В Україні впродовж січня-червня зареєстровано 1017 випадків коклюшу та кашлюку, 245 випадків кору, 120 випадків епідемічного паротиту і 28 випадків краснухи.
Про це повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко під час брифінгу 4 серпня.
"Це все інфекції, які можна і потрібно запобігати шляхом проведення планових щеплень.
На жаль, тенденція охоплення плановими щепленнями проти інфекційних хвороб, які включені до національного календаря щеплень за перше півріччя 2020 року не дуже втішні", - пояснив Ляшко.
За його словами, найкритичніша ситуація в Дніпропетровські області, де порівняно з аналогічним періодом 2019 року показники знижені на 47%.
"Погана ситуація в Житомирській, Київській, Хмельницькій, Харківській областях.
У Львівській області, окрім зниження вакцинації проти кору, краснухи і паротиту, значне зниження вакцинації проти кокшлюшу, дифтерії, правцю - 23%, на 18% - проти поліомієліту.
Все це може призвести до того, що поруч з коронавірусною хворобою будуть реєструватися спалахи вакцинокерованих інфекцій, яких можна і потрібно профілактувати", - додав головний санітарний лікар.
Проте, за словами Ляшка, є декілька кроків, яких потрібно дотримуватися, щоб робити щеплення в період епідемії, відвідуючи чи сімейного лікаря, чи заклад охорони здоров’я:
"За можливості відвідування вакцинальної сесії ви проводите в один день всі щеплення, які передбачені для конкретної вікової групи, окрім вакцини проти туберкульозу. Вона повинна проводитися в окремий день.
В кожній області доступні якісні вакцини, які закуплені ЮНІСЕФ, всі вакцини прекваліфіковані ВООЗ, тому ми запрошуємо всіх приходити і робити щеплення", - додав Ляшко.