«Мертві бджоли не гудуть»: що вакарчуківський «Голос» робить у Раді? - коментар Соскіна  
15 листопада 2019

Сидить і про концерти мріє - думає пересічний українець, коли бачить у Парламенті сумного нардепа Святослава Вакарчука.

І справді: його таки піймали на тому, що 20 вересня покинув засідання Парламенту заради концерту «ОЕ» у Мінську.

Хоча під час виборчої кампанії частинка українців у нього – як у політика – повірила, мовляв «нове обличчя», особливо коли «старі морди» так набридли. Інші ж навпаки, були шоковані: як Вакарчук може йти в Раду? Він ж нічого у політиці не кумекає! Мовляв, нехай краще співає.

Насправді Вакарчук – обличчя у політиці не таке вже й нове.

У 2007 році співак потрапив до Парламенту у списку пропрезидентського блоку “Наша Україна – Народна самооборона”. За період свого депутатства Вакарчук подав лише дві поправки до законопроектів і пропустив 56 з 71 пленарних засідань. А вже у вересні 2008 року заявив, що складає мандат.

Однак через 10 років подумав і вирішив: «Я не здамся без бою» – і вдруге пішов вбрід тієї ж політичної ріки. (Хоча й заявляв: «влада, як така, його не цікавить, але хоче привести у політику якомога більше нових осіб та правил»). Та складається враження, що знову вляпався…

Нині, після перемоги на парламентських виборах, як лідер партії «Голос» каже (хоча й дуже тихо): «Ми змінюватимемо країну в тих обставинах, які сьогодні в нас є». При цьому не приховує – зараз більше, ніж зазвичай, пише нових пісень.

Та попри заяви, за даними, оприлюдненими на сайті ВРУ, Вакарчук знову взявся за старе і протягом двох місяців від початку роботи нової Ради прогуляв ледь не половину засідань.

Чому ж «Голос» Вакарчука такий тихий? Чи зможе він щось змінити, як це декларує? І чи відбувся Вакарчук як політик?

Про це «Вголос» запитав у директора Інституту трансформації суспільства Олега Соскіна, політтехнолога Тараса Загороднього, політолога Петра Олещука та керівника політичних програм Інституту майбутнього Юрія Романенка.

Чому «Голос» Вакарчука майже нечутний?

Олег Соскін:

Вакарчук пішов в Раду, бо це його тішило. Тим більше – роки ж йдуть, а конкурентів  багато у його сфері з’явилося. Тому Вакарчуку просто потрібні були певні важелі, аби отримувати замовлення на концерти і показати, що він успішний. І взагалі –  він просто хотів розширити сферу своєї презентації та діяльності. Тому для Вакарчука важливо було отримати таку трибуну, таку позицію, такий статус.

Плюс до того, у нього вклав гроші Пінчук. Вакарчук – дитя Сороса-Пінчука, які сказали йому: йди – у тебе є рейтинг (політтехнологи прорахували, що він може зайняти певну політичну нішу в Раді) – і таким чином просто використали Вакарчука для вирішення своїх справ. Ще й наголосили при цьому: «Ти будеш весільним генералом, а з тобою будуть люди, які у твоїй партії займатимуться всією політичною роботою», обстоюючи при цьому інтереси групи Кучми-Пінчука і його доньки Олени. Вакарчук  погодився – і сьогодні у нього досить класний статус, але при цьому він не працює на націю і державу.

Тарас Загородній:

Їхня головна функція була – не ставити зайвих питань, а от коли вже дійшли до конкретних питань – тоді вся діяльність і закінчилася. Один Рахманін хіба ще більш-менш тримається, бо в нього хоч якась своя думка є. А всі інші… займаються невідомо чим.

Вакарчук відбувся як політик?

Тарас Загородній:

Я взагалі не вважаю, що Вакарчук існує як політик, просто порожня оболонка, яка нічого не варта. І це видно, коли він виступає, що він не впевнений і не знає, що говорити.

Тим більше, він суперечить сам собі своїми гаслами. Каже, що збирається змінювати країну, а при цьому не кинув свою концертну діяльність, ще й розповідав, які погані депутати, котрі не приходять на засідання. Та ти вже визначся нарешті: чи ти політикою, чи концертами займаєшся? Бо це все бачать і відчувають виборці і як результат – у Вакарчука досить сильно зріс антирейтинг і він зараз десь такий, який у Бойка – на рівні 25%. І це всього за три місяці його роботи.

Олег Соскін:

Вакарчук – людина, яка провадить карнавальний спосіб життя, він не звик до важкої розумової праці

Вакарчук – людина, яка провадить карнавальний спосіб життя. І навіть більше: театральна людина, якій властивий певний комплекс нарцисизму, павліна. Вакарчук звик, що є улюбленцем аудиторії, натомість не звик до важкої рутинної, розумової праці, ще й тим більше законодавчої, коли потрібно увесь час займатися і політичною повсякденною роботою, і депутатською рутинною працею – з документами, законопроектами, брати участь у засіданнях. Вакарчук же – людина стадіонів, тому все політичне йому просто не цікаве. Він вже один раз втік з Верховної Ради, плюс весь його бізнес зосереджений не у Парламенті  – йому треба постійно виступати на різних тусовках і заходах, тобто брати участь у тому, що його годує.

Юрій Романенко:

З Вакарчуком – як з політиком – все було зрозуміло після його першого походу в Раду. Він ніякий політик – і з того всі проблеми.

Чи зможе він та його партія змінювати країну?  

Олег Соскін:

Та у нього навіть партії немає – є просто невеличка група людей на верхівці. Та й ідеології у Вакарчука та його команди також немає, вже не кажучи про те, що немає і вибудуваної розвиненої структури політсили, моделі, партійного апарату тощо. Більше того – бренду також немає. «Голос» просто тримається на імені Вакарчука і на фінансуванні, яке йому забезпечує кучмівсько-пінчуківська група.

При цьому ця політсила схожа на «Слугу народу» – це така ж карнавальна структура. Тільки перші в комедійному жанрі, а другі – в естрадному і співах. Загалом «Голос» – це паразитично-карнавальна, богемна верства, у якої все базується на виступах і тусовках.

Тарас Загородній:

У Вакарчука, окрім тієї жуйки, яку йому на якихось грантожерських курсах вклали, в голові нічого немає. Далі буде так само. От поставте йому конкретні питання: «Що ти збираєшся робити з економікою? З Донбасом? тощо». В нього ж в голові – тільки загальні фрази, при цьому Вакарчук думає, що так в політиці і робиться. І відповідей насправді на ці та інші питання у нього нема, як і активності у «Голосу» немає, тому сидять в Раді і не знають, що їм робити. Їх же виховували на грантах – це коли крадуть під красивими гаслами.

Петро Олещук:

Позиція «Голосу» у багатьох питаннях справді видається досить дивною. Остання пропозиція їхня – одночасно вийти з Мінського процесу і заморозити війну – виглядає взагалі доволі суперечливою. Вони не сформували альтернативи правлячій партії: «Голос» досі перебуває в тіні – як правлячої партії, так і інших опозиційних сил і жодним чином не вирізняються у цій Верховній Раді. Вакарчук же – швидше обличчя партії, аніж той, хто відповідає за ухвалення якихось рішень.

Юрій Романенко:

«Голос» треба перейменувати в «Голос імпотенції»

Та немає в нього жодних шансів. Ми всі розуміємо, що «Голос» треба перейменувати в «Голос імпотенції». Це все, на що вони здатні, тому і надалі будуть дрібною партією, яка буде сидіти в Раді, погавкуватиме і намагатиметься грати в якісь ігри на підтанцьовці, коли голосів не вистачатиме. Тут все зрозуміло: вони нерішучі. Який лідер – такий і «Голос».

Чи є майбутнє у цієї партії?

Петро Олещук:

Рейтинг «Голосу» виріс з нуля – от до нуля може і повернутися при такій роботі. І взагалі: їм просто треба знайти себе – хто вони – опозиція, якась альтернатива до влади, чим вони відрізняються від інших. Бо бути якось блідою копією «Слуги народу» – це не та ніша, в якій можна щось одержати. А на цих виборах вони й виступали копією «Слуги народу» з акцентом на тих, хто не сприймає особисто Зеленського. При  цьому Вакарчук може і сам не хотів йти у політику, але на нього тиснули – і спонсори, і ті депутати, яких він таким чином протягнув із собою у Раду. Але все ж зрозуміло одне: якщо «Голос» не знайде собі якусь нішу і не закріпить за собою певний електорат, то повторить долю «Самопомочі».

«Голос» спіткає сумна доля «Самопомочі»

Тарас Загородній:

«Голос» – це копія «Самопомочі». І взагалі: політика – це професійна діяльність, треба мати уявлення про країну, а не думати грантожерськими слайдиками і пафосом комсомольським, за яким нічого немає. Тому загалом ситуація у них буде дуже сумна. Воно таке слабке і таке ніяке, що таким ніяким і закінчить. Якщо будуть дострокові парламентські вибори – «Голос» у Раду не пройде.

Юрій Романенко:

Рейтинг «Голосу» реально вже котиться вниз. Але яка різниця – вони й так ні на що не впливають. Я не вірю у довгострокові перспективи цієї партії. Тому на 100% впевнений, що «Голос» спіткає сумна доля «Самопомочі». А ситуація із земельним питанням ще раз довела, що мертві бджоли не гудуть.


Марія Волошин, «Вголос»

 


 

Главная подозреваемая в убийстве Шеремета обсуждала возможность сделать "сакральную жертву" из Маруси Звиробий

Главной версией убийства Шеремета назвали дестабилизацию ситуации в стране путем убийства известного человека

СМИ: Люди Кривецкого сорвали сессию городского совета во Львове

​Рада продлила до 2021 года закон об особом порядке местного самоуправления на Донбассе

​Рада продлила до 2021 года закон об особом порядке местного самоуправления на Донбассе

У Авакова на всіх є компромат, - джерело

Сегодня утром полиция задержала двух "свободовцев" за драку со "слугой" Богданцом

Израиль: рождение Божьего народа в языческом Египте. Библия

В Израиле назначили третьи за год парламентские выборы

У Великій Британії сьогодні відбудуться дострокові парламентські вибори

 

Число погибших во время пожара в одесском колледже выросло до 16

Навесні США проведуть у Європі найбільші військові навчання з часів "холодної війни"

Жители острова Бугенвиль проголосовали за независимость

У чеській лікарні сталася стрілянина, шість загиблих

Зеленский: разведение войск может занять 6-8 лет

За сутки на Донбассе погибли три украинских военных. Они подорвались на неизвестном взрывном устройстве

В Іраку внаслідок нападу невідомих бойовиків на протестувальників загинули 23 людини

В Словакии не менее 7 человек погибли из-за взрыва газа в жилой многоэтажке

Під час стрілянини в столиці Іраку загинули 16 демонстрантів

Вибух у словацькій багатоповерхівці: 5 загиблих, є ризик обвалу

 
12-12-2019 - politics

Главная подозреваемая в убийстве Шеремета обсуждала возможность сделать "сакральную жертву" из Маруси Звиробий

12-12-2019 - politics

Главной версией убийства Шеремета назвали дестабилизацию ситуации в стране путем убийства известного человека

12-12-2019 - economy

В ООН раскритиковали инициативы министра Бородянского по контролю за медиа

12-12-2019 - economy

НБУ снизил учетную ставку сразу на 2 пункта в связи с замедлением инфляции

12-12-2019 - politics

СМИ: Люди Кривецкого сорвали сессию городского совета во Львове

12-12-2019 - politics

​Рада продлила до 2021 года закон об особом порядке местного самоуправления на Донбассе

12-12-2019 - politics

​Рада продлила до 2021 года закон об особом порядке местного самоуправления на Донбассе

12-12-2019 - politics

У Авакова на всіх є компромат, - джерело

12-12-2019 - politics

Сегодня утром полиция задержала двух "свободовцев" за драку со "слугой" Богданцом

12-12-2019 - politics

Израиль: рождение Божьего народа в языческом Египте. Библия

12-12-2019 - politics

В Израиле назначили третьи за год парламентские выборы

12-12-2019 - politics

У Великій Британії сьогодні відбудуться дострокові парламентські вибори

12-12-2019 - politics

Времени остановить "сговор Путина и Меркель" по "Северному потоку-2" почти нет - сенатор Круз

12-12-2019 - politics

Помпео заявив, що Лавров збрехав про теми переговорів із Трампом

12-12-2019 - social

Число погибших во время пожара в одесском колледже выросло до 16

11-12-2019 - politics

Кремль очікує, що “Зеленський зупинить війну на Донбасі” – Лавров

11-12-2019 - politics

Попри масові протести: Франція підвищила пенсійний вік в країні

11-12-2019 - politics

Кремль очікує, що “Зеленський зупинить війну на Донбасі” – Лавров

11-12-2019 - politics

Завтра Рада собирается продлить закон об особом статусе Донбасса, – Верещук

11-12-2019 - politics

В Раде произошла серьезная драка из-за земельного вопроса

11-12-2019 - social

Навесні США проведуть у Європі найбільші військові навчання з часів "холодної війни"

11-12-2019 - social

Жители острова Бугенвиль проголосовали за независимость

11-12-2019 - politics

Совет ЕС счел Боснию и Герцоговину не готовой к членству в ЕС

10-12-2019 - politics

Минюст США: Путин в беседе с Медведевым признал, что проведение ЧМ-2018 в РФ было куплено

10-12-2019 - politics

Україна на першому етапі очікує на обмін 77 українських заручників — Лутковська

10-12-2019 - politics

Три нові ділянки розведення на Донбасі стануть гуманітарними зонами - Загороднюк

10-12-2019 - politics

Офис президента подделал перевод коммюнике Нормандской четверки - "Оппоплатформа"

10-12-2019 - politics

Миллиарды Порошенко и разворованные гранты. Что "накопал" Джулиани во время визита в Украину

10-12-2019 - politics

Поліція Італії провела обшуки в регіональних офісах ультраправої "Ліги"

10-12-2019 - politics

Путин заявил об угрозе резни на Донбассе после возвращения Украиной контроля над границей

10-12-2019 - social

У чеській лікарні сталася стрілянина, шість загиблих

10-12-2019 - politics

Аваков розповів, як у Суркова в Парижі здали нерви і він кричав

10-12-2019 - politics

Умер бывший мэр Москвы Лужков

10-12-2019 - politics

Майдан разойдется, война остается. Главные итоги Нормандской встречи для Украины

10-12-2019 - social

Зеленский: разведение войск может занять 6-8 лет

10-12-2019 - social

За сутки на Донбассе погибли три украинских военных. Они подорвались на неизвестном взрывном устройстве

09-12-2019 - politics

На нормандском саммите предварительно договорились об обмене пленных до 31 декабря, - СМИ

09-12-2019 - politics

Нормандская четверка не договорилась о выборах в Донбассе в 2020 году - журналист

09-12-2019 - politics

Украина и Россия в Париже договорились о транзите газа - СМИ

09-12-2019 - politics

Встреча нормандской четверки возобновится после разговора Зеленского и Путина - ОП

Всі новини

 

Олег Соскін. Проект Міжмор’я: цивілізаційний, християнський та економіко-регіональний виміри, Економічний часопис, №168, 2017 рік

Варшавский Форум Безопасности, Польша 8-9 ноября 2017 г.

Олег Соскін: Східний дивізіон країн Міжмор'я: потенціали і перспективи

 

Олег Соскин: Своим отказом признать ПЦУ Польская Православная Церковь заявила о своем незаконном существовании

Открытые Сен-Готардского тоннеля и сатанинский ритуал

Підбірка матеріалів Олега Соскіна на тему Балто-Чорноморського Альянску за 1992-2017 роки

 

Зеленский внес законопроект об уголовной ответственности "воров в законе"

На одесской трассе из-за гололеда произошло ДТП с 11 автомобилями

В центре Харькова взорвали Toyota, в городе объявлен план "Перехват"

В Киевской области похищенного мужчину избили, пытали паяльником и оставили умирать, но он выжил

 
IT

Найбільший витік з російських спецслужб. Хакери передали ЗМІ дані з серверів ФСБ

Из-за глобального сбоя в интернете падали сайты "Страны", "Слуги народа" и сотни тысяч других

Facebook впервые предоставит суду идентификационные данные пользователей

Росія планує відключити весь інтернет в рамках підготовки до кібервійни - BBC

 
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика