До 30-річчя Незалежності України у Варшаві вшанували воїнів Армії УНР  
1 вересня 2021

 24 серпня, у 30-річчя відновлення Незалежності України, на Вольському православному цвинтарі у Варшаві вшанували пам’ять українських борців, які віддали свої життя за вільну, самостійну Україну та допомогли полякам у 1920 році зупинити більшовицьку агресію Росії.

У молебні та покладанні вінків до могил офіцерів та воїнів Армії Української Народної Республіки, які у 1920 році спільно з поляками зупинили окупаційну навалу більшовицької Росії на Польщу та Європу, взяли участь українська громада, представники влади міста Варшава, духовенство, українські дипломати, делегація Збройних сил України, зокрема військовослужбовці Сил спеціальних операцій.

За словами організаторів заходів, що відбулися у супроводі Почесної варти Збройних сил України, у день святкування 30-річчя відновлення Незалежності України дуже символічним у цьому контексті є місце, де спочивають воїни УНР, і де вшановують та низько вклоняються тим, хто виборював нашу волю та незалежність.

Радник-посланник Посольства України в Польщі Олег Куць зачитав вітального листа від посла України у Польщі Андрія Дещиці, який 24 серпня перебував спільно із польською делегацією на чолі з президентом Анджеєм Дудою у Києві на святкуванні 30-річчя Незалежності України. Серед іншого, український посол наголосив, що «Незалежність України – це найвища цінність українського народу, результат усвідомленого вибору та споконвічних прагнень українців мати власну, вільну і незалежну державу, шлях до якої крізь століття був сповнений вірою, боротьбою, розчаруванням поразок і радістю перемог».

«Сьогодні ми із впевненістю можемо сказати, що Україна відбулася як самостійна, суверенна, демократична держава, яка за власне право на європейський вибір протистоїть російському агресору», - наголосив у листі Андрій Дещиця. Він зауважив, що за попередні 30 років в Україні з’явилося нове покоління, яке зростає у вільній державі. Він наголосив, що в єдності сила нашого народу і від кожного з нас залежить майбутнє нашої країни. Посол України у Польщі побажав усім українцям міцного здоров’я, наснаги та віри у наше світле майбутнє, а також єдності, злагоди та миру.

Депутат міської ради Варшави Ярослав Шостаковський нагадав про спільну польсько-українську боротьбу за незалежність:

«Немає вільної Польщі без вільної України, немає вільної України без вільної Польщі. Ми зустрічаємося у місці, де спочивають солдати та офіцери, котрі боролися за вільну Україну, але також за вільну Польщу. Ми є у місці, де згадуємо польсько-українське братерство зброї. Багато років тому, як їхній бій не завершився успіхом, Україна не відновила незалежності. Але 30 років тому Україна відновила незалежність. Польща була першою країною, яка визнала незалежність України. Останні роки цих 30 років – це час доброї співпраці між поляками та українцями, між нашими державами, а також час доброї співпраці у нашому місті. Варшава є містом свободи. Ми пам’ятаємо про тих, хто боровся за цю свободу, а також про солдатів Української Народної Республіки».

Ярослав Шостаковський теж наголосив на важливості розвитку та подальшого процвітання польсько-української співпраці:

«Сьогодні, в день 30-річчя відновлення Україною незалежності, я хочу побажати усім нам, полякам та українцям, аби наша співпраця була для нас завжди дороговказом. Коли українці демонстрували на Майдані в Києві, у Варшаві відбувалися акції солідарності з нашими українськими друзями. Ми не забуваємо наших героїв. Неподалік, тут на варшавській Волі, рік тому ми відкрили сквер імені генерала Марка Безручка. Це була громадська ініціатива української громади, але яку варшавські депутати одноголосно підтримали. Я хочу у день Незалежності України побажати всім українцям свободи, добробуту, перемоги у війні, що точиться у вашій державі, а нам завжди доброї співпраці».

Голова Об’єднання українців у Польщі Мирослав Скірка зауважив, що могили солдатів УНР показують, що незалежність, становлення якої відбулося 30 років тому, є відновленням того, чого українці прагнули вже давно. Він теж звернув увагу на важливість розвитку польсько-української спільноти над Віслою:

«Колись нам це не вдалося, а ціна, яку тоді заплатив український народ за брак своєї держави, була жахливо великою – голодомори, розстріли… Пізніші трагедії, що нас спіткали, були теж наслідком відсутності української держави. Коли держава відбулася, ми розпочали довгий процес будування. Сьогодні тут з нами представники української армії – це для нас честь, що ті, хто стоїть на лінії фронту, можуть бути присутні з нами. Ми нині маємо свідомість, що вони несуть найбільший особистий тягар, щоб Україна була незалежною державою, а також, аби Росія не занадто наблизилася до нас, і до Польщі».

За словами голови ОУП Мирослава Скірки, нині важливо дивитися у майбутнє. Він нагадав, що історія нас навчила, що коли поляки та українці разом – ми сильні та перемагаємо, а коли дозволяємо іншим ділити нас – завжди програємо:

«Для нас усіх українська незалежність має бути вікном у майбутнє. Ми маємо дивитися на майбутнє України як європейської держави, яка хоче бути достовірним партнером, лояльним до своїх союзників, але також який вимагає цієї лояльності від своїх союзників у нашій боротьбі. Бажаємо всім зустрічатися у 40-, 50-у річницю незалежності і радіти тому, що ми можемо бути знову разом, можемо бачити історії чергових успіхів. Бо, незважаючи на те, що відбувається, наша державність України – це наш великий успіх. Дякуємо Богу за нього, дякуємо всім людям, дякуємо всім героям, які цю незалежність будують своєю працею, зусиллями і своєю кров’ю на лінії фронту».

Співпрацівник Українського інституту національної пам’яті Павло Подобєд подякував владі міста Варшава, а також усім полякам, котрі доклалися до відновлення могил та збереження пам’яті Армії УНР. Він звернув увагу на почуття українців, зокрема присутніх на урочистостях українських військових, пов’язані із відвідинами місць спочинку українських воїнів на Вольському православному цвинтарі, що, за його словами, сповнені подвійними знаками:

«В історії кожного війська є сторінки, якими особливо пишаються. Для Війська Польського – це Варшавська битва, для Армії УНР – це був Перший зимовий похід. Учасники цього походу і боїв відзначалися Залізним хрестом і йменувалися Лицарями Залізного хреста. Тут неподалік є могила хорунжого Левка Гаєвського, на надгробку якого зображений Орден Залізного хреста за Зимовий похід і бої. Коли ми підходили до цієї могили і дивилися на цей Орден, ми мимоволі бачили шеврон із цим орденом, шеврон 28-ї окремої механізованої бригади Збройних Сил України, бригади, у складі якої позавчора загинув лейтенант Юрій Михайлов від кулі російського окупанта».

Павло Подобєд теж наголосив, що українці надзвичайно цінують поляків та їхню підтримку, передусім в умовах війни із російським окупантом та агресором:

«Поляки є тією нацією, яка не потребує проповідей про свободу. Я впевнений, що поляки є тією нацією, яка завжди підтримує Україну та українців навіть тоді, коли всі відвернуться і будуть готові торгувати з Москвою, вести перемовини про економіку, господарку, про розвитку дипломатії, міжнародних зносин. І саме за це ми вдячні полякам, що вони завжди підставлять плече і поляки чудово усвідомлюють, що свобода потребує не лише квітів, не лише молитви, а свобода потребує крові, насамперед ворожої крові. Сьогодні Україна – на фронтирі боротьби з Москвою. І в ці дні, коли ми відзначаємо незалежність, наші хлопці там, на сході, борються проти російського окупанта. На честь цих хлопців, які лежать тут, у цих могилах, і на честь наших сучасних захисників, які боронять не лише Україну, але й цілу Європу від російської навали, Слава Україні!».

На завершення церемонії вшанування українських борців за незалежність і державність України на Вольському кладовищі підполковник ЗС України Олексій Никифоров «за вагомий особистий внесок у збереження української військової спадщини у Польщі та з нагоди 30-ї річниці Незалежності України» відзначив подяками міністра оборони України ряд представників міської влади Варшави, а також відомих польських та українських громадських діячів і священнослужителів.

Під час промови керівник української делегації військовослужбовців Олексій Никифоров наголосив, що «як і 100 років тому, українці та поляки згадують спільну боротьбу під гаслом „За нашу і вашу свободу” із своїм споконвічним ворогом – Російською імперією». Він нагадав, що 101 рік тому воїни УНР та Війська Польського крокували у параді українським Києвом, який вони разом звільнили від більшовиків. «Минуло століття – окупант змінив назву, але зберіг свою справжню суть, так і залишився окупантом», - продовжив український військовий:

«Наші предки щосили боролися із російським агресором, розуміючи його хижацькі амбіції заради яких він не гребував убивствами тисяч невинних людей. Ми вдячні своїм польським побратимам за допомогу і підтримку, яку вони надають українському війську від початку російської агресії. Ця агресія триває на військовому фронті на Донеччині та Луганщині, в інформаційному полі, проявляється у провокаціях, покликаних посварити український та польський народи. Нині наша мета спільна – свобода і процвітання для своїх народів, котрі постраждали від радянської окупації. Тому нам спільно болить при згадці Катині і Биківні. Нащадки катів, котрі скоювали ті страшні злочини не гребуть терором і в сучасному світі. То ж саме ми не маємо допустити повторення трагедій минулого».

Організаторами меморіальних заходів на Вольському православному цвинтарі у Варшаві виступили Посольство України в Республіці Польща, Об’єднання українців у Польщі, громадська ініціатива догляду могил воїнів УНР у Варшаві.

 

Польське  Радіо

 


 

Історик про 17 вересня 1939 року: Багатьом на Заході важко прийняти, що СРСР був таким же агресором, як і Німеччина

«Польща втратила патріота, але Україна втратила друга»

У Яремче розпочалися 14 Польсько-українські зустрічі

Публіцист: Польська держава не здала екзамен, якщо йдеться про покарання комуністичних злочинців

Українцям продавали фіктивні документи на Карту поляка за євровалюту: ділків викрито

Навчання в “жовтій” зоні карантину: які документи про COVID-вакцинацію можуть надати освітяни

Проф. Журавський вель Ґраєвський: Імперська політика має зміцнити владу в Кремлі

Взаємні інтереси України та Ініціативи Трьох морів

«Gazeta Polska Codziennie»: Прощавай, друже

Rapid Trident – 2021: в Україні розпочалися багатонаціональні військові навчання

 

КМДА просить Мінкультури долучити їх до відновлення костелу св. Миколая

Історик про 17 вересня 1939 року: Багатьом на Заході важко прийняти, що СРСР був таким же агресором, як і Німеччина

Кияни обрали найпопулярніші локації для майбутньої скульптури борщу: перелік

ВАРШАВСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ ПРО ЗАХИСТ НЕПОВНОЛІТНІХ: ПОСИЛИТИ ЗАПОБІГАННЯ

У Києві частково призупинять холодне водопостачання

Глава УГКЦ відкриє пам’ятник Блаженнішому Любомирові Гузару

У Києві відзначили річницю Хотинської битви

В Україні прогнозують до +27° та без дощу

Варшавська битва 1920 - сам на сам з більшовицькою навалою

Київ відзначить Незалежність України молебнем, парадом і концертом

 
25-09-2021 - politics

Історик про 17 вересня 1939 року: Багатьом на Заході важко прийняти, що СРСР був таким же агресором, як і Німеччина

25-09-2021 - politics

«Польща втратила патріота, але Україна втратила друга»

25-09-2021 - social

КМДА просить Мінкультури долучити їх до відновлення костелу св. Миколая

25-09-2021 - politics

У Яремче розпочалися 14 Польсько-українські зустрічі

21-09-2021 - religion

«Пресвята Богородиця є особливою покровителькою священничого покликання», – Блаженніший Святослав у семінарії

21-09-2021 - social

Історик про 17 вересня 1939 року: Багатьом на Заході важко прийняти, що СРСР був таким же агресором, як і Німеччина

21-09-2021 - religion

Глава УГКЦ прийняв рекомендаційного листа від Апостольського нунція в Україні архиєпископа Вісвальдаса Кульбокаса

21-09-2021 - politics

Публіцист: Польська держава не здала екзамен, якщо йдеться про покарання комуністичних злочинців

21-09-2021 - politics

Українцям продавали фіктивні документи на Карту поляка за євровалюту: ділків викрито

21-09-2021 - politics

Навчання в “жовтій” зоні карантину: які документи про COVID-вакцинацію можуть надати освітяни

21-09-2021 - social

Кияни обрали найпопулярніші локації для майбутньої скульптури борщу: перелік

21-09-2021 - religion

Сьогодні – Різдво Пресвятої Богородиці за Юліанським календарем

20-09-2021 - politics

Проф. Журавський вель Ґраєвський: Імперська політика має зміцнити владу в Кремлі

20-09-2021 - politics

Взаємні інтереси України та Ініціативи Трьох морів

20-09-2021 - politics

«Gazeta Polska Codziennie»: Прощавай, друже

20-09-2021 - social

ВАРШАВСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ ПРО ЗАХИСТ НЕПОВНОЛІТНІХ: ПОСИЛИТИ ЗАПОБІГАННЯ

20-09-2021 - religion

Маємо припинити хижацьке ставлення до Божого творіння, - Глава УГКЦ

20-09-2021 - religion

Вхід в Києво-Печерську лавру тимчасово закрили

20-09-2021 - politics

Rapid Trident – 2021: в Україні розпочалися багатонаціональні військові навчання

16-09-2021 - religion

Церкви і релігійні організації України просять про спільну триденну молитву на захист традиційних сімейних цінностей

16-09-2021 - politics

Військові навчання «Рись-21». МНО: Завдяки цим діям Польща безпечна

16-09-2021 - politics

Заява ВРЦіРО щодо необхідності захисту традиційних сімейних цінностей українського народу

15-09-2021 - politics

Історик: Незважаючи на всі суперечки, поляки у вересні 1939 року об'єдналися в спільній боротьбі

15-09-2021 - politics

Польща відкрила кордон для українських туристів

15-09-2021 - politics

Європарламент вирішив, що «одностатеві шлюби» мають визнаватися по всій території ЄС

14-09-2021 - social

У Києві частково призупинять холодне водопостачання

14-09-2021 - religion

Сьогодні празник Воздвиження Чесного Хреста за Григоріанським календарем

14-09-2021 - politics

COVID завершить те, що почали попередні революції – архієпископ Вігано

10-09-2021 - social

Глава УГКЦ відкриє пам’ятник Блаженнішому Любомирові Гузару

10-09-2021 - social

У Києві відзначили річницю Хотинської битви

09-09-2021 - religion

У Києві Школа українського іконопису запрошує на навчання

09-09-2021 - politics

Аналітик про можливість агресії РФ проти Польщі: Хочеш миру - готуйся до війни

09-09-2021 - politics

Польща дозволила українцям туристичний в'їзд по безвізу

09-09-2021 - social

В Україні прогнозують до +27° та без дощу

09-09-2021 - politics

Ляшко каже, що перехід України в «жовту» зону відкладається

09-09-2021 - religion

Болгарські спалеологи віднайшли на Афоні печеру українського подвижника Івана Вишенського

09-09-2021 - religion

Римо-католики розпочали молитовний марафон за повернення костелу святого Миколая

08-09-2021 - politics

У Карпачі підбили підсумки 5-річної співпраці країн Тримор’я

08-09-2021 - politics

Польща продовжила табу на пасажирські потяги з Україною. Відомо, на скільки

08-09-2021 - politics

У Польщі скоригували на вересень правила карантину й носіння масок в об'єктах гастрономії

Всі новини

 

В надругательстве над Родиной-матерью увидели «руку Кремля» - Олег Соскин

Олег Соскін. Проект Міжмор’я: цивілізаційний, християнський та економіко-регіональний виміри, Економічний часопис, №168, 2017 рік

Варшавский Форум Безопасности, Польша 8-9 ноября 2017 г.

 

Історія про «викрадення» Росією солдата Добринського обернулася великою ганьбою

Маски-шоу в Музеї Гончара: в Україні відсутнє верховенство право, але є право Банкової

Знову «какая разница»? Зеленський хоче запровадити подвійне громадянство

 

В закладі громадського харчування Києва стався вибух

Стрілянина у Броварах: суд арештував 10 учасників банди, одного відправили під домашній арешт

У двох районах Києва поліція затримала чоловіків зі зброєю

Банду, яка орудувала на Київщині, організував "смотрящий по Лук’янівському СІЗО"

 
IT

Найбільший витік з російських спецслужб. Хакери передали ЗМІ дані з серверів ФСБ

Из-за глобального сбоя в интернете падали сайты "Страны", "Слуги народа" и сотни тысяч других

Facebook впервые предоставит суду идентификационные данные пользователей

Росія планує відключити весь інтернет в рамках підготовки до кібервійни - BBC

 
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика