Європейський суд з прав людини визнав достатніми підстави для прийняття до розгляду скарг України проти РФ за одинадцятьма пунктами у міждержавній справі щодо порушення прав людини у Криму.
Про це йдеться у рішенні ЄСПЛ від 14 січня.
“Суд вважає, що загалом були надані достатньо серйозні (sufficient prima facie) свідчення стосовно як «повторюваності дій», так і «офіційного схвального ставлення» до таких складових адміністративної практики (з боку РФ щодо порушення прав людини у Криму – ред.)”, – заявили у ЄСПЛ.
Зокрема, згідно з рішенням, Суд розгляне такі 11 скарг, порушених Україною проти РФ за цією справою.
Так, ідеться про зникнення людей та недостатність ефективності розслідувань, як цього вимагає ст.2 Європейської конвенції з прав людини.
Погане поводження та протиправне затримання, що підпадає під дію статей 3 і 5.
Поширення застосування російського законодавства на Крим. Відтак, кримські суди після 27 лютого 2014 року вже не були законними установами у розумінні ст. 6.
Автоматичне надання російського громадянства та посягання на приватні помешкання, що є порушенням ст. 8.
Переслідування та залякування релігійних лідерів, які не визнають РПЦ, напади на релігійні установи та конфіскація релігійної власності – ст. 9.
Раніше повідомлялось, що Європейський суд з прав людини 14 січня винесе рішення про порушення прав людини в тимчасово окупованому Криму, за позовами України проти Російської Федерації.
Прямий