Павло Петренко – перший клієнт Національного антикорупційного бюро України  
12 серпня 2017

 Очільник Міністерства юстиції, й за сумісництвом однокурсник Прем’єр-міністра Яценюка, запам’ятався на посаді не лише відсутністю будь-який реальних і дієвих реформ в сфері юстиції та судочинства, беззмістовними популістськими заявами та гаслами на кшталт "люструвати всіх", він також є гідним наслідувачем традицій корупції, непотизму та протекціонізму у владі. Тут слід згадати й про юристів-помічників з фірм Петренка - Ігоря Алексєєва, Дмитра Сторожука та Ганни Оніщенко, які займали посади у міністерстві юстиції, державній реєстраційній службі, виконавчій службі тощо, коли Павло Дмитрович перший раз очолив Міністерство (Наразі Ганна Оніщенко – міністр Кабінету Міністрів, І.Алексєєв та Д.Сторожук – народні депутати України від Фронту змін).

Слід згадати й оперативне позаконкурсне призначення заступником Міністра юстиції спочатку з питань євроінтеграції, а потім просто - Антона Янчука, який у 2008–2013 роках працював в адвокатській компанії "МЛГруп", засновником якої колись значився Павло Петренко, герой нашої публікації, за поданням якого і відбулося вказане призначення. Крім цього, А. Янчук також встиг пропрацювати помічником міністра юстиції - П. Петренка. Більш того, в структурах державної та виконавчої служби працювали та продовжують працювати десятки працівників юридичних фірм Петренка, посада яким досталась їм лише з цієї причини.

Однак сьогодні мова більш детально піде про нині першого заступника Міністра юстиції України – пані Наталію Севостьянову. В першу чергу хочемо зазначити, що ніхто не зменшує її знань та професіоналізму, у разі їх наявності. Разом з тим, складно уявити, щоб особа, яка закінчила виш Ківалова, якого демократична влада звинувачує в усіх гріхах людства, могла так просто зробити настільки стрімку кар’єру. Сумніви є, та неспроста. Слід зазначити, що до свого першого призначення під керівництво пана Петренка Наталія Севостьянова була помічником народного депутата М. Джемільова, так само як і раніше інший радник Петренка, а наразі народний депутат України – Георгій Логвінський, який за сумісництвом є чоловіком судді ЄСПЛ з прав людини від України Ганни Юдківської – це воістину якесь зачароване замкнуте коло.

Чи не пригадуєте Ви це чарівне фото майже річної давності (травень 2014 року), на якій Павло Петренко мило та дружньо вечором п’є чай з олiгархом? Ми також можемо бачити на цій фото пані Наталію. Може саме тим вечором вони святкували призначення Наталії на посаду Урядового уповноваженого у справах ЄСПЛ, хто його знає…

Натомість вже на той час багатьом було відомо про близькі стосунки Наталії та Павла (є багато фото та відео доказів цих стосунків). І ніхто немає нічого проти, двоє молодих людей, вільних, можна сказати. Водночас, все ж призначення цивільної дружини своїм заступником, навіть першим заступником – ну це, вибачте, якось в розріз з вимогами статті 12 "Про державну службу" щодо заборони прийняття на державну службу осіб, які будуть безпосередньо підпорядковані близьким їм особам. Однак, Павлу Петренко ніякий закон "не писан". Непотизм, протекціонізм та непрофесіоналізм – ось характерні риси кадрової політики так званого міністра.

Окрему статтю ми обов’язково присвятимо низькому рівню якості усіх законопроектів, внесених Кабміном, за розробку яких відповідальне безпосередньо Міністерство юстиції.

Однак, не можливо не згадати про відсутність покращення у сфері надання адміністративних послуг, а також про тотальну корупцію в реєстраційних та виконавчих службах за часів керування Петренка. Кожна, передбачена законом реєстраційна дія, будь-яка, реєстрація купівлі - продажу квартири – це вимагання хабара в обсязі не менше 500$, в іншому випадку – безпідставна невмотивована відмова. Відповідальним за покривання цих схем є радник Петренка, особі якого також буде присвячено окрему публікацію, з огляду на те, що саме він направляє ці грошові потоки від Петренка та Яценюка.

А тому скажіть будь-ласка, чим це все краще від часів Лавриновича чи Ворони? Тільки цинічніше та гірше, адже ті хоч мали відкриті тарифи, ці ж, прикриваючись ідеалами майдану та призначенням грузинських "фахівців" продовжують з під –поли брати хабарі в набагато більшому обсязі. Взагалі таке всеохоплююче призначення грузинів до центральних органів виконавчої влади дає підстави вважати, що мабуть Україна – це не Європа, а все ж Грузія.

Нещодавно Петренко зробив гучну публічну заяву, що Міністерство юстиції оголосило відкритий конкурс на зайняття вакантних посад у територіальних органах юстиції. Конкурс оголошено за підсумками кадрового тестування, яке Мін’юст провів 6 лютого спільно із компанією Ernst&Young. За наслідками тестів та співбесід із 85 керівників органів юстиції вищої ланки 46 вимушені будуть покинути свої посади. На перший погляд, нібито гарно. Цікаво тільки скільки коштували послуги Ernst&Young платникам податків, і чому все ж не було звільнено керівників управлінь юстиції в Одеській та Дніпропетровській областях, які працювали при злочинній владі??? На друге питання є відповідь – це особисте прохання Арсенія Петровича, адже ті дуже добре "заносять".

Слід зазначити, що загалом майже всі публічні заяви Петренка – це суцільна неправда та перебріхування фактів, висмикування окремих із них для збереження власного реноме. Яскравим прикладом цього, є візит Петренка до Венеційської комісії, за результатами якого він заявив, що Венеційська комісія підтримує люстрації і вважає чудовим Закон "Про очищення влади", однак після цих брехливих заяв Комісія з метою уникнення спекулювання самостійно зробила переклад свого висновку ( що робиться нею вкрай рідко) щодо цього закону і спростувала ці заяви.

Також звертаємо увагу читачів, що Міністерство юстиції є відповідальним органом за проведення так званої люстрації. Водночас, хтось взагалі дивився декларацію пана Петренко????

Павло Петренко заробив у 2013 році непогано – 3 мільйони 8 тисяч 843 грн. Сума коштів на рахунках у банках – 8 мільйонів 805 тисяч 222 грн. Натомість, заробивши за рік 3 мільйони, (та офіційно не зазначаючи членів сім’ї та відповідно їх доходів) він у звітному році поклав у банк 8 мільйонів 800 тисяч 740 грн. При нескладному математичному підрахунку, виникає питання звідки Павло Петренко взяв 4 з половиною мільйонів гривень, що на той час при курсі долара, який був при злочинній владі, становило не малу суму приблизно 562 тисячі доларів.

Нагадаємо пану Петренко, що у прийнятому в першому читанні проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення діяльності Національного антикорупційного бюро та Національного агентства з питань запобігання корупції, пропонується згідно ч. 1 ст. 368-2 "Незаконне збагачення" КК визнати кримінально караним діянням "набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, її близькою особою у власність активів у значному розмірі, законність підстав набуття яких не підтверджено доказами, а так само передача нею таких активів будь-якій іншій особі".

 

А тому першим "клієнтом" Національного антикорупційного бюро України, як ми бачимо, має бути саме міністр юстиції, у будь-якому іншому випадку дії вчинені проти інших осіб цілком очевидно будуть не більше аніж політичної розправою з тими, хто не підтримує недолугі ідеї та забаганки однокурсників Прем’єра у владі.

Для Павла Петренка, "європейського" чиновника та політика, щодо змісту цієї публікації, нагадаємо про те, що Європейський суд з прав людини у справі "Українська Прес-група" проти України" вирішив, що публікації містили критику двох політиків, яка була викладена жорсткою, полемічною, саркастичною мовою. І що для позивачів вони були образливими і навіть шокуючими. Проте, обираючи свою професію, вони залишили себе відкритими для суворої критики і пильного нагляду; це той тягар, який політики мають прийняти в демократичному суспільстві. Несіть цей тягар, Павло Дмитровичу, а ми як демократичне суспільство Вам в цьому обов’язково допоможемо, так само як і надалі будемо пильно слідкувати за Вашою корупційною діяльності й прилаштовуванням коханок і помічників на "хлібні" посади. І не думайте, що все це залишається непоміченим…

Обозреватель"


 

Новоизбранный глава Конституционного суда Шевчук укрепит контроль Президента над судебной ветвью власти - политолог

Из редакции "Вестей" титушки выбрасывают документы и технику. Вещи летят вниз с 32 этажа "Гулливера

Доля госбанков в Украине выросла до рекордных 55%

США почали розслідування проти оточення Порошенка – Наливайченко

Конституційний суд обрав свого голову

Почему начались задержки с выплатой пенсий?

Доба в АТО: Бойовики застосовують артилерію, є втрати

Будівля Оболонського суду під посиленою охороною

Кому - війна, а кому - мати рідна: NYT написала про корупцію навколо АТО

В Сирии погибли бойцы челябинского спецназа, - волонтер

 

Сирийская армия вошла в Африн под носом у Эрдогана - СМИ

В Анкаре заявили о гибели двух турецких военных на границе с Ираком

Авиаудары вблизи Дамаска: погибли около 100 мирных жителей

В Иране 300 человек арестованы и 5 убиты после столкновения активистов с полицией

Сирійські проурядові сили увійшли до Афріну - ЗМІ

Госдолг Украины вырос в 4 раза и перевалил за 2 трлн гривен

Втомила корупція: ЄС закрив проект модернізації кордону України - Reuters

В Иране произошел теракт: есть погибшие

В Мексике произошло землетрясение магнитудой 5,9

Тропический циклон «Кельвин» обрушил рекордные дожди на западную часть Австралии

 
21-02-2018 - politics

Новоизбранный глава Конституционного суда Шевчук укрепит контроль Президента над судебной ветвью власти - политолог

21-02-2018 - politics

Из редакции "Вестей" титушки выбрасывают документы и технику. Вещи летят вниз с 32 этажа "Гулливера

21-02-2018 - politics

Доля госбанков в Украине выросла до рекордных 55%

21-02-2018 - politics

США почали розслідування проти оточення Порошенка – Наливайченко

21-02-2018 - social

Сирийская армия вошла в Африн под носом у Эрдогана - СМИ

21-02-2018 - social

В Анкаре заявили о гибели двух турецких военных на границе с Ираком

21-02-2018 - economy

Обвал доллара прекратился. Надолго ли?

21-02-2018 - economy

Биржи АТР закрылись 21 февраля ростом после выхода статданных из Японии

21-02-2018 - economy

Гривня укрепилась до 27,00

21-02-2018 - politics

Конституційний суд обрав свого голову

21-02-2018 - economy

Мінфін позичив на внутрішньому ринку 1,2 мільярда гривень

21-02-2018 - economy

Держборг України перевищив два трильйони гривень

21-02-2018 - politics

Почему начались задержки с выплатой пенсий?

21-02-2018 - politics

Доба в АТО: Бойовики застосовують артилерію, є втрати

21-02-2018 - politics

Будівля Оболонського суду під посиленою охороною

20-02-2018 - social

Авиаудары вблизи Дамаска: погибли около 100 мирных жителей

20-02-2018 - social

В Иране 300 человек арестованы и 5 убиты после столкновения активистов с полицией

20-02-2018 - social

Сирійські проурядові сили увійшли до Афріну - ЗМІ

20-02-2018 - social

Госдолг Украины вырос в 4 раза и перевалил за 2 трлн гривен

20-02-2018 - social

Втомила корупція: ЄС закрив проект модернізації кордону України - Reuters

20-02-2018 - social

В Иране произошел теракт: есть погибшие

20-02-2018 - politics

Кому - війна, а кому - мати рідна: NYT написала про корупцію навколо АТО

20-02-2018 - economy

Оточення Порошенка отримало контроль над великим газовим родовищем - ЗМІ

20-02-2018 - social

В Мексике произошло землетрясение магнитудой 5,9

20-02-2018 - social

Тропический циклон «Кельвин» обрушил рекордные дожди на западную часть Австралии

20-02-2018 - economy

Межбанк открылся котировками доллара 27,05/27,08

20-02-2018 - politics

В Сирии погибли бойцы челябинского спецназа, - волонтер

20-02-2018 - politics

Нацгвардия снова взяла под охрану Шевченковский суд в Киеве

20-02-2018 - politics

Президент в обмен на премьера. О чем Порошенко начал негласные переговоры с Тимошенко

20-02-2018 - economy

За последние три года обеднели 49,5 % украинцев – эксперт

20-02-2018 - politics

Ігор Луценко: Силовий шантаж суду міністром – це занадто навіть для Авакова

20-02-2018 - politics

Словаччина працює над запуском поїзда до України

19-02-2018 - politics

Авиаудар правительственных войск в Сирии: погибло 70 человек

19-02-2018 - politics

В Перми на Масленицу сожгли чучело информатора, рассказавшего о допинге в России

19-02-2018 - politics

Бойовики 9 разів обстріляли позиції ЗСУ, є загиблий і поранені

19-02-2018 - politics

Би-Би-Си: в сентябре в Сирии погибли еще 54 наемника из России

19-02-2018 - economy

Міжбанк відкрився доларом по 27,03

19-02-2018 - politics

Саакян: Президент постепенно становится нерукопожатным на Западе

19-02-2018 - politics

Цинізм Порошенка не має меж – Лещенко

19-02-2018 - politics

У Дагестані озброєний чоловік розстріляв людей у церкві

Всі новини

 

Олег Соскін бере участь у Seminarium naukowe - Trójmorze: geopolityczne uwarunkowania i nowy model regionalnej współpracy 23.11.2017

Украина под оккупацией секты Хабад (досье)

"Народний капіталізм: економічна модель для України" Олега Соскина в английской версии (два раздела)

 

Підбірка матеріалів Олега Соскіна на тему Балто-Чорноморського Альянску за 1992-2017 роки

Продаю квартиру. Apartment for sale. Gonchara street 43V

Религиозно-нравственный смысл христианского брака

 

В Ивано-Франковской области подорвали двери музея Бандере

В офіс закарпатських угорців кинули пляшку з запальною сумішшю

НАБУ проводить обшуки у "смотрящого" вугільної галузі

У Кременчуці вертоліт врізався у лінію електропередач, є загиблі

 
IT

Авария ракеты Союз в России. Кроме Метеора потеряли и 17 иностранных спутников

Впервые в истории астрономы видели «межзвездный объект», прилетевший со стороны созвездия Лира

Украина оказалась ниже Ганы и Лаоса по скорости мобильного интернета

Чего на самом деле хотел вирус Petya. Пять главных версий

 
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика