Соскін: «Порошенко — найміфічніший український Президент»  
20 березня 2019

Днями у виборчому штабі Петра Порошенка заявили, що за п’ять років президентства він пожертвував на благодійні потреби понад 1,2 мільярди гривень. З них 550 млн грн — на потреби армії.

Президент також повідомив, що його зарплата як глави держави становить всього 28 тисяч гривень. А, мовляв, багато суддів, слідчих та інших посадовців мають у рази вищі заробітні плати, ніж він на своїй посаді. І взагалі: на посаді Президента він… збіднів.

Водночас, як свідчать відкриті джерела, лише за перші два місяці 2019 року Порошенко отримав 856 млн гривень доходу. А 2018-го за неповний рік його доходи порівняно з 2017 роком зросли аж у вісім разів.

Яких ще «міфічних» заяв (на кшталт «відрубаних рук» корупціонерів) можна очікувати від чинного Президента і чи не зіграють вони з ним злий жарт? І що при цьому ще тримають у рукаві його конкуренти?

Про це «Вголос» поцікавився у директора Інституту трансформації суспільства Олега Соскіна, політолога Петра Олещука та політтехнолога Дениса Богуша.

Чому саме зараз команда Президента вирішила пропіарити його благодійність?

Петро Олещук:

Цю тезу закинули в маси не просто так, а саме у контексті скандалу в «оборонці». Вочевидь, вони хочуть «перебити» шум нещодавніх гучних розслідувань. Використовують це як тезу, мовляв, «який сенс красти, якщо стільки віддаєш на оборону?»

Та й взагалі у команди Порошенка — доволі розлога міфологія. Вона розпочалася ще від теми про те, що син Порошенка під чужим ім’ям служив на фронті, що сам Президент під чужим ім’ям в Інтернеті все читає і знає, що відбувається у країні. А міф про те, що Порошенко — єдиний і безгрішний — це взагалі основа його кампанії. Але тут основний акцент не на тому, що він безгрішний, а на тому, що немає альтернативи. І це чистої води російська теза, яку використовують під час усього часу існування режиму Путіна в Росії. Тільки в Україні прихильники Президента декларують тезу безальтернативності на свій лад: «Або Порошенко, або Путін». І протиставляють чинного українського гаранта усіх іншим кандидатам у країні. Саме цю основу і використовують для мобілізації виборців та для створення у них враження, ніби й справді немає альтернативи.

«На кожен скандал у Порошенка розробляють певну міфологічну історію»

Та й де-факто на кожен скандал у Порошенка розробляють певну міфологічну історію. І у цьому контексті Порошенко, мабуть, найбільш міфічний український Президент. Тому ми ще можемо почути багато різних заяв від Порошенка та його команди.

Олег Соскін:
Заяви про благодійність Порошенка, особливо щодо армії, викликають ще  більшу злість у людей. Бо вони думають: «Це ж треба так було красти, аби нам затикати пельку цими награбованими і вкраденими у нас мільйонами?». Він розуміє, що, аби відволікати увагу, треба подачки кидати і розповідати, який ти благодійник. І якщо в його команді розпочали вже таким вихвалятися, це означає, що у них вже будь-які раціональні аргументи на його користь закінчились. І вони вже, як потопельники, хапаються за соломинку. Порошенко вже потопає і тягне на дно всю свою команду.

Бо ж чинний Президент та його група сьогодні контролюють всю нашу економіку. Усю нафту, яку добувають в Україні, а це мінімум 5…7 млн тонн, весь газ — це мінімум 20…23 млрд кубів, металургійні комбінати, залізницю, електростанції, харчову та легку промисловість. Немає на сьогодні в Україні видів бізнесу, де не присутній Порошенко. І, гамаю, статки групи Порошенка зараз складають приблизно 5…7 млрд доларів.

Які ще заяви та дії у подальшому можна очікувати від команди Порошенка?

Олег Соскін:

У Порошенка зараз надзвичайно погана електоральна ситуація, зокрема, через усі ці нещодавні корупційні скандали. Його рейтинг падає. На ситуацію впливають також його невдалі дії у межах агітаційних поїздок. Бо ми самі бачимо, що у Порошенка зараз достатньо складний психічний стан — він просто неврівноважений.

Та й після оприлюднення чергового рейтингу кандидатів можна чітко говорити, що саме Зеленський проходить у другий тур виборів. Також треба враховувати те, що у Тимошенко завжди є прихована частина рейтингу, якого соціологічні дослідження ніколи не можуть «вловити». І ця прихована частина зазвичай складає приблизно 7…8 %. Тому вона також має великі шанси потрапити у друге коло виборних перегонів.

Рейтинг Порошенка натомість не зростатиме. Так і залишатиметься на рівні 16 %. І тоді його команді, якщо вони вважають, що й надалі треба боротися за проходження у другий тур виборів, треба чинити неймовірні речі. Тому команда Порошенка зараз активно працює над дієвими методами боротьби. Бо сам Порошенко вже у рейтингу додати не може. Як особистість і політик він уже себе вичерпав. Динаміка томосу також практично завершена. В економіці — провал за провалом. А одноразові обіцяні пенсійні виплати навпаки —лише викличуть злість у людей.

За різними версіями, влада може до 10 % сфальсифікувати результати виборів. У неї є така можливість. Але не більше. Та Порошенкові у боротьбі з Тимошенко навіть цих 10 % не вистачить. І хоча багато людей не сприймає Тимошенко, все ж у неї немає такого антирейтингу, як у чинного Президента. У нього — 60 % антирейтинг, а у лідерки «Батьківщини» — 30 %. Тому на негативі перемогти Тимошенко він просто не може.

Може команда гаранта спробувати щось протиставити Зеленському. Але його чим більше обливають брудом, тим більше у нього зростає рейтинг. Тому Порошенкові, аби потрапити у друге коло виборних перегонів, треба зупинити Тимошенко, або знищити Зеленського. Ну, або розпочати війну чи організувати якусь військову операцію, аби Путін напав на Україну.

Денис Богуш:


«Заява про те, що Президент допомагає АТО, не перекриває той факт, що гроші на оборону країни краде друг Президента»

Для мене, як для виборця, позитивною заявою буде, якщо Порошенко посадить фігурантів оборонного скандалу. Бо волонтери та воїни цю справу так не залишать і просто вчинять самосуд. До цього все йде. Адже на війні життя українці віддають, а тут у запіллі якісь «сосунки» на «оборонці» крадуть сотні мільйонів. А якщо Порошенко буде їх «вигороджувати», це однозначно спрацює проти нього. Бо заява про те, що Президент допомагає АТО не перекриває той факт, що гроші з державного бюджету, які спрямовують на оборону країни, краде друг Президента.

А що може ще зіграти проти чинного Президента?

Олег Соскін:

У ситуації, що склалася зі Свинарчуком, спрацював принцип доміно. Починає падати вся система, вибудувана Порошенком. Впав один камінець — і тепер валитиметься уся піраміда. Зараз ще щось з’явиться, бо Свинарчук-Гладковський потягне за собою й інших. Ті, що перебувають на горі «Укроборонпрому», розпочнуть свідчити один проти одного. І цей процес вже не зупинити. До того ж окремі журналісти підливають олії у вогонь. Ще й розпочався скандал із колишньою «Ленінською кузнею» та катерами. Тому для Порошенка всюди вже випалена земля. При цьому ще США та МВФ можуть вимагати пояснити, на що у нас витратили їхні гроші, надані у вигляді кредитів. Це взагалі буде дев’ятий вал лайна на Порошенка.

Та й, думаю, що Тимошенко не спить і щось її команда готує проти Порошенка. Проте дуже гострою темою все ж залишається оборонна сфера. Тут теж може ще якась крадіжка грошей «випливти». Щось ще може «вилізти» навіть із часів молодості чинного Президента. Коли він, його батько і брат бути пов’язані з «тіньовими» людьми та структурами. Може виявитись, що він когось «замовляв», проплачував чиєсь вбивство. Тому викривальні історії супроти Порошенка ще будуть.

Петро Олещук:

Також варто розуміти та брати до уваги, що існує альтернативний дискурс, який втілює Тимошенко. І він побудований навколо соціально-економічних проблем. І у цьому контексті вона достатньо успішно протидіє дискурсу Президента. Бо дискурс Порошенка справді доволі міфологічний і він стосується переважно абстрактних речей: релігія, мова тощо. А дискурс Тимошенко — тарифів, зарплат і є досить наближеним до запитів і потреб українців, яких турбує, як жити в теперішніх умовах і забезпечити собі можливості для існування.


Вголос
 

 

Жителей Владивостока призвали не выходить из дома. На регион, который уходит под воду, идет тайфун

В ЦИК сообщили, что выборы проходят без системных нарушений

Із початку перемир'я обстрілів на Донбасі не зафіксовано - Міноборони

В Донецкой области зафиксировали первую серьезную фальсификацию выборов

Членов всех УИК от "Самопомочи" в 94 округе заменили на лояльных Кононенко людей, - Дубинский

Меркель уйдет в отпуск из-за странной болезни

Командование Объединенных сил объявило о начале "режима тишины"

Советницу главы столичной РГА поймали на взятке в 650 тыс. грн

CБУ пришла с обыском на "АрселорМиттал Кривой Рог"

Меркель не має наміру продовжувати карʼєру після 2021 року. Причиною стало здоровʼя

 

Вибори до Ради: явка перевищила 19%

Под Луганском четверо украинских военных подорвались на мине. Двое погибли

На Донбассе началось "хлебное перемирие"

Вулкан Этна начал извергаться в Италии

Оточення Зеленського обмежує його контакти, – ЗМІ

Мощное землетрясение в Греции вызвало перебои с электричеством и связью

Бухгалтерка Ігоря Кривецького скупила ще 65 га землі для розширення курорту за рахунок земель для учасників АТО

Обман зрения. Ударил ли Зеленский министра обороны. Видео

Недалеко от Афин произошло землетрясение, жители выбежали на улицы

Маркіян Мальський спростував чутки про своє призначення послом у США

 
21-07-2019 - politics

Жителей Владивостока призвали не выходить из дома. На регион, который уходит под воду, идет тайфун

21-07-2019 - politics

В ЦИК сообщили, что выборы проходят без системных нарушений

21-07-2019 - politics

Із початку перемир'я обстрілів на Донбасі не зафіксовано - Міноборони

21-07-2019 - social

Вибори до Ради: явка перевищила 19%

21-07-2019 - social

Под Луганском четверо украинских военных подорвались на мине. Двое погибли

21-07-2019 - politics

В Донецкой области зафиксировали первую серьезную фальсификацию выборов

21-07-2019 - politics

Членов всех УИК от "Самопомочи" в 94 округе заменили на лояльных Кононенко людей, - Дубинский

21-07-2019 - politics

Меркель уйдет в отпуск из-за странной болезни

21-07-2019 - it

Найбільший витік з російських спецслужб. Хакери передали ЗМІ дані з серверів ФСБ

21-07-2019 - social

На Донбассе началось "хлебное перемирие"

20-07-2019 - politics

Командование Объединенных сил объявило о начале "режима тишины"

20-07-2019 - economy

Європейський центробанк знизить ставку нижче нуля і запустить друкарський верстат — Bloomberg

20-07-2019 - social

Вулкан Этна начал извергаться в Италии

20-07-2019 - politics

Советницу главы столичной РГА поймали на взятке в 650 тыс. грн

20-07-2019 - politics

CБУ пришла с обыском на "АрселорМиттал Кривой Рог"

20-07-2019 - politics

Меркель не має наміру продовжувати карʼєру після 2021 року. Причиною стало здоровʼя

20-07-2019 - social

Оточення Зеленського обмежує його контакти, – ЗМІ

20-07-2019 - social

Мощное землетрясение в Греции вызвало перебои с электричеством и связью

20-07-2019 - politics

Зеленский поручил Луценко, Авакову, Князеву и Грицаку через 3 дня доложить о ходе расследования убийства Шеремета

20-07-2019 - social

Бухгалтерка Ігоря Кривецького скупила ще 65 га землі для розширення курорту за рахунок земель для учасників АТО

20-07-2019 - politics

Предчувствие войны. США готовят операцию "Страж" по защите судоходства в Персидском заливе

20-07-2019 - politics

Иран захватил два танкера в Ормузском заливе, - МИД Британии

20-07-2019 - politics

Саакашвили снял "Рух нових сил" с выборов и призвал голосовать за Слугу народа

19-07-2019 - politics

Первого заммэра Борисполя задержали при получении 60 тыс. гривен взятки

19-07-2019 - politics

Зеленский уволил ряд послов, в том числе Чалого и брата Литвина

19-07-2019 - economy

В последний рабочий день перед выборами курс доллара на межбанке опять упал ниже 26/$

19-07-2019 - social

Обман зрения. Ударил ли Зеленский министра обороны. Видео

19-07-2019 - social

Недалеко от Афин произошло землетрясение, жители выбежали на улицы

19-07-2019 - politics

Богдан вимагає від Луценка арештувати усе майно Порошенка, – ЗМІ

19-07-2019 - politics

Зеленский не сдержал эмоций и толкнул Полторака при всех: видео

19-07-2019 - politics

“Партію Шарія” фінансує родина екс-“регіонала” Коцуби, – журналіст

19-07-2019 - politics

НАБУ прийшло з обшуками до спортклубу Порошенка "5 елемент"

19-07-2019 - politics

Зеленский: дальнейших действий с Парубием я больше не вижу

19-07-2019 - social

Маркіян Мальський спростував чутки про своє призначення послом у США

19-07-2019 - politics

Суд разрешил участие в выборах кандидата от "Слуги народа" Куницкого по округу, где баллотируется Грановский

19-07-2019 - politics

"Занимается антигосударственной деятельностью". Зеленский не позвал на встречу с силовиками генпрокурора Луценко

19-07-2019 - politics

Гройсман заявил, что Порошенко и Медведчук "общаются по вечерам"

19-07-2019 - social

ООС: за минулу добу загинув один воїн, двоє поранені

19-07-2019 - social

В Киеве толпа разгромила зал "Национальной лотереи" и напала на посетителя

19-07-2019 - politics

В Польше считают неуместным участие Путина в годовщине Второй мировой

Всі новини

 

Олег Соскін. Проект Міжмор’я: цивілізаційний, християнський та економіко-регіональний виміри, Економічний часопис, №168, 2017 рік

Варшавский Форум Безопасности, Польша 8-9 ноября 2017 г.

Олег Соскін: Східний дивізіон країн Міжмор'я: потенціали і перспективи

 

Открытые Сен-Готардского тоннеля и сатанинский ритуал

Підбірка матеріалів Олега Соскіна на тему Балто-Чорноморського Альянску за 1992-2017 роки

Продаю квартиру. Apartment for sale. Gonchara street 43V

 

В Николаевской области нашли застреленным кандидата в нардепы

Прикріпили гранату: на Рівненщині замінували автівку кандидата у нардепи від «Свободи»

Спецоперація в Італії: В ультраправих виявлено арсенал зброї

В здание телеканала 112 в Киеве выстрелили из гранатомета

 
IT

Найбільший витік з російських спецслужб. Хакери передали ЗМІ дані з серверів ФСБ

Из-за глобального сбоя в интернете падали сайты "Страны", "Слуги народа" и сотни тысяч других

Facebook впервые предоставит суду идентификационные данные пользователей

Росія планує відключити весь інтернет в рамках підготовки до кібервійни - BBC

 
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика