Олег Соскін у серпні 2018 року: Якщо Зеленський іде в Президенти, то краще Порошенкові не балотуватися  
15 квiтня 2019

 

У серпні минулого року ми спілкувалися з відомим в Україні політичним експертом, директором Інституту трансформації суспільства, професором Олегом Соскіним. Розмовляли з ним про політичну ситуацію в Україні, майбутню президентську виборчу кампанію, шанси кандидатів на перемогу, можливі союзи між ними та хто з олігархів стоїть за претендентами на президентську булаву.

Тодішні прогнози Олега Соскіна здавалися неймовірними та фантастичними. Але 31 березня цього року головний прогноз досвідченого експерта справдився: «Принципово змінити гру може Володимир Зеленський. Він усім сплутає карти. Якщо Зеленський іде в Президенти, то краще тоді Порошенкові не балотуватися».

Як завжди, розмірковування пана Соскіна вражають своєю контроверсійністю, що ґрунтується на глибокому знанні всіх таємних нюансів української політичної кухні. Його висновки вражають, з ними можна не погоджуватися, але не чути їх не можна. Виборці повинні мати повну об’єктивну картину про тих, кого вони обиратимуть на посаду глави Української Держави. Ми вирішили вибрати з інтерв’ю з Олегом Соскіним, яке з’явилося на сайті Leopolis.news 23 серпня 2018 року, лише ті моменти, які стосуються переможця першого туру президентських виборів Володимира Зеленського та можливих розкладів на майбутніх парламентських виборах. Сподіваємося, що нашим читачам буде цікаво ще раз прочитати висновки та прогнози експерта. З повним текстом цього великого інтерв’ю восьмимісячної давності можна ознайомитися тут.

Про страх перед Тимошенко

На цих виборах переможними можуть бути і кілька десятків тисяч голосів. Тим паче, мета Порошенка – не пустити Тимошенко в друге коло. Вона Порошенкові в другому турі не потрібна, поб’є його у другому колі. Порошенко не може перемогти Тимошенко і програти також їй не може, бо буде ще гірше. Ситуація для нього гірша, ніж патова, але він може програти іншому. Головне – не пустити Тимошенко в другий тур. Порошенко же також грає з прицілом на майбутні парламентські вибори. Бо якщо він з Юлею Тимошенко виходить у другий тур, то вона його перемагає. А для нього це крах, бо під Юлію Володимирівну відразу трансформується нова парламентська більшість. Вона «закатає» Порошенка і його друзів в асфальт.

Порошенко розуміє, що своє і так набере. Він усіх кандидатів пхатиме на електорат Юльки. Це буде класна технологія. Йому Бойко вигідний, навіть Володимир Кличко, якщо піде. Головна мета Порошенка – не допустити її до другого туру, різати її електорат. Це буде вся філософія цих виборів, головний концепт виборчої кампанії чинного Президента. Порошенкові навіть Гриценко стає вигідний.

Тоді виникає величезний молот, який битиме Тимошенко на кожному квадратному сантиметрі. Не Порошенко це робитиме, а вся ця система, вся махіна. Це геніально!

Про об’єднання політичних «недобитків» навколо УДАРу

Річ у тім, що УДАР не ліквідовано! Володя може його очолити, а Віталій скаже: «Я тут ні при дєлах. Я з вами, товариш Порошенко». Тоді старший лишається в Києві, а молодший реально гратиме з Фірташем. А Володимир не заплямований, такий типу проєвропейський. Тоді це буде дуже серйозний виклик Порошенкові. Тут й Усик може підіграти, суспільство постійно підігрівають цими переможно-спортивними настроями. У цьому плані Володимир Кличко надзвичайно атракційний.

У цій ситуації «Народний фронт» може піти за Кличками. Тоді і для Авакова, і для Яценюка з’являється дуже потужна перспектива. Принаймні 100% вони пройдуть у парламент. Відбудеться своєрідний ребрендинг УДАРу, який отримає адекватного, балакучого Володимира Кличка. Кличку немає альтернативи в Києві. І попри останні проблеми з негодою, він подобається киянам. Шалені кошти вкладають в інфраструктуру міста.

Про те, що Зеленський може протистояти Тимошенко

У нього є бренд. Скажи «Зеленський» – і відразу виникають асоціації: «Слуга народу», «95-й квартал», цікава команда, критика влади. А при слові «Тимошенко» які асоціації виникають? Газ, крадійка, Путін. Люди вже не пам’ятають усього того успішного, що їй удалося зробити. Так, вона має немало прихильників, але вдвічі більшим є її негативний рейтинг. У Тимошенко вичерпався ресурс, вона досягає стелі.

На вибори можуть прийти щонайбільше 70%. Ну, може, 75%, якщо братиме участь Зеленський. Це зле для Порошенка та Тимошенко, бо їхній виборець прийде на вибори точно. А от ті, що прийдуть вище, то не їхній електорат. А в Порошенка, і в Тимошенко це мінімум 60%, які за них ніколи не проголосують.

Тому для них висока явка подібна смерті. Особливо в другому турі. Ні Порошенко, ні Тимошенко, якщо вони з кимсь (не одне з одним) потрапляють у другий тур, вибори не виграють. Тимошенко може в другому турі перемогти тільки Порошенка.

Про те, як Коломойський сплутає всім карти

Принципово змінити гру може Володимир Зеленський. Він усім сплутає карти. Однозначно, Коломойський гратиме за Зеленського – це його козирна карта. Ба більше, це – туз. Вакарчук – туз, і Зеленський також. Але Зеленський не має системи. Якщо Вакарчуку вже зробили систему і зрозуміло, як вона працюватиме, то в Зеленського її наразі не видно. Хоча цю роль може відіграти УКРОП.

Про підтримку у другому турі Юлією Тимошенко Зеленського

Вона це може й підтримає. Але навіщо Зеленському Тимошенко? Вона для нього зайва. Найгірша ситуація, до речі, саме в Тимошенко. Усі, і вона в тому числі, думають, що Юля стане Президентом. Вона ще не усвідомила, що їй капкан зробили. Тимошенко думає, що йде в Президенти, а вона прямує до прірви. Реально її спустять в унітаз. Для цього вже все готове. А вона цього не розуміє. Всім вигідно грати в цю модель.

Зеленський як нова парадигма і панацея

Для Коломойського Зеленський – це взагалі панацея. Це для нього єдиний канал повернутися в Україну й відновити якийсь статус. Уже не той, що був, але все-таки. А Коломойський – це велика машина. Для всіх його менеджерів, для Палиці, «Укрнафти», металургійних заводів, менеджменту «Приватбанку», Дубілета і всього їхнього оточення, всім потрібна не Юля, а Зеленський. Тому всі вони його підтримуватимуть. Якщо Зеленський вибудує мережу і здобуде ресурс щонайменше в 100 мільйонів, то має шанси потрапити в другий тур.

А от із Зеленським Порошенко не домовиться, бо там Коломойський. І Зеленський не зіграє. Зеленський – це взагалі нове. Може, якраз те зовсім нове, чого чекає народ. От маємо нині приклад Словенії, де сатирик став прем’єром. В Італії те саме.

Так складається, що Зеленський може бути зовсім новою парадигмою. Ба більше, він не гратиме на лівому полі, буде на правому. Фактично Зеленський представляє погляди середнього класу, з огляду на його глядачів, хоча, може, цього не усвідомлює. Зеленський – це лібералізм. Розмитий лібералізм, соціальний лібералізм. Як у Тоні Блера, це – популізм, загравання з молоддю.

Про Зеленського, який сам себе створив

Так, він працював дуже важко. І люди в його «Кварталі» також працюють важко. Він – командний гравець і людина, яка переживає. До того ж він конструктор. Ну, трохи ріст у нього такий собі, і тут завжди присутній ефект Наполеона. Але Зеленський привабливий. Без комплексів, відкритий. І ще одна річ: хоча я з ним не знайомий, мені здається, він не жадібний. Це дуже важливо. Зеленський з Кривого Рогу, потужного індустріального міста. Значить, за нього проголосує Дніпропетровська область. Він дуже зрозумілий для великих міст, для мегаполісів. За нього й Київ може проголосувати. Зеленський прогнозований. Він у мережах, закріплений образ.

Зеленський не зможе змінити парадигму, яку вибудував. Він може відхилятися, може експериментувати. Але він повинен рухатися в річищі, вся його команда так буде йти. Зеленський готовий брати професіоналів. Дуже важлива річ – він не клептоман. Він – людина, спроможна проявляти свою волю, на відміну від Вакарчука. Якщо Зеленський іде, то краще тоді Порошенкові не балотуватися.

Андрій БОЛКУН, Leopolis.news


 

Выборы на носу: кто из «пятерки» лидеров оказался в сложном положении, - Олег Соскин

КС признал конституционным закон о декоммунизации

Экстрадиция Фирташа в США приостановлена судом

Зеленський відвідає Варшаву 1 вересня на запрошення Дуди

Зеленский хочет провести в Украине Олимпиаду

КМІС: У Слуги народу 52%, Голос не проходить у Раду, а Сила і Честь має 5,1% підтримки

Советники лидеров "нормандской четверки" договорились об обмене заложниками в течение месяца

Возле КСУ прошла акция протеста против возможной отмены декоммунизации

Зеленський змінює 12 керівників посольств у всьому світі

Махінації з квартирами, коньяком та тушонкою: спливли скандальні факти з біографії Смешка

 

Спасти Порошенко. Зачем порохоботы штурмовали офис Госбюро расследований

Халкидики: "Библейская" катастрофа. Мнение экспертов

Греция: Ужасная гибель матери и сына в таверне во время урагана

Журналіст Володимир Бойко розкрив деталі біографії Годунка, якого вигнав Зеленський, назвавши розбійником

Первая авария Зеленского. Как сбивали людей машины президентов

В авіакатастрофі під Москвою розбилися льотчики, які навчали Путіна літати із журавлями

Воскресный ливень в Киеве оказался самым сильным за все годы наблюдений

В Мукачево загорелся склад "Новой почты". Сожжены посылки клиентов

Сутки на Донбассе прошли без потерь для ООС

В аварии под Киевом погибли 3 человека, 17 пострадавших

 
16-07-2019 - politics

Выборы на носу: кто из «пятерки» лидеров оказался в сложном положении, - Олег Соскин

16-07-2019 - politics

КС признал конституционным закон о декоммунизации

16-07-2019 - politics

Экстрадиция Фирташа в США приостановлена судом

16-07-2019 - politics

Зеленський відвідає Варшаву 1 вересня на запрошення Дуди

16-07-2019 - politics

Зеленский хочет провести в Украине Олимпиаду

16-07-2019 - politics

КМІС: У Слуги народу 52%, Голос не проходить у Раду, а Сила і Честь має 5,1% підтримки

16-07-2019 - politics

Советники лидеров "нормандской четверки" договорились об обмене заложниками в течение месяца

16-07-2019 - social

Спасти Порошенко. Зачем порохоботы штурмовали офис Госбюро расследований

16-07-2019 - politics

Возле КСУ прошла акция протеста против возможной отмены декоммунизации

16-07-2019 - social

Халкидики: "Библейская" катастрофа. Мнение экспертов

16-07-2019 - social

Греция: Ужасная гибель матери и сына в таверне во время урагана

16-07-2019 - politics

Зеленський змінює 12 керівників посольств у всьому світі

16-07-2019 - crime

Прикріпили гранату: на Рівненщині замінували автівку кандидата у нардепи від «Свободи»

16-07-2019 - politics

Махінації з квартирами, коньяком та тушонкою: спливли скандальні факти з біографії Смешка

16-07-2019 - crime

Спецоперація в Італії: В ультраправих виявлено арсенал зброї

16-07-2019 - politics

За сутки на Донбассе погиб один военный, трое ранены

15-07-2019 - politics

ЗМІ: Федецький з невеликим відривом перемагає Дубневича у 118 окрузі

15-07-2019 - politics

Зеленский намерен носить браслеты с именами захваченных Россией моряков до их возвращения

15-07-2019 - politics

МЗС РФ про обмін українських моряків: Думаємо над цим

15-07-2019 - politics

Симпатики Порошенка ввірвалися у ДБР: Труба відреагував

15-07-2019 - politics

Украина не готова к христианской партии консервативного направления, – Турчинов

15-07-2019 - politics

Украина и РФ 16 июля планируют обменяться списками удерживаемых лиц

15-07-2019 - politics

У НАБУ допитують Луценка

15-07-2019 - economy

Суд зняв арешт із понад 400 об'єктів нерухомості Коломойського

15-07-2019 - economy

Суд зняв арешт із понад 400 об'єктів нерухомості Коломойського

15-07-2019 - religion

Комиссия Элладской церкви поддержала ПЦУ

15-07-2019 - social

Журналіст Володимир Бойко розкрив деталі біографії Годунка, якого вигнав Зеленський, назвавши розбійником

15-07-2019 - social

Первая авария Зеленского. Как сбивали людей машины президентов

15-07-2019 - social

В авіакатастрофі під Москвою розбилися льотчики, які навчали Путіна літати із журавлями

15-07-2019 - social

Воскресный ливень в Киеве оказался самым сильным за все годы наблюдений

15-07-2019 - social

В Мукачево загорелся склад "Новой почты". Сожжены посылки клиентов

15-07-2019 - politics

Партія Порошенка пікетує ДБР

15-07-2019 - politics

В рейтинге партий перед выборами произошли изменения

15-07-2019 - politics

Генпродюсера NewsOne допитали в СБУ

15-07-2019 - politics

Лукашенко принял приглашение Зеленского приехать в Украину на форум регионов

15-07-2019 - social

Сутки на Донбассе прошли без потерь для ООС

15-07-2019 - social

В аварии под Киевом погибли 3 человека, 17 пострадавших

15-07-2019 - social

В Йемене военные уничтожили 20 боевиков

14-07-2019 - politics

Белковский: Медведчук и Порошенко реализуют проект под рабочим названием "Зеленский – это ненадолго"

14-07-2019 - politics

Зеленський скупався в Чорному морі Одеси

Всі новини

 

Олег Соскін. Проект Міжмор’я: цивілізаційний, християнський та економіко-регіональний виміри, Економічний часопис, №168, 2017 рік

Варшавский Форум Безопасности, Польша 8-9 ноября 2017 г.

Олег Соскін: Східний дивізіон країн Міжмор'я: потенціали і перспективи

 

Открытые Сен-Готардского тоннеля и сатанинский ритуал

Підбірка матеріалів Олега Соскіна на тему Балто-Чорноморського Альянску за 1992-2017 роки

Продаю квартиру. Apartment for sale. Gonchara street 43V

 

Прикріпили гранату: на Рівненщині замінували автівку кандидата у нардепи від «Свободи»

Спецоперація в Італії: В ультраправих виявлено арсенал зброї

В здание телеканала 112 в Киеве выстрелили из гранатомета

Экс-глава Белгород-Днестровской РГА Зинченко найден повешенным

 
IT

Из-за глобального сбоя в интернете падали сайты "Страны", "Слуги народа" и сотни тысяч других

Facebook впервые предоставит суду идентификационные данные пользователей

Росія планує відключити весь інтернет в рамках підготовки до кібервійни - BBC

Facebook разрешил удалять отправленные в Messanger сообщения

 
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика