Олег Соскін: Дубневичі програли битву за посаду голови Львівської ОДА  
19 червня 2019

Нашим співрозмовником є відомий український економіст та політолог,  директор Інституту трансформації суспільства, професор Олег Соскін. Цього разу ми вирішили розпитати його, яким повинен бути голова Львівської облдержадміністрації.

Олеже Ігоровичу, якими критеріями та чеснотами, на Вашу думку як досвідченого управлінця та політика, мав би володіти керівник виконавчої влади області?

Львівською ОДА повинна керувати особистість. У жодному разі це не може бути клептоман, заточений на крадіжки. Дуже важливо, щоб ця особа не мала на меті красти з інвестицій. Вона повинна працювати на формування прибутку краю. Людина повинна розуміти, що таке інфраструктура – як виробнича, так і невиробнича. Львівська область – це величезна брама для виходу України в Західний світ, тому тут повинна бути особа, яка розуміє і вміє керувати великими системами. Це повинен бути креативний, продуктивний менеджер, який має досвід керування інфраструктурними системами, розуміє, як зробити проект і створити команду для його реалізації.

Це може бути менеджер і в галузі енергетики, але лише в альтернативній. У жодному разі не схиблений на атомній енергетиці, нафтовій, вугільній. Не дай Боже! Це мусить бути людина, яка думає, як розбудувати продуктивну масову альтернативну енергетику. Для Львівщини це вітряки, сонячні колектори, навіть невеличкі потічки з міні-турбінами, плюс термальні насоси. Але в цій моделі значну роль має відігравати й накопичення енергії, а не лише виробіток, тобто генерація.

Потрібно також думати над будівництвом ще одного летовища – у Стрию чи Черлянах. Львівський аеропорт з часом вичерпає свої пропускні можливості. Не варто забувати, що Карпатський регіон – це унікальна туристично-рекреаційна зона. Ну й основним локомотивом має стати ідея нашої «Силіконової долини». ІТ-сфера – це сотні мільйонів доларів зарплат комп’ютерників, які помпують зростання внутрішнього попиту й розвиток місцевої економіки та сфери послуг.

Може бути головою ЛОДА людина з великого системного бізнесу?

Чому ні?! Може бути. Продуктивна людина, патріот краю. Але це має бути підприємець, заточений на те, щоб повністю змінити інфраструктурну модель регіону. Це – дороги, швидкісна залізниця, особливо вихід через Карпати до Угорщини і Словаччини. Пришвидшення сполучення Львів – Ужгород – це життєво важливе завдання. Головне, щоб не клептоман.

Як це здійснити?

Треба зробити нормальну дорогу через Ужоцький перевал. Ця траса не така «забита». Через Турку відстань до Чопа навіть на 20 км коротша, ніж через Стрий. І в цьому прикордонному регіоні треба створювати якнайбільше нових переходів з Польщею. Вони стають осердям інтенсивного розвитку навколишніх теренів.

До речі, Володимиру Зеленському принципово, хто буде головою Львівщини? Це ж не базова для нього область.

Думаю, що йому потрібна особистість, яка дасть результат тільки в галузі економіки та державного управління, а не політики. Ця людина повинна мати своєрідний бренд – «слуга народу».

Попередній керівник області був заточений на вибори президента.

Ну навіщо новому це: п’ять років ще до виборів.

Наскільки новий голова має знаходити спільну мову з обласною радою?

Усі гілки влади працюють на благо області, конкуренція тут нелогічна. Логіка проста: нинішня ситуація має бути перехідною моделлю до польської. Коли треба відмовитися від голів адміністрацій у теперішньому розумінні та перейти до виконавчого органу ради. Потрібно прямо переносити польську модель на наш ґрунт, вона не розриває країну. Але і так званий інститут губернаторів не можна ліквідовувати, бо в іншому разі це повний сепаратизм, феодальний розвал. Й ось нові голови адміністрацій можуть підготувати для цього умови.

Чому так зволікають з призначенням?

Бо не можуть знайти людину. Звичайно, вона повинна бути лояльною до Зеленського, але має отримати карт-бланш. Президент мусить знайти креативну особистість. І головне, щоб поменше тим шароварством займалася, як було на Закарпатті. Весільний генерал Москаль брав участь у всіх заходах. Голова ОДА перетворився на штатного покладача квітів та роздавальника грамот. Він має з документами працювати, ідеї творити, а не на заходи бігати. Закарпатську область інфраструктурно зруйновано. Хоча зрозуміло, що там страшна боротьба між кланами Балоги та іншими, які сидять на контрабанді.

Чому клани на Львівщині не беруть участі в боротьбі за посаду голови ЛОДА? Ті ж Дубневичі.

Бо вони разом з Ганущиним програли битву. Дубневичі нині перебувають у глухій обороні. По-друге, вони ніколи не вирізнялися стратегічним мисленням. Швець є швець. У Дубневичів є тактичне мислення, але їм не вистачає і вони не цінують стратегів. І в цьому їхня головна проблема. Вони тактично надзвичайно потужні, а голова облдержадміністрації – це стратег. А як може тактик підібрати стратега? Стратег підбирає тактиків, а не навпаки. Навіть у мурашнику матка виконує функцію стратега. Так і тут. Ваші олігархи – це відгодовані мурахи, а матки немає. Треба матку знайти – мозок.

Краще, щоб у цій ситуації це була людина зі сторони, яка ніколи не перебувала в цій системі управлінських координат. Але не психопат, спокійний, виважений чоловік, який об’єднає Галичину для реалізації потрібних завдань.

За будь-яких обставин треба поглинути штучну Івано-Франківську область. Вона не потрібна. Як і Тернопільська, і Рівненська непотрібні. Треба створити 16 країв, вони історично моделюються. Цю модель не ми придумали, вона не штучна, це – органічний розвиток продуктивних сил. Повинен прийти такий стратег, креативник, який зможе це все опанувати.

Які Ваші думки щодо тези, що Галичина спочатку не сприймає новообраного президента, а потім робить з нього націоналіста. Галичина може «перетравити» Зеленського?


95% населення України становлять слов’яни, з яких 75% – це українці, а 25% – русичі, не росіяни. У такій ситуації президент не може відображати інтереси чужинців, бо якщо він почне цю гру, то буде Коліївщина. Тому Зеленський нині діє за принципом ефекту Окками. Він іде по лезу, обираючи, на перший погляд, простіші рішення. Він має дуже мало часу.

Якщо можна, запитаю Вас принагідно і про справи загальноукраїнські. Нині знову порушують тему дефолту в Україні.

Дефолт означає введення прямого правління з боку МВФ та Світового банку, невиплату пенсій, зарплат бюджетникам тощо. Це повна санація фінансово-банківської системи. Ставлять управляти представників світових фінансових установ. Плюс комітет приватних позичальників. Дефолту допускати не можна. І ті, хто говорить про це, думають лише про свої вузькі інтереси, а не про Україну.

Конституційний суд визнав незаконним
 створення Петром Порошенком Національної комісії з регулювання тарифів в електроенергетиці. Що далі?

Такий орган при капіталізмі не потрібен. Ринок має регулювати ціну. Мережі не повинні бути приватні, мають належати краям. Це, в принципі, кримінальна відповідальність для Порошенка. Що ним керувало? Це було злочинне використання посади, перевищення повноважень. Суд розбереться, думаю.

Ще ніколи в Україні президент не поніс відповідальності за свої злочинні дії.

Так, бо вся система в Україні складається з кланово-олігархічних утворень, бандформувань.

Зеленському вдасться це поламати?


Треба демонтувати державу стаціонарного бандита.

Тобто?

В Україні керують кланово-олігархічні групи. Вони використовують своє становище для отримання надприбутків, перетворили державу на інструмент свого монопольного збагачення, а український народ – на бідне жебрацьке населення. Це фактично так званий лихварсько-глитайський бандитський капіталізм монопольного типу, який схильний до паразитизму та загнивання. А треба перейти до моделі народного капіталізму. Зеленський повинен знищити ці кланові утворення.

Львівщина повинна стати продуктивною територією, провідним носієм саме цього народного капіталізму. Галичина має якомога швидше і першою почати інтегруватися в євроструктури Карпатського регіону. Перейти на п’ятий-шостий технологічний уклади. Повинна стати авангардом змін в Україні.

І краяни при цьому мають залишатися інтегральними націоналістами з широкими поглядами, а не якимись шароварними. Нині Львівщина та її еліти просто змушені використати цей унікальний шанс і здійснити зміни.


Розмовляв Андрій БОЛКУН, Leopolis.news


 

На виборах до ВР явка становила 49,84 – дані ЦВК з усіх 199 округів

Полиция проверяет информацию об автобусах с подозрительными лицами, которые едут в Киев

Явка виборців у Львові склала 52,34%

Садовий більше не очолюватиме "Самопоміч"

Явка на выборах в Раду составила меньше 50% – ОПОРА

Явка избирателей к 20:00 достигла 50%

Экзит-полы: Партия Шария набирает 3%, Самопомич - 0,6%, партия Гриценко 1%

Екзит-пол КВУ та SOCIS: до парламенту проходять партії "Слуга народу" - 44,71% голосів, "ОПЗЖ" - 12,24%, "Євросолідарність" - 8,54%, "Батьківщина" - 7,56%, "Голос" - 5,94%

"Слуга народу" стала лідером в усіх регіонах

С начала суток обстрелов на Донбассе не зафиксировано

 

Вибори до Ради: явка перевищила 19%

Под Луганском четверо украинских военных подорвались на мине. Двое погибли

На Донбассе началось "хлебное перемирие"

Вулкан Этна начал извергаться в Италии

Оточення Зеленського обмежує його контакти, – ЗМІ

Мощное землетрясение в Греции вызвало перебои с электричеством и связью

Бухгалтерка Ігоря Кривецького скупила ще 65 га землі для розширення курорту за рахунок земель для учасників АТО

Обман зрения. Ударил ли Зеленский министра обороны. Видео

Недалеко от Афин произошло землетрясение, жители выбежали на улицы

Маркіян Мальський спростував чутки про своє призначення послом у США

 
22-07-2019 - politics

На виборах до ВР явка становила 49,84 – дані ЦВК з усіх 199 округів

21-07-2019 - politics

Полиция проверяет информацию об автобусах с подозрительными лицами, которые едут в Киев

21-07-2019 - politics

Явка виборців у Львові склала 52,34%

21-07-2019 - politics

Садовий більше не очолюватиме "Самопоміч"

21-07-2019 - politics

Явка на выборах в Раду составила меньше 50% – ОПОРА

21-07-2019 - politics

Явка избирателей к 20:00 достигла 50%

21-07-2019 - politics

Экзит-полы: Партия Шария набирает 3%, Самопомич - 0,6%, партия Гриценко 1%

21-07-2019 - politics

Екзит-пол КВУ та SOCIS: до парламенту проходять партії "Слуга народу" - 44,71% голосів, "ОПЗЖ" - 12,24%, "Євросолідарність" - 8,54%, "Батьківщина" - 7,56%, "Голос" - 5,94%

21-07-2019 - politics

"Слуга народу" стала лідером в усіх регіонах

21-07-2019 - politics

С начала суток обстрелов на Донбассе не зафиксировано

21-07-2019 - politics

ДО РАДИ ПРОХОДЯТЬ 5 ПАРТІЙ – ЕКЗИТ-ПОЛ

21-07-2019 - politics

Жителей Владивостока призвали не выходить из дома. На регион, который уходит под воду, идет тайфун

21-07-2019 - politics

В ЦИК сообщили, что выборы проходят без системных нарушений

21-07-2019 - politics

Із початку перемир'я обстрілів на Донбасі не зафіксовано - Міноборони

21-07-2019 - social

Вибори до Ради: явка перевищила 19%

21-07-2019 - social

Под Луганском четверо украинских военных подорвались на мине. Двое погибли

21-07-2019 - politics

В Донецкой области зафиксировали первую серьезную фальсификацию выборов

21-07-2019 - politics

Членов всех УИК от "Самопомочи" в 94 округе заменили на лояльных Кононенко людей, - Дубинский

21-07-2019 - politics

Меркель уйдет в отпуск из-за странной болезни

21-07-2019 - it

Найбільший витік з російських спецслужб. Хакери передали ЗМІ дані з серверів ФСБ

21-07-2019 - social

На Донбассе началось "хлебное перемирие"

20-07-2019 - politics

Командование Объединенных сил объявило о начале "режима тишины"

20-07-2019 - economy

Європейський центробанк знизить ставку нижче нуля і запустить друкарський верстат — Bloomberg

20-07-2019 - social

Вулкан Этна начал извергаться в Италии

20-07-2019 - politics

Советницу главы столичной РГА поймали на взятке в 650 тыс. грн

20-07-2019 - politics

CБУ пришла с обыском на "АрселорМиттал Кривой Рог"

20-07-2019 - politics

Меркель не має наміру продовжувати карʼєру після 2021 року. Причиною стало здоровʼя

20-07-2019 - social

Оточення Зеленського обмежує його контакти, – ЗМІ

20-07-2019 - social

Мощное землетрясение в Греции вызвало перебои с электричеством и связью

20-07-2019 - politics

Зеленский поручил Луценко, Авакову, Князеву и Грицаку через 3 дня доложить о ходе расследования убийства Шеремета

20-07-2019 - social

Бухгалтерка Ігоря Кривецького скупила ще 65 га землі для розширення курорту за рахунок земель для учасників АТО

20-07-2019 - politics

Предчувствие войны. США готовят операцию "Страж" по защите судоходства в Персидском заливе

20-07-2019 - politics

Иран захватил два танкера в Ормузском заливе, - МИД Британии

20-07-2019 - politics

Саакашвили снял "Рух нових сил" с выборов и призвал голосовать за Слугу народа

19-07-2019 - politics

Первого заммэра Борисполя задержали при получении 60 тыс. гривен взятки

19-07-2019 - politics

Зеленский уволил ряд послов, в том числе Чалого и брата Литвина

19-07-2019 - economy

В последний рабочий день перед выборами курс доллара на межбанке опять упал ниже 26/$

19-07-2019 - social

Обман зрения. Ударил ли Зеленский министра обороны. Видео

19-07-2019 - social

Недалеко от Афин произошло землетрясение, жители выбежали на улицы

19-07-2019 - politics

Богдан вимагає від Луценка арештувати усе майно Порошенка, – ЗМІ

Всі новини

 

Олег Соскін. Проект Міжмор’я: цивілізаційний, християнський та економіко-регіональний виміри, Економічний часопис, №168, 2017 рік

Варшавский Форум Безопасности, Польша 8-9 ноября 2017 г.

Олег Соскін: Східний дивізіон країн Міжмор'я: потенціали і перспективи

 

Открытые Сен-Готардского тоннеля и сатанинский ритуал

Підбірка матеріалів Олега Соскіна на тему Балто-Чорноморського Альянску за 1992-2017 роки

Продаю квартиру. Apartment for sale. Gonchara street 43V

 

В Николаевской области нашли застреленным кандидата в нардепы

Прикріпили гранату: на Рівненщині замінували автівку кандидата у нардепи від «Свободи»

Спецоперація в Італії: В ультраправих виявлено арсенал зброї

В здание телеканала 112 в Киеве выстрелили из гранатомета

 
IT

Найбільший витік з російських спецслужб. Хакери передали ЗМІ дані з серверів ФСБ

Из-за глобального сбоя в интернете падали сайты "Страны", "Слуги народа" и сотни тысяч других

Facebook впервые предоставит суду идентификационные данные пользователей

Росія планує відключити весь інтернет в рамках підготовки до кібервійни - BBC

 
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика