Соскін: Луценкам наступає період розплати  
22 травня 2019

Шостий Президент України Володимир Зеленський під час інавгурації дав народним депутатам можливість заробити «непогані бали на дострокові парламентські вибори» – змінити кілька важливих законів та звільнити кілька неефективних посадовців: керівників СБУ, Міноборони та Генеральної прокуратури. Якщо перші двоє у відповідь перед десятками телекамер демонстративно влаштували демарш і миттєво подали у відставку, то третій…змовчав. І мовчить досі. З часу заяви Зеленського минуло вже дві доби, а Луценко так і не спромігся піти з посади.

Чого ж очікує Юрій Луценко та чи потрібен він Україні в кріслі Генерального прокурора? Про це – у розмові з політологами.

Чому Луценко досі не подав у відставку?

Віктор Небоженко:

Він став українським другом Рудольфа Джуліані, особистого друга Президента США Трампа, відповідно, уявив, що цього достатньо, щоби бути недоторканним на своїй посаді. Крім того, після повернення Портнова Луценко заявив, що погано пам’ятає, хто він такий та чи є на нього в Україні якісь справи. Тобто він зробив все, щоб сподобатись новій владі, але ця влада його викинула.

Сергій Войченко:

Луценко не з тих, хто просто так здасться. Він наче той кліщ тримається за посаду. Тепер він вчергове протиставив себе народу України та інтересам України, вчергове показав, що йому плювати на все, крім особистої вигоди. Бо ж якби він поважав українців, а не власну задницю в кріслі Генпрокурора, якби мав хоч трохи гідності, то після інавгураційної промови Зеленського подав би у відставку негайно.

Віктор Андрусів:

Раніше Коломойський назвав Луценка непоганим генпрокурором. Очевидно, Луценко розцінив це як шанс залишитись на посаді. Але Зеленський на інавгурації чітко дав зрозуміти: не Коломойському це вирішувати.

Як би ви оцінили досягнення Луценка на посаді генерального прокурора?

Сергій Войченко:

Останні три роки Генеральна прокуратура працювала за «телефонним правом». Всі, хто був незручний Порошенкові та його свинопрому, миттєво потрапляли в категорію «ворогів народу», а потім дзвінок із АП до ГПУ знаходив їм проблемні стосунки з законом. Тим часом злочинів, скоєних в оточенні Порошенка, ГПУ не помічала узагалі.

Суттєвого удару Луценко завдав і по кадровій структурі ГПУ. Набрав непрофесійних людей з інших правоохоронних структур, зокрема тих, які раніше були під наглядом прокуратури. Зрозуміло, що, потрапивши до ГПУ, вони взяли деструктивну функцію.

Луценко посилив тиск на бізнес, зокрема через департамент «Кононенка-Грановського» (департамент з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки, – ред.) , який давно слід було ліквідувати. В останні кілька місяців перед виборами прокуратуру взагалі спустили з ланцюгів, вони наче голодні пси накинулися на бізнес, доривали все, що можна й не можна було. Порошенків провал на виборах, до речі, був зумовлений зокрема й цим.

Луценко спроможний був тільки по фейсбуках піаритись. Пригадайте хоча б справу миколаївського бізнесмета Тітова: Луценко приїжджав особисто, роздавав грамоти, звання, годинники, квартири, так уже розказував і хвалився. І що? Всі злочинці давно на волі. Справа досі не в суді.

А вбивство Гандзюк? А справи Кернеса та Єфремова? А Небесна сотня? Просто провальне позорище. Сьогодні він ще й Зеленському розповідає, як з корупцією треба боротися. У Зеленського хоча б освіта юридична є».

Валентин Гладких:

Закон за часів перебування Луценка в кріслі генпрокурора взагалі перестав відігравати якусь роль. Винятково революційна доцільність, винятково політична кон’юнктура, винятково політична лояльність.

У суспільства ж багато питань до Луценка. Де Саакашвілі, якого обвинувачують у скоєнні тяжкого злочину? Що було зроблено для того, щоб привезти його в Україну та покарати? Що сталося з Рубаном і Савченко? Чому прокуратура «прогавила» момент внесення документів на продовження їхнього перебування під вартою? Що з нардепами, щодо яких Луценко вносив подання на зняття депутатської недоторканності? Коли будуть досудові процеси? Зібрано доказову базу? Результати мізерні, а медійна складова була грандіозна.

Як представник ГО «Слово і діло», яка моніторить обіцянки політиків, хочу нагадати слова Луценка: «піду з політики, якщо моя діяльність буде незадовільною». Тож прошу дуже. Сам час.

Віктор Андрусів:

Повернення Портнова є прямим доказом того, що Луценко у Генпрокуратурі займався договорняками. Він не вимів з ГПУ стару нечисть, а, навпаки, очолив її. Ніяких позитивних зрушень в Україні за його сприяння не сталося. Тому Абсолютно логічно, що Зеленський попросив його піти у відставку.

Віктор Небоженко:             

Розповідати анекдоти, прислуговувати президентові та танцювати зі собаками недостатньо, щоб бути добрим генпрокурором

Луценко-генпрокурор свідчить про деградацію української державності. Без освіти! Та в жодній африканській країні таке неможливо! Так, він розмовляв українською та носив дві вишиванки, одна поверх іншої…Напевно, цього вистачає для Верховної Ради, щоб визнати його міністром і генпрокурором, але для цивілізованого світу це виглядає безумством. Розповідати анекдоти, прислужувати президентові та танцювати зі собаками недостатньо, щоб бути добрим генпрокурором.

Віктор Соскін:

Луценко зробив із генпрокуратури щось схоже до гітлерівського Гестапо чи сталінського НКВС. Фактично генпрокуратуру використали як знаряддя для політичних розправ. А коли так роблять, ясно, що нічого доброго з цього не виходить. Це був суцільний політичний піар для подружжя Луценків, які займалися тільки тим, що прикривали задницю Порошенка. Тепер наступає період розплати.

Щодо подружжя…Подаючи у відставку з посади представника Президента в Парламенті, дружина генпрокурора Ірина Луценко яскраво відзвітувала про свою успішність і навіть дала кілька порад новому Президентові. Яким же, на вашу думку, був її вклад у рейтинги Петра Порошенка?

Віктор Небоженко:

Вона завжди була і є всього-на-всього дружиною Генерального прокурора. Вона ж узагалі не вміє займатися політикою! У всьому світі представник Президента в Парламенті на голову вищий за самих парламентарів, висококваліфікований, яскравий, привабливий типаж, що облагороджує президента. А ця…Більшу помилку важко було зробити. Може, вона була б непоганою…Десь в Африці. Але точно не в Україні.

Юрій Романенко:

Пихата та катастрофічно самозакохана. Типова представниця шобла Порошенка. «Я, я, я, я найкраща, найефективніша…» А країну ти з чим залишаєш? Домінування олігархату, а як наслідок – нестабільність у державі, конфлікт між олігархічними монополіями та середнім класом, затягнутий конфлікт з РФ і жодного реального сценарію виходу з цього на більш-менш прийнятних для нас умовах. Це все поглиблюється величезною демографічною кризою  й трудовою міграцією, що, зі свого боку, перевертає існуючу модель держави та економіки.

Обоє Луценків – це частина бездарної, несистемної у плані державних інтересів, але дуже системної в плані набивання кишень, політики Петра Порошенка

Обоє Луценків – це частина бездарної, несистемної у плані державних інтересів, але дуже системної в плані набивання кишень, політики Петра Порошенка. В останні дні, коли він, наче Титанік ішов на дно, всі недоліки конструкції стали помітні. В останні дні ми побачили всю гнилу сутність цієї «політичної еліти», яка робила вигляд державного управління, а насправді нічим, крім набивання своїх кишень, не займалася.

Олег Соскін:

Кажуть, коли карлики відкидають великі тіні, це означає, що вони живуть на заході сонця. От вони підуть із посад і ми побачимо, що це були всього лише карлики. Що він, що вона. Дуже-дуже маленькі, ні до чого не спроможні, нецікаві карлики.

Яка перспектива подружжя Луценків у майбутньому?

Сергій Войченко:

Маючи юридичну освіту, на відміну від Луценка, можу сказати, що статей кримінального кодексу, якими можна було б охарактеризувати його роботу на посаді генпрокурора, достатньо.

Валентин Гладких:

Вони занадто токсичні, щоб потрапити в якийсь список, бо своїми діяннями здатні поховати навіть найкращу партію. Я хотів би, щоб їхня діяльність отримала не лише політичну оцінку на виборах, а й правову оцінку. Щоб правоохоронні органи порівняли їхні декларації за 2014 рік і сьогоднішні, щоб з’ясували, як зарплати державних службовців дозволили так суттєво збільшити статки.

Колись Юрію Віталійовичу дуже добре вдавалося писати рецензії на книжки, сидячи у колонії. Думаю, суспільство не буде засмучене, якщо він продовжить займатися цією справою у тому ж самому місці…


Яна Федюра, “Вголос”

 


 

Завтра Верховный суд Австрии рассмотрит вопрос о выдаче Дмитрия Фирташа США.

Сакашвили обвинил Порошенко и его людей в недопуске своей партии на выборы в Раду

США здійснили кібератаку на ракетні системи Ірану

Партию Саакашвили не пустили на выборы

В Иране пригрозили США мощным ответным ударом в случае военного конфликта

Партія прем'єра Греції відстає від опозиції на 9% за два тижні до виборів - опитування

Трамп: Указ об ударе по Ирану остается в силе

Боец 24-й омбр погиб у Оленовки Донецкой области

Гусовський балотуватиметься до парламенту по мажоритарному округу

Новинський передумав йти в Раду за списком «Опоблоку» і балотуватиметься як мажоритарник

 

У Празі 200 тисяч людей вийшли на акцію протесту проти Бабіша

У Празі 200 тисяч людей вийшли на акцію протесту проти Бабіша

В Нигерии в ходе спецоперации уничтожили более 40 боевиков «Боко Харам»

Влада сатаністів? Людям, які хотіли протидіяти гей-маршу, загрожує в'язниця

В Киеве прошел марш геев и лесбиянок, колонну участников атаковали

К Борису Джонсону приезжала полиция: голосно ругался с любовницей

В Эфиопии при попытке переворота расстреляли главу Генштаба

В Киеве при участии националистов проходит молитвенное стояние против ЛГБТ-парада

В Киеве при участии националистов проходит молитвенное стояние против ЛГБТ-парада

Антироссийские протесты начались в Батуми

 
24-06-2019 - social

У Празі 200 тисяч людей вийшли на акцію протесту проти Бабіша

24-06-2019 - social

У Празі 200 тисяч людей вийшли на акцію протесту проти Бабіша

24-06-2019 - religion

В Софии Киевской начался Священный синод ПЦУ

24-06-2019 - politics

Завтра Верховный суд Австрии рассмотрит вопрос о выдаче Дмитрия Фирташа США.

24-06-2019 - crime

В Киеве убили 9-летнего мальчика

24-06-2019 - politics

Сакашвили обвинил Порошенко и его людей в недопуске своей партии на выборы в Раду

24-06-2019 - religion

У христиан восточного обряда начался пост

24-06-2019 - politics

США здійснили кібератаку на ракетні системи Ірану

24-06-2019 - politics

Партию Саакашвили не пустили на выборы

23-06-2019 - sport

У российского депутата-боксера Николая Валуева диагностировали опухоль мозга

23-06-2019 - politics

В Иране пригрозили США мощным ответным ударом в случае военного конфликта

23-06-2019 - social

В Нигерии в ходе спецоперации уничтожили более 40 боевиков «Боко Харам»

23-06-2019 - politics

Партія прем'єра Греції відстає від опозиції на 9% за два тижні до виборів - опитування

23-06-2019 - social

Влада сатаністів? Людям, які хотіли протидіяти гей-маршу, загрожує в'язниця

23-06-2019 - social

В Киеве прошел марш геев и лесбиянок, колонну участников атаковали

23-06-2019 - social

К Борису Джонсону приезжала полиция: голосно ругался с любовницей

23-06-2019 - social

В Эфиопии при попытке переворота расстреляли главу Генштаба

23-06-2019 - politics

Трамп: Указ об ударе по Ирану остается в силе

23-06-2019 - politics

Боец 24-й омбр погиб у Оленовки Донецкой области

22-06-2019 - politics

Гусовський балотуватиметься до парламенту по мажоритарному округу

22-06-2019 - social

В Киеве при участии националистов проходит молитвенное стояние против ЛГБТ-парада

22-06-2019 - social

В Киеве при участии националистов проходит молитвенное стояние против ЛГБТ-парада

22-06-2019 - politics

Новинський передумав йти в Раду за списком «Опоблоку» і балотуватиметься як мажоритарник

22-06-2019 - politics

Баканов прибыл в США для подготовки визита Зеленского

22-06-2019 - social

Антироссийские протесты начались в Батуми

22-06-2019 - social

Трамп рассказал, что ждет Иран в случае войны

22-06-2019 - social

Куча ножевых ранений: одесситка сообщила о найденном в поле трупе мужчины

22-06-2019 - social

У Садового сказали чекати смерті собак: у Львові на жінку з немовлям на руках напали пси

22-06-2019 - social

Через спеку можливі відключення електроенергії – Укренерго

22-06-2019 - social

В Волынской области мужчина развращал 5-летнюю девочку

22-06-2019 - politics

Директор холдинга Виктора Пинчука идет по мажоритарному округу в Днепре от “Слуги народа”

22-06-2019 - social

Путін заборонив пасажирське авіасполучення між Росією та Грузією

22-06-2019 - social

Три жителя Львовской области погибли от удара молнии на Прикарпатье

21-06-2019 - politics

Союз Мураєва-Вілкула залишився без підтримки Ахметова і без шансів потрапити в Раду - експерт

21-06-2019 - politics

Слуга народа в округе Дубневича выставил легендарного футболиста львовских Карпат

21-06-2019 - social

Ради Музея Ленина, куда переезжает Зеленский, разрушили часть Владимирской горки

21-06-2019 - social

Зеленский переезжает в Музей Ленина

21-06-2019 - social

В Тбилиси протестующие разгромили офис партии «Грузинская мечта»

21-06-2019 - politics

Дубинский: Кононенко собрал на катере сельских глав своего округа

21-06-2019 - politics

Зеленський вніс у Раду законопроєкт про відповідальність за кнопкодавство

Всі новини

 

Олег Соскін. Проект Міжмор’я: цивілізаційний, християнський та економіко-регіональний виміри, Економічний часопис, №168, 2017 рік

Варшавский Форум Безопасности, Польша 8-9 ноября 2017 г.

Олег Соскін: Східний дивізіон країн Міжмор'я: потенціали і перспективи

 

Открытые Сен-Готардского тоннеля и сатанинский ритуал

Підбірка матеріалів Олега Соскіна на тему Балто-Чорноморського Альянску за 1992-2017 роки

Продаю квартиру. Apartment for sale. Gonchara street 43V

 

В Киеве убили 9-летнего мальчика

Жуткая резня в Одесской области: убита 11-летняя девочка, бомж в могиле и отрубленный палец

Із квартири застреленого депутата зникли коштовності

В лобную часть над левым глазом. Стало известно, куда попала смертельная для Тымчука пуля

 
IT

Росія планує відключити весь інтернет в рамках підготовки до кібервійни - BBC

Facebook разрешил удалять отправленные в Messanger сообщения

Google назвал сроки закрытия мессенджера Hangouts

Хакери оприлюднили особисті дані сотень німецьких політиків - ЗМІ

 
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика