Павло Петренко – перший клієнт Національного антикорупційного бюро України  
12 серпня 2017

 Очільник Міністерства юстиції, й за сумісництвом однокурсник Прем’єр-міністра Яценюка, запам’ятався на посаді не лише відсутністю будь-який реальних і дієвих реформ в сфері юстиції та судочинства, беззмістовними популістськими заявами та гаслами на кшталт "люструвати всіх", він також є гідним наслідувачем традицій корупції, непотизму та протекціонізму у владі. Тут слід згадати й про юристів-помічників з фірм Петренка - Ігоря Алексєєва, Дмитра Сторожука та Ганни Оніщенко, які займали посади у міністерстві юстиції, державній реєстраційній службі, виконавчій службі тощо, коли Павло Дмитрович перший раз очолив Міністерство (Наразі Ганна Оніщенко – міністр Кабінету Міністрів, І.Алексєєв та Д.Сторожук – народні депутати України від Фронту змін).

Слід згадати й оперативне позаконкурсне призначення заступником Міністра юстиції спочатку з питань євроінтеграції, а потім просто - Антона Янчука, який у 2008–2013 роках працював в адвокатській компанії "МЛГруп", засновником якої колись значився Павло Петренко, герой нашої публікації, за поданням якого і відбулося вказане призначення. Крім цього, А. Янчук також встиг пропрацювати помічником міністра юстиції - П. Петренка. Більш того, в структурах державної та виконавчої служби працювали та продовжують працювати десятки працівників юридичних фірм Петренка, посада яким досталась їм лише з цієї причини.

Однак сьогодні мова більш детально піде про нині першого заступника Міністра юстиції України – пані Наталію Севостьянову. В першу чергу хочемо зазначити, що ніхто не зменшує її знань та професіоналізму, у разі їх наявності. Разом з тим, складно уявити, щоб особа, яка закінчила виш Ківалова, якого демократична влада звинувачує в усіх гріхах людства, могла так просто зробити настільки стрімку кар’єру. Сумніви є, та неспроста. Слід зазначити, що до свого першого призначення під керівництво пана Петренка Наталія Севостьянова була помічником народного депутата М. Джемільова, так само як і раніше інший радник Петренка, а наразі народний депутат України – Георгій Логвінський, який за сумісництвом є чоловіком судді ЄСПЛ з прав людини від України Ганни Юдківської – це воістину якесь зачароване замкнуте коло.

Чи не пригадуєте Ви це чарівне фото майже річної давності (травень 2014 року), на якій Павло Петренко мило та дружньо вечором п’є чай з олiгархом? Ми також можемо бачити на цій фото пані Наталію. Може саме тим вечором вони святкували призначення Наталії на посаду Урядового уповноваженого у справах ЄСПЛ, хто його знає…

Натомість вже на той час багатьом було відомо про близькі стосунки Наталії та Павла (є багато фото та відео доказів цих стосунків). І ніхто немає нічого проти, двоє молодих людей, вільних, можна сказати. Водночас, все ж призначення цивільної дружини своїм заступником, навіть першим заступником – ну це, вибачте, якось в розріз з вимогами статті 12 "Про державну службу" щодо заборони прийняття на державну службу осіб, які будуть безпосередньо підпорядковані близьким їм особам. Однак, Павлу Петренко ніякий закон "не писан". Непотизм, протекціонізм та непрофесіоналізм – ось характерні риси кадрової політики так званого міністра.

Окрему статтю ми обов’язково присвятимо низькому рівню якості усіх законопроектів, внесених Кабміном, за розробку яких відповідальне безпосередньо Міністерство юстиції.

Однак, не можливо не згадати про відсутність покращення у сфері надання адміністративних послуг, а також про тотальну корупцію в реєстраційних та виконавчих службах за часів керування Петренка. Кожна, передбачена законом реєстраційна дія, будь-яка, реєстрація купівлі - продажу квартири – це вимагання хабара в обсязі не менше 500$, в іншому випадку – безпідставна невмотивована відмова. Відповідальним за покривання цих схем є радник Петренка, особі якого також буде присвячено окрему публікацію, з огляду на те, що саме він направляє ці грошові потоки від Петренка та Яценюка.

А тому скажіть будь-ласка, чим це все краще від часів Лавриновича чи Ворони? Тільки цинічніше та гірше, адже ті хоч мали відкриті тарифи, ці ж, прикриваючись ідеалами майдану та призначенням грузинських "фахівців" продовжують з під –поли брати хабарі в набагато більшому обсязі. Взагалі таке всеохоплююче призначення грузинів до центральних органів виконавчої влади дає підстави вважати, що мабуть Україна – це не Європа, а все ж Грузія.

Нещодавно Петренко зробив гучну публічну заяву, що Міністерство юстиції оголосило відкритий конкурс на зайняття вакантних посад у територіальних органах юстиції. Конкурс оголошено за підсумками кадрового тестування, яке Мін’юст провів 6 лютого спільно із компанією Ernst&Young. За наслідками тестів та співбесід із 85 керівників органів юстиції вищої ланки 46 вимушені будуть покинути свої посади. На перший погляд, нібито гарно. Цікаво тільки скільки коштували послуги Ernst&Young платникам податків, і чому все ж не було звільнено керівників управлінь юстиції в Одеській та Дніпропетровській областях, які працювали при злочинній владі??? На друге питання є відповідь – це особисте прохання Арсенія Петровича, адже ті дуже добре "заносять".

Слід зазначити, що загалом майже всі публічні заяви Петренка – це суцільна неправда та перебріхування фактів, висмикування окремих із них для збереження власного реноме. Яскравим прикладом цього, є візит Петренка до Венеційської комісії, за результатами якого він заявив, що Венеційська комісія підтримує люстрації і вважає чудовим Закон "Про очищення влади", однак після цих брехливих заяв Комісія з метою уникнення спекулювання самостійно зробила переклад свого висновку ( що робиться нею вкрай рідко) щодо цього закону і спростувала ці заяви.

Також звертаємо увагу читачів, що Міністерство юстиції є відповідальним органом за проведення так званої люстрації. Водночас, хтось взагалі дивився декларацію пана Петренко????

Павло Петренко заробив у 2013 році непогано – 3 мільйони 8 тисяч 843 грн. Сума коштів на рахунках у банках – 8 мільйонів 805 тисяч 222 грн. Натомість, заробивши за рік 3 мільйони, (та офіційно не зазначаючи членів сім’ї та відповідно їх доходів) він у звітному році поклав у банк 8 мільйонів 800 тисяч 740 грн. При нескладному математичному підрахунку, виникає питання звідки Павло Петренко взяв 4 з половиною мільйонів гривень, що на той час при курсі долара, який був при злочинній владі, становило не малу суму приблизно 562 тисячі доларів.

Нагадаємо пану Петренко, що у прийнятому в першому читанні проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення діяльності Національного антикорупційного бюро та Національного агентства з питань запобігання корупції, пропонується згідно ч. 1 ст. 368-2 "Незаконне збагачення" КК визнати кримінально караним діянням "набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, її близькою особою у власність активів у значному розмірі, законність підстав набуття яких не підтверджено доказами, а так само передача нею таких активів будь-якій іншій особі".

 

А тому першим "клієнтом" Національного антикорупційного бюро України, як ми бачимо, має бути саме міністр юстиції, у будь-якому іншому випадку дії вчинені проти інших осіб цілком очевидно будуть не більше аніж політичної розправою з тими, хто не підтримує недолугі ідеї та забаганки однокурсників Прем’єра у владі.

Для Павла Петренка, "європейського" чиновника та політика, щодо змісту цієї публікації, нагадаємо про те, що Європейський суд з прав людини у справі "Українська Прес-група" проти України" вирішив, що публікації містили критику двох політиків, яка була викладена жорсткою, полемічною, саркастичною мовою. І що для позивачів вони були образливими і навіть шокуючими. Проте, обираючи свою професію, вони залишили себе відкритими для суворої критики і пильного нагляду; це той тягар, який політики мають прийняти в демократичному суспільстві. Несіть цей тягар, Павло Дмитровичу, а ми як демократичне суспільство Вам в цьому обов’язково допоможемо, так само як і надалі будемо пильно слідкувати за Вашою корупційною діяльності й прилаштовуванням коханок і помічників на "хлібні" посади. І не думайте, що все це залишається непоміченим…

Обозреватель"


 

Митинг в Киеве: Под зданием ВР скопилось 150 человек

В Москве обстреляли квартиру вице-премьера Рогозина

У Каталонії назвали дату проголошення незалежності

Ольга Богомолец: Медицинская реформа означает физическое уничтожение миллионов украинцев

Віче під Радою розійшлося

Віче у Києві: штовханина між активістами та правоохоронцями, силовики застосували газ

Под Радой потасовка: полиция не пускает на митинг машину со звукоаппаратурой

Михомайдан" может получить деньги от Сороса

В Киеве задержали командира «ОУН» Кохановского. Говорят, перед этим была драка со стрельбой

СМИ: Павел Петренко знаком с «серым кардиналом» Минюста

 

В уряді Каталонії заявили, що не виконуватимуть накази Мадрида

Одразу 7 партій здатні подолати прохідний бар'єр в Раду

Пучдемон: женералитет Каталонии создан раньше испанской конституции

Парубий – украинцам: хотите в ЕС, платите за лечение как европейцы

Могут умереть миллионы украинцев? Что означает медицинская "реформа"?

Саакашвили заявил о пропаже еще двух своих людей

Виталий Кропачев: что скрывает угольный «смотрящий» президентской «семьи»?

На Львівщині побили нардепа партії Ляшка

Польша и Украина откроют четыре новых пункта пропуска на границе

Министерство экономического развития и торговли выступает за отмену моратория на проверки бизнеса в 2018 году

 
23-10-2017 - politics

Митинг в Киеве: Под зданием ВР скопилось 150 человек

23-10-2017 - economy

В Украине продолжает падать промышленное производство, - Госстат

23-10-2017 - social

В уряді Каталонії заявили, що не виконуватимуть накази Мадрида

23-10-2017 - politics

В Москве обстреляли квартиру вице-премьера Рогозина

23-10-2017 - social

Одразу 7 партій здатні подолати прохідний бар'єр в Раду

23-10-2017 - politics

У Каталонії назвали дату проголошення незалежності

23-10-2017 - politics

Ольга Богомолец: Медицинская реформа означает физическое уничтожение миллионов украинцев

23-10-2017 - social

Пучдемон: женералитет Каталонии создан раньше испанской конституции

23-10-2017 - social

Парубий – украинцам: хотите в ЕС, платите за лечение как европейцы

23-10-2017 - social

Могут умереть миллионы украинцев? Что означает медицинская "реформа"?

23-10-2017 - social

Саакашвили заявил о пропаже еще двух своих людей

23-10-2017 - social

Виталий Кропачев: что скрывает угольный «смотрящий» президентской «семьи»?

23-10-2017 - economy

Украинцев начнут наказывать за пересылку денег и товаров почтой

23-10-2017 - social

На Львівщині побили нардепа партії Ляшка

23-10-2017 - social

Польша и Украина откроют четыре новых пункта пропуска на границе

23-10-2017 - social

Министерство экономического развития и торговли выступает за отмену моратория на проверки бизнеса в 2018 году

22-10-2017 - politics

Віче під Радою розійшлося

22-10-2017 - politics

Віче у Києві: штовханина між активістами та правоохоронцями, силовики застосували газ

22-10-2017 - politics

Под Радой потасовка: полиция не пускает на митинг машину со звукоаппаратурой

22-10-2017 - politics

Михомайдан" может получить деньги от Сороса

22-10-2017 - social

Под Радой сторонники Саакашвили устроили вече, на площади собралось около 1000 человек

22-10-2017 - social

Партія АНО, яка перемогла в Чехії, буде шукати союзників у антиміграційній політиці

22-10-2017 - social

Главарь боевиков Бородай: Ходаковский сидел на финансировании Ахметова. Он мне от Рината привез чемодан с $500 тыс

22-10-2017 - social

У Рады несколько сотен человек начали митинг с участием Саакашвили

22-10-2017 - social

Глава Каталонии назвал действия Мадрида "атакой против демократии"

22-10-2017 - social

Пучдемон объявит независимость Каталония 23 октября - СМИ

22-10-2017 - social

Саакашвілі повідомив про побиття і депортацію в Грузію трьох його соратників

22-10-2017 - social

В Киеве на метро Арсенальная заблокировали аудиотехнику для вече на МихоМайдане

21-10-2017 - politics

В Киеве задержали командира «ОУН» Кохановского. Говорят, перед этим была драка со стрельбой

21-10-2017 - politics

СМИ: Павел Петренко знаком с «серым кардиналом» Минюста

21-10-2017 - social

Следователь Авакова обучает дочь в Британии за 1,5 миллиона в год

21-10-2017 - social

Саакашвили заявил, что в Киеве неизвестные схватили экс-начальника его охраны

21-10-2017 - social

Балашов: Гацько, Залищук, Гриценко, Найем, Катеринчук, Шабунин попиарились и ушли

21-10-2017 - social

В Украину едет посланник Трампа по Донбассу - источник

21-10-2017 - social

Мадрид запроваджує пряме правління у Каталонії

21-10-2017 - social

Кабмин Испании отстранил от должности президента Каталонии и все его правительство

21-10-2017 - social

Украденную на Оболони девочку нашли. Все что известно о похищении

21-10-2017 - social

Двух похитителей младенца на Оболони видели в Вышгороде. Фото подозреваемых

21-10-2017 - social

В Киеве задержали провокатора, который шел на митинг со снайперской винтовкой и пистолетом

21-10-2017 - social

Дубинский: Зам Гонтаревой Рожкова летал в Вену на встречу с Фирташем, а затем в Москву

Всі новини

 

Украина под оккупацией секты Хабад (досье)

"Народний капіталізм: економічна модель для України" Олега Соскина в английской версии (два раздела)

"Народний капіталізм: економічна модель для України" Олега Соскина в английской версии

 

Підбірка матеріалів Олега Соскіна на тему Балто-Чорноморського Альянску за 1992-2017 роки

Продаю квартиру. Apartment for sale. Gonchara street 43V

Религиозно-нравственный смысл христианского брака

 

В Харкові на пішохідному переході авто задавило 5 осіб, ще 6 поранені

На даче под Броварами нашли тело бизнесмена со следами пыток

В одном из столичных дворов коммунальщики нашли труп без головы

За 11 лет в Харькове убили 17 инкассаторов - убийства связаны между собой

 
IT

Украина оказалась ниже Ганы и Лаоса по скорости мобильного интернета

Чего на самом деле хотел вирус Petya. Пять главных версий

У Львові з’явиться IT-квартал

Вирус Petya создали специально для Украины и распространяют через M.E.Doc - эксперт

 
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика