеральної прокуратури Кіпчарський О.П.

На підставі поданої товариством до суду заяви відомості про факти перевищення службових повноважень та зловживання службовим становищем стороною обвинувачення у кримінальному провадженні №32015140000000215 суд зобов’язав Генеральну прокуратуру внести до ЄРДР. Однак у вказаному кримінальному провадженні розслідування фактично не проводять.

Звичайно, що ТОВ «Радехівський цукор» оскаржило і незаконні дії ДФС України до суду. Однак ДФС України, не дочекавшись вердикту українського суду щодо законності/незаконності власних дій (на сьогодні справа перебуває у провадженні Львівського окружного адміністративного суду), наперед абсолютно незаконно визнавши в односторонньому порядку власні дії правильними та законними, висунуло офіційну підозру посадовим особам товариства в несплаті надуманого податку на прибуток

Через незаконні дії ДФС України підприємство за період з лютого по липень 2018 року підготувало та подало відповідні скарги, заяви до найвищих державних органів України: Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Генеральної прокуратури, бізнес-омбудсмена, ДФС. Товариство оскаржило також дії ДФС в суді.

ДФС як метод боротьби з конкурентами?

У ТОВ «Радехівський цукор» викликає обурення той факт, що кримінальне провадження проти товариства порушено у зв’язку з веденням легальних господарських операцій (продаж виробленого власного товару) конкретно визначеним суб’єктам господарювання: ТОВ «Стілпроф», ТОВ ТК «ФючерТВП», ТОВ «ДК «Престиж», ТОВ «Лекс Про», ТОВ «Домінант-Інвест», ТОВ «ІнветменсКомпані», ТОВ «Маркус Технологія», ТОВ «Арном Груп», ТОВ «Канборт». А також трактування фіскалами цих операцій фіктивними. Як ми вже згадували вище, ДФС України у відносинах ТОВ «УкрпромінвестАгро» із зазначеними фірмами аналогічного «порушення», як у ТОВ «Радехівський цукор», не вбачає. Усім зрозуміло чому…

Таким чином, ТОВ «Радехівський цукор» на власному прикладі констатує факт наявності в роботі правоохоронної системи України «вибіркового кримінального переслідування», що є неприпустимим та окремим інструментом впливу недемократичних режимів. Окрім того, підприємство розцінює таку протиправну діяльність ДФС як один із методів використання державної структури для боротьби з конкурентами в інтересах бізнесу, дотичного до глави держави.

Як говорить Віталій Сікорський, уся ця ситуація негативно впливає на сприйняття українського бізнес-клімату серйозними західними інвесторами. Тому ТОВ «Радехівський цукор» вирішив усю цю історію зробити публічною, щоб усі зрозуміли, як в Україні ставляться до підприємців, які не хочуть грати за неписаними правилами окремих слідчих з ДФС.

Не в змозі довше терпіти відкритий тиск на бізнес, власники ТОВ «Радехівський цукор» вирішили довести інформацію про свою дискусію з українською ДФС до відома влади ФРН. Нехай слідчі тепер вимагають «пояснення» напряму від Ангели Меркель.

Маркіян ВОЙТОВИЧ, Leopolis.news


 

Олег Соскин: До середины 2019 года основная часть приходов УПЦ МП перейдет в единую автокефальную церковь

Генерал СВР: Левочкин работал на ГРУ, Клюев и Сивкович — на ФСБ

Министр обороны Израиля ушел в отставку из-за обострения в Газе

Лідером недовіри у Польщі став глава правлячої партії "Право і справедливість"

Тереза Мей зателефонувала до Трампа з привітаннями, а він її висварив, — ЗМІ

У Чехії парламент обговорює відставку прем'єра

По смешанной системе Слуга народа проводит в Раду 34 депутата-списочника и занимает второе место - опрос

Опитування: сьогодні удругий тур вийшли б Тимошенко і Зеленський

НАБУ порушило справу проти Яценюка і Петренка

Олег Соскин: Трамп показал, что ждет Украину, если Порошенко и дальше будет президетом

 

В США сатанисты пытались зарезать и съесть школьников

У Мукачево прибув тестовий потяг з Будапешта

Через снігопад у Києві сталося близько 300 ДТП

Израильские военные на границе с сектором Газа застрелили палестинца

Массовая гибель российских солдат в Сирии: В ходе боя в Аль-Тарабии погибли высокопоставленные офицеры ВС РФ

У Херсон повернули тепло

Через відсутність опалення у Смілі закрили лікарню

Через снігопад Київ зупинився у заторах, сталися близько 50 ДТП

Сніг пішов – водіям дали "гарячу лінію" про всяк випадок

Лісові пожежі в Каліфорнії: кількість жертв зросла до 50

 
14-11-2018 - politics

Олег Соскин: До середины 2019 года основная часть приходов УПЦ МП перейдет в единую автокефальную церковь

14-11-2018 - economy

РФ оскаржила аргумент України про випуск євробондів "під тиском" у спорі про $3 млрд

14-11-2018 - social

В США сатанисты пытались зарезать и съесть школьников

14-11-2018 - social

У Мукачево прибув тестовий потяг з Будапешта

14-11-2018 - politics

Генерал СВР: Левочкин работал на ГРУ, Клюев и Сивкович — на ФСБ

14-11-2018 - religion

Патріарх Варфоломій звернувся до українців

14-11-2018 - social

Через снігопад у Києві сталося близько 300 ДТП

14-11-2018 - economy

Италия отвергла ультиматум ЕС о поправках к бюджету

14-11-2018 - politics

Министр обороны Израиля ушел в отставку из-за обострения в Газе

14-11-2018 - politics

Лідером недовіри у Польщі став глава правлячої партії "Право і справедливість"

14-11-2018 - economy

Китайский ЦБ понизил курс юаня до минимального с начала месяца значения в 6,96 за доллар

14-11-2018 - politics

Тереза Мей зателефонувала до Трампа з привітаннями, а він її висварив, — ЗМІ

14-11-2018 - politics

У Чехії парламент обговорює відставку прем'єра

14-11-2018 - social

Израильские военные на границе с сектором Газа застрелили палестинца

14-11-2018 - social

Массовая гибель российских солдат в Сирии: В ходе боя в Аль-Тарабии погибли высокопоставленные офицеры ВС РФ

14-11-2018 - social

У Херсон повернули тепло

14-11-2018 - social

Через відсутність опалення у Смілі закрили лікарню

14-11-2018 - social

Через снігопад Київ зупинився у заторах, сталися близько 50 ДТП

14-11-2018 - social

Сніг пішов – водіям дали "гарячу лінію" про всяк випадок

14-11-2018 - social

Лісові пожежі в Каліфорнії: кількість жертв зросла до 50

14-11-2018 - economy

Дефіцит бюджету США в жовтні виріс на 60% і перевищив $ 100 млрд

13-11-2018 - religion

УПЦ МП розриває євхаристійне спілкування з Константинополем

13-11-2018 - religion

УПЦ МП відмовилась від участі у створенні автокефальної церкви

13-11-2018 - religion

Зустріч Порошенка з єпископами УПЦ МП на межі зриву

13-11-2018 - religion

ЗМІ: Архиєреїв УПЦ МП зачинили у Лаврі, щоб вони не потрапили на зустріч із Порошенком

13-11-2018 - religion

СМИ: Порошенко в последний момент отказался ехать в Лавтру на встречу с УПЦ МП

13-11-2018 - economy

Курс доллара к евро укрепился до 1,126

13-11-2018 - politics

По смешанной системе Слуга народа проводит в Раду 34 депутата-списочника и занимает второе место - опрос

13-11-2018 - social

Херсонські школи через холодні батареї закрили до кінця тижня

13-11-2018 - social

У Кривому Розі запустили всі котельні "Теплоцентралі"

13-11-2018 - social

В Чехии назревает громкий скандал: Сына премьера против его воли прятали в Крыму от допросов по делу отца

13-11-2018 - social

Пожары в Калифорнии не утихают. Трамп объявил штат зоной стихийного бедствия

13-11-2018 - social

Армия Израиля готовится призвать резервистов

13-11-2018 - social

Бунт исламистов в тюрьме Таджикистана: 49 убитых, 218 раненых

13-11-2018 - politics

Опитування: сьогодні удругий тур вийшли б Тимошенко і Зеленський

13-11-2018 - social

В Шепетовке временно закрыли четыре школы из-за отсутствия отопления

13-11-2018 - social

Из-за отсутствия тепла жители Смелы пикетируют горсовет и перекрыли трассу на Киев

13-11-2018 - social

Автобус на границе Израиля с сектором Газа, возможно, был подбит российской ракетой "Корнет" – СМИ

13-11-2018 - politics

НАБУ порушило справу проти Яценюка і Петренка

13-11-2018 - politics

Олег Соскин: Трамп показал, что ждет Украину, если Порошенко и дальше будет президетом

Всі новини

 

Варшавский Форум Безопасности, Польша 8-9 ноября 2017 г.

Олег Соскін: Східний дивізіон країн Міжмор'я: потенціали і перспективи

В Польше начинается XI форум "Украина-Европа"

 

Открытые Сен-Готардского тоннеля и сатанинский ритуал

Підбірка матеріалів Олега Соскіна на тему Балто-Чорноморського Альянску за 1992-2017 роки

Продаю квартиру. Apartment for sale. Gonchara street 43V

 

У Львові нетверезим за кермом затримали голову партії «Сила людей»

Руководитель Львовского вуза погорел на взятке в 84 тыс. грн

Підозрюваний у теракті в Керчі виявився фанатом Путіна і Новоросії

Кількість жертв в Керчі зросла до 18, стрілок наклав на себе руки - Аксьонов

 
IT

Facebook обновил сервис Messenger

В Украине назначили дату запуска переноса мобильных номеров между операторами

Cкончался сооснователь Microsoft

«Дочка» Google возглавила рейтинг лучших работодателей мира — Forbes

 
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика