Соскін: Луценкам наступає період розплати  
22 травня 2019

Шостий Президент України Володимир Зеленський під час інавгурації дав народним депутатам можливість заробити «непогані бали на дострокові парламентські вибори» – змінити кілька важливих законів та звільнити кілька неефективних посадовців: керівників СБУ, Міноборони та Генеральної прокуратури. Якщо перші двоє у відповідь перед десятками телекамер демонстративно влаштували демарш і миттєво подали у відставку, то третій…змовчав. І мовчить досі. З часу заяви Зеленського минуло вже дві доби, а Луценко так і не спромігся піти з посади.

Чого ж очікує Юрій Луценко та чи потрібен він Україні в кріслі Генерального прокурора? Про це – у розмові з політологами.

Чому Луценко досі не подав у відставку?

Віктор Небоженко:

Він став українським другом Рудольфа Джуліані, особистого друга Президента США Трампа, відповідно, уявив, що цього достатньо, щоби бути недоторканним на своїй посаді. Крім того, після повернення Портнова Луценко заявив, що погано пам’ятає, хто він такий та чи є на нього в Україні якісь справи. Тобто він зробив все, щоб сподобатись новій владі, але ця влада його викинула.

Сергій Войченко:

Луценко не з тих, хто просто так здасться. Він наче той кліщ тримається за посаду. Тепер він вчергове протиставив себе народу України та інтересам України, вчергове показав, що йому плювати на все, крім особистої вигоди. Бо ж якби він поважав українців, а не власну задницю в кріслі Генпрокурора, якби мав хоч трохи гідності, то після інавгураційної промови Зеленського подав би у відставку негайно.

Віктор Андрусів:

Раніше Коломойський назвав Луценка непоганим генпрокурором. Очевидно, Луценко розцінив це як шанс залишитись на посаді. Але Зеленський на інавгурації чітко дав зрозуміти: не Коломойському це вирішувати.

Як би ви оцінили досягнення Луценка на посаді генерального прокурора?

Сергій Войченко:

Останні три роки Генеральна прокуратура працювала за «телефонним правом». Всі, хто був незручний Порошенкові та його свинопрому, миттєво потрапляли в категорію «ворогів народу», а потім дзвінок із АП до ГПУ знаходив їм проблемні стосунки з законом. Тим часом злочинів, скоєних в оточенні Порошенка, ГПУ не помічала узагалі.

Суттєвого удару Луценко завдав і по кадровій структурі ГПУ. Набрав непрофесійних людей з інших правоохоронних структур, зокрема тих, які раніше були під наглядом прокуратури. Зрозуміло, що, потрапивши до ГПУ, вони взяли деструктивну функцію.

Луценко посилив тиск на бізнес, зокрема через департамент «Кононенка-Грановського» (департамент з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки, – ред.) , який давно слід було ліквідувати. В останні кілька місяців перед виборами прокуратуру взагалі спустили з ланцюгів, вони наче голодні пси накинулися на бізнес, доривали все, що можна й не можна було. Порошенків провал на виборах, до речі, був зумовлений зокрема й цим.

Луценко спроможний був тільки по фейсбуках піаритись. Пригадайте хоча б справу миколаївського бізнесмета Тітова: Луценко приїжджав особисто, роздавав грамоти, звання, годинники, квартири, так уже розказував і хвалився. І що? Всі злочинці давно на волі. Справа досі не в суді.

А вбивство Гандзюк? А справи Кернеса та Єфремова? А Небесна сотня? Просто провальне позорище. Сьогодні він ще й Зеленському розповідає, як з корупцією треба боротися. У Зеленського хоча б освіта юридична є».

Валентин Гладких:

Закон за часів перебування Луценка в кріслі генпрокурора взагалі перестав відігравати якусь роль. Винятково революційна доцільність, винятково політична кон’юнктура, винятково політична лояльність.

У суспільства ж багато питань до Луценка. Де Саакашвілі, якого обвинувачують у скоєнні тяжкого злочину? Що було зроблено для того, щоб привезти його в Україну та покарати? Що сталося з Рубаном і Савченко? Чому прокуратура «прогавила» момент внесення документів на продовження їхнього перебування під вартою? Що з нардепами, щодо яких Луценко вносив подання на зняття депутатської недоторканності? Коли будуть досудові процеси? Зібрано доказову базу? Результати мізерні, а медійна складова була грандіозна.

Як представник ГО «Слово і діло», яка моніторить обіцянки політиків, хочу нагадати слова Луценка: «піду з політики, якщо моя діяльність буде незадовільною». Тож прошу дуже. Сам час.

Віктор Андрусів:

Повернення Портнова є прямим доказом того, що Луценко у Генпрокуратурі займався договорняками. Він не вимів з ГПУ стару нечисть, а, навпаки, очолив її. Ніяких позитивних зрушень в Україні за його сприяння не сталося. Тому Абсолютно логічно, що Зеленський попросив його піти у відставку.

Віктор Небоженко:             

Розповідати анекдоти, прислуговувати президентові та танцювати зі собаками недостатньо, щоб бути добрим генпрокурором

Луценко-генпрокурор свідчить про деградацію української державності. Без освіти! Та в жодній африканській країні таке неможливо! Так, він розмовляв українською та носив дві вишиванки, одна поверх іншої…Напевно, цього вистачає для Верховної Ради, щоб визнати його міністром і генпрокурором, але для цивілізованого світу це виглядає безумством. Розповідати анекдоти, прислужувати президентові та танцювати зі собаками недостатньо, щоб бути добрим генпрокурором.

Віктор Соскін:

Луценко зробив із генпрокуратури щось схоже до гітлерівського Гестапо чи сталінського НКВС. Фактично генпрокуратуру використали як знаряддя для політичних розправ. А коли так роблять, ясно, що нічого доброго з цього не виходить. Це був суцільний політичний піар для подружжя Луценків, які займалися тільки тим, що прикривали задницю Порошенка. Тепер наступає період розплати.

Щодо подружжя…Подаючи у відставку з посади представника Президента в Парламенті, дружина генпрокурора Ірина Луценко яскраво відзвітувала про свою успішність і навіть дала кілька порад новому Президентові. Яким же, на вашу думку, був її вклад у рейтинги Петра Порошенка?

Віктор Небоженко:

Вона завжди була і є всього-на-всього дружиною Генерального прокурора. Вона ж узагалі не вміє займатися політикою! У всьому світі представник Президента в Парламенті на голову вищий за самих парламентарів, висококваліфікований, яскравий, привабливий типаж, що облагороджує президента. А ця…Більшу помилку важко було зробити. Може, вона була б непоганою…Десь в Африці. Але точно не в Україні.

Юрій Романенко:

Пихата та катастрофічно самозакохана. Типова представниця шобла Порошенка. «Я, я, я, я найкраща, найефективніша…» А країну ти з чим залишаєш? Домінування олігархату, а як наслідок – нестабільність у державі, конфлікт між олігархічними монополіями та середнім класом, затягнутий конфлікт з РФ і жодного реального сценарію виходу з цього на більш-менш прийнятних для нас умовах. Це все поглиблюється величезною демографічною кризою  й трудовою міграцією, що, зі свого боку, перевертає існуючу модель держави та економіки.

Обоє Луценків – це частина бездарної, несистемної у плані державних інтересів, але дуже системної в плані набивання кишень, політики Петра Порошенка

Обоє Луценків – це частина бездарної, несистемної у плані державних інтересів, але дуже системної в плані набивання кишень, політики Петра Порошенка. В останні дні, коли він, наче Титанік ішов на дно, всі недоліки конструкції стали помітні. В останні дні ми побачили всю гнилу сутність цієї «політичної еліти», яка робила вигляд державного управління, а насправді нічим, крім набивання своїх кишень, не займалася.

Олег Соскін:

Кажуть, коли карлики відкидають великі тіні, це означає, що вони живуть на заході сонця. От вони підуть із посад і ми побачимо, що це були всього лише карлики. Що він, що вона. Дуже-дуже маленькі, ні до чого не спроможні, нецікаві карлики.

Яка перспектива подружжя Луценків у майбутньому?

Сергій Войченко:

Маючи юридичну освіту, на відміну від Луценка, можу сказати, що статей кримінального кодексу, якими можна було б охарактеризувати його роботу на посаді генпрокурора, достатньо.

Валентин Гладких:

Вони занадто токсичні, щоб потрапити в якийсь список, бо своїми діяннями здатні поховати навіть найкращу партію. Я хотів би, щоб їхня діяльність отримала не лише політичну оцінку на виборах, а й правову оцінку. Щоб правоохоронні органи порівняли їхні декларації за 2014 рік і сьогоднішні, щоб з’ясували, як зарплати державних службовців дозволили так суттєво збільшити статки.

Колись Юрію Віталійовичу дуже добре вдавалося писати рецензії на книжки, сидячи у колонії. Думаю, суспільство не буде засмучене, якщо він продовжить займатися цією справою у тому ж самому місці…


Яна Федюра, “Вголос”

 


 

«Ганьба для країни». Гонтарева розповіла, як Дубинський відправив в Лондонську школу економіки тисячі листів про неї

Північнокорейські моряки напали на прикордонників РФ, є поранені – РосЗМІ

Печерский суд арестовал выкупленный Тигипко у Порошенко завод "Кузня на Рыбальском"

В полиции уточнили, что дом Гонтаревой подожгли не коктейлем Молотова, а ракетой

В полиции уточнили, что дом Гонтаревой подожгли не коктейлем Молотова, а ракетой

Словаччина: опозиції забракло голосів, щоб звільнити прем’єра

Аваков: Той, хто замовив підпал дому Гонтаревої, шкодить своїй державі

Встреча Зеленского и Путина в рамках саммита в нормандском формате пройдет в октябре – СМИ

"Слуга народа" намерена отменить должность главы облгосадминистрации

Путин видит в Зеленском уникальную возможность, чтобы реализовать свои цели в Украине - Андрей Илларионов

 

Коломойский - Гонтаревой: "Разговоры закончились, готовимся к суду"

Голова уряду Китаю проводить переговори у Росії

Израиль переживает исторический момент: Нетаньяху провалился на выборах

С начала суток на Донбассе погиб военный

Гонтаревой сожгли дом под Киевом

Ксения Собчак на своей свадьбе в пятницу 13-го танцевала стриптиз имитируя Таинство Исповеди

Партія влади Польщі планує дозволити арешт депутатів і позбавити імунітету суддів

У Пакистані допускають ядерну війну з Індією

Богдан: в "Слуге народа" есть сумасшедшие, психически больные люди

Через зміну ректора в медвиші мені погрожували, а чоловіка побили – Супрун

 
18-09-2019 - social

Коломойский - Гонтаревой: "Разговоры закончились, готовимся к суду"

18-09-2019 - social

Голова уряду Китаю проводить переговори у Росії

18-09-2019 - economy

Китай предоставил Ирану кредитную линию в $400 млрд

18-09-2019 - social

Израиль переживает исторический момент: Нетаньяху провалился на выборах

18-09-2019 - politics

«Ганьба для країни». Гонтарева розповіла, як Дубинський відправив в Лондонську школу економіки тисячі листів про неї

18-09-2019 - crime

У Києві побили заступника Кличка, він в реанімації

17-09-2019 - economy

Гривня зміцнилася на закритті міжбанку

17-09-2019 - politics

Північнокорейські моряки напали на прикордонників РФ, є поранені – РосЗМІ

17-09-2019 - politics

Печерский суд арестовал выкупленный Тигипко у Порошенко завод "Кузня на Рыбальском"

17-09-2019 - politics

В полиции уточнили, что дом Гонтаревой подожгли не коктейлем Молотова, а ракетой

17-09-2019 - politics

В полиции уточнили, что дом Гонтаревой подожгли не коктейлем Молотова, а ракетой

17-09-2019 - politics

Словаччина: опозиції забракло голосів, щоб звільнити прем’єра

17-09-2019 - crime

Дом Гонтаревой под Киевом подожгли со всех сторон, но обошлось без жертв - ГСЧС

17-09-2019 - politics

Аваков: Той, хто замовив підпал дому Гонтаревої, шкодить своїй державі

17-09-2019 - politics

Встреча Зеленского и Путина в рамках саммита в нормандском формате пройдет в октябре – СМИ

17-09-2019 - social

С начала суток на Донбассе погиб военный

17-09-2019 - social

Гонтаревой сожгли дом под Киевом

16-09-2019 - social

Ксения Собчак на своей свадьбе в пятницу 13-го танцевала стриптиз имитируя Таинство Исповеди

16-09-2019 - social

Партія влади Польщі планує дозволити арешт депутатів і позбавити імунітету суддів

16-09-2019 - social

У Пакистані допускають ядерну війну з Індією

16-09-2019 - politics

"Слуга народа" намерена отменить должность главы облгосадминистрации

16-09-2019 - economy

В 2020 году Украина направит 438,1 млрд грн на погашение госдолга

16-09-2019 - social

Богдан: в "Слуге народа" есть сумасшедшие, психически больные люди

16-09-2019 - social

Через зміну ректора в медвиші мені погрожували, а чоловіка побили – Супрун

16-09-2019 - economy

Курс валют: гривня побила трирічний рекорд

16-09-2019 - social

За сутки на Донбассе ранен один военнослужащий

16-09-2019 - social

ABC News: Иран атаковал саудовские нефтяные объекты крылатыми ракетами и беспилотниками

15-09-2019 - economy

Проект Бюджету-2020 розрахували за курсом 28,2 грн за долар - Маркарова

15-09-2019 - economy

Маркарова: плануємо запозичити близько 380 млрд грн

15-09-2019 - economy

Кабмин сегодня подаст в Раду проект госбюджета на 2020 год

15-09-2019 - economy

Минимальная зарплата в следующем году составит 4723 гривны

15-09-2019 - social

В Харкові почався гей-марш

15-09-2019 - social

Учениць зобов’язали носити брюки, ради гендерної нейтральності

15-09-2019 - politics

Путин видит в Зеленском уникальную возможность, чтобы реализовать свои цели в Украине - Андрей Илларионов

15-09-2019 - politics

Зеленский встретился со звездами мирового кино и призвал мировой кинобизнес снимать кино в Украине

15-09-2019 - economy

У США столкнулись с самым большим дефицитом бюджета за 7 лет размером в более чем 1 трлн долл.

14-09-2019 - economy

Украина договаривается о новой программе МВФ на $5 млрд, - Bloomberg

14-09-2019 - social

Добыча нефти в Саудовской Аравии упала вдвое после атаки дронов

14-09-2019 - politics

До України їде президент Словаччини

14-09-2019 - politics

До України їде президент Словаччини

Всі новини

 

Олег Соскін. Проект Міжмор’я: цивілізаційний, християнський та економіко-регіональний виміри, Економічний часопис, №168, 2017 рік

Варшавский Форум Безопасности, Польша 8-9 ноября 2017 г.

Олег Соскін: Східний дивізіон країн Міжмор'я: потенціали і перспективи

 

Открытые Сен-Готардского тоннеля и сатанинский ритуал

Підбірка матеріалів Олега Соскіна на тему Балто-Чорноморського Альянску за 1992-2017 роки

Продаю квартиру. Apartment for sale. Gonchara street 43V

 

У Києві побили заступника Кличка, він в реанімації

Дом Гонтаревой под Киевом подожгли со всех сторон, но обошлось без жертв - ГСЧС

Брат мэра Ивано-Франковска на сумасшедшей скорости раздавил насмерть пешехода своим Mercedes

Под Черниговом на полигоне погиб военный-контрактник

 
IT

Найбільший витік з російських спецслужб. Хакери передали ЗМІ дані з серверів ФСБ

Из-за глобального сбоя в интернете падали сайты "Страны", "Слуги народа" и сотни тысяч других

Facebook впервые предоставит суду идентификационные данные пользователей

Росія планує відключити весь інтернет в рамках підготовки до кібервійни - BBC

 
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика