Павло Петренко – перший клієнт Національного антикорупційного бюро України  
12 серпня 2017

 Очільник Міністерства юстиції, й за сумісництвом однокурсник Прем’єр-міністра Яценюка, запам’ятався на посаді не лише відсутністю будь-який реальних і дієвих реформ в сфері юстиції та судочинства, беззмістовними популістськими заявами та гаслами на кшталт "люструвати всіх", він також є гідним наслідувачем традицій корупції, непотизму та протекціонізму у владі. Тут слід згадати й про юристів-помічників з фірм Петренка - Ігоря Алексєєва, Дмитра Сторожука та Ганни Оніщенко, які займали посади у міністерстві юстиції, державній реєстраційній службі, виконавчій службі тощо, коли Павло Дмитрович перший раз очолив Міністерство (Наразі Ганна Оніщенко – міністр Кабінету Міністрів, І.Алексєєв та Д.Сторожук – народні депутати України від Фронту змін).

Слід згадати й оперативне позаконкурсне призначення заступником Міністра юстиції спочатку з питань євроінтеграції, а потім просто - Антона Янчука, який у 2008–2013 роках працював в адвокатській компанії "МЛГруп", засновником якої колись значився Павло Петренко, герой нашої публікації, за поданням якого і відбулося вказане призначення. Крім цього, А. Янчук також встиг пропрацювати помічником міністра юстиції - П. Петренка. Більш того, в структурах державної та виконавчої служби працювали та продовжують працювати десятки працівників юридичних фірм Петренка, посада яким досталась їм лише з цієї причини.

Однак сьогодні мова більш детально піде про нині першого заступника Міністра юстиції України – пані Наталію Севостьянову. В першу чергу хочемо зазначити, що ніхто не зменшує її знань та професіоналізму, у разі їх наявності. Разом з тим, складно уявити, щоб особа, яка закінчила виш Ківалова, якого демократична влада звинувачує в усіх гріхах людства, могла так просто зробити настільки стрімку кар’єру. Сумніви є, та неспроста. Слід зазначити, що до свого першого призначення під керівництво пана Петренка Наталія Севостьянова була помічником народного депутата М. Джемільова, так само як і раніше інший радник Петренка, а наразі народний депутат України – Георгій Логвінський, який за сумісництвом є чоловіком судді ЄСПЛ з прав людини від України Ганни Юдківської – це воістину якесь зачароване замкнуте коло.

Чи не пригадуєте Ви це чарівне фото майже річної давності (травень 2014 року), на якій Павло Петренко мило та дружньо вечором п’є чай з олiгархом? Ми також можемо бачити на цій фото пані Наталію. Може саме тим вечором вони святкували призначення Наталії на посаду Урядового уповноваженого у справах ЄСПЛ, хто його знає…

Натомість вже на той час багатьом було відомо про близькі стосунки Наталії та Павла (є багато фото та відео доказів цих стосунків). І ніхто немає нічого проти, двоє молодих людей, вільних, можна сказати. Водночас, все ж призначення цивільної дружини своїм заступником, навіть першим заступником – ну це, вибачте, якось в розріз з вимогами статті 12 "Про державну службу" щодо заборони прийняття на державну службу осіб, які будуть безпосередньо підпорядковані близьким їм особам. Однак, Павлу Петренко ніякий закон "не писан". Непотизм, протекціонізм та непрофесіоналізм – ось характерні риси кадрової політики так званого міністра.

Окрему статтю ми обов’язково присвятимо низькому рівню якості усіх законопроектів, внесених Кабміном, за розробку яких відповідальне безпосередньо Міністерство юстиції.

Однак, не можливо не згадати про відсутність покращення у сфері надання адміністративних послуг, а також про тотальну корупцію в реєстраційних та виконавчих службах за часів керування Петренка. Кожна, передбачена законом реєстраційна дія, будь-яка, реєстрація купівлі - продажу квартири – це вимагання хабара в обсязі не менше 500$, в іншому випадку – безпідставна невмотивована відмова. Відповідальним за покривання цих схем є радник Петренка, особі якого також буде присвячено окрему публікацію, з огляду на те, що саме він направляє ці грошові потоки від Петренка та Яценюка.

А тому скажіть будь-ласка, чим це все краще від часів Лавриновича чи Ворони? Тільки цинічніше та гірше, адже ті хоч мали відкриті тарифи, ці ж, прикриваючись ідеалами майдану та призначенням грузинських "фахівців" продовжують з під –поли брати хабарі в набагато більшому обсязі. Взагалі таке всеохоплююче призначення грузинів до центральних органів виконавчої влади дає підстави вважати, що мабуть Україна – це не Європа, а все ж Грузія.

Нещодавно Петренко зробив гучну публічну заяву, що Міністерство юстиції оголосило відкритий конкурс на зайняття вакантних посад у територіальних органах юстиції. Конкурс оголошено за підсумками кадрового тестування, яке Мін’юст провів 6 лютого спільно із компанією Ernst&Young. За наслідками тестів та співбесід із 85 керівників органів юстиції вищої ланки 46 вимушені будуть покинути свої посади. На перший погляд, нібито гарно. Цікаво тільки скільки коштували послуги Ernst&Young платникам податків, і чому все ж не було звільнено керівників управлінь юстиції в Одеській та Дніпропетровській областях, які працювали при злочинній владі??? На друге питання є відповідь – це особисте прохання Арсенія Петровича, адже ті дуже добре "заносять".

Слід зазначити, що загалом майже всі публічні заяви Петренка – це суцільна неправда та перебріхування фактів, висмикування окремих із них для збереження власного реноме. Яскравим прикладом цього, є візит Петренка до Венеційської комісії, за результатами якого він заявив, що Венеційська комісія підтримує люстрації і вважає чудовим Закон "Про очищення влади", однак після цих брехливих заяв Комісія з метою уникнення спекулювання самостійно зробила переклад свого висновку ( що робиться нею вкрай рідко) щодо цього закону і спростувала ці заяви.

Також звертаємо увагу читачів, що Міністерство юстиції є відповідальним органом за проведення так званої люстрації. Водночас, хтось взагалі дивився декларацію пана Петренко????

Павло Петренко заробив у 2013 році непогано – 3 мільйони 8 тисяч 843 грн. Сума коштів на рахунках у банках – 8 мільйонів 805 тисяч 222 грн. Натомість, заробивши за рік 3 мільйони, (та офіційно не зазначаючи членів сім’ї та відповідно їх доходів) він у звітному році поклав у банк 8 мільйонів 800 тисяч 740 грн. При нескладному математичному підрахунку, виникає питання звідки Павло Петренко взяв 4 з половиною мільйонів гривень, що на той час при курсі долара, який був при злочинній владі, становило не малу суму приблизно 562 тисячі доларів.

Нагадаємо пану Петренко, що у прийнятому в першому читанні проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення діяльності Національного антикорупційного бюро та Національного агентства з питань запобігання корупції, пропонується згідно ч. 1 ст. 368-2 "Незаконне збагачення" КК визнати кримінально караним діянням "набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, її близькою особою у власність активів у значному розмірі, законність підстав набуття яких не підтверджено доказами, а так само передача нею таких активів будь-якій іншій особі".

 

А тому першим "клієнтом" Національного антикорупційного бюро України, як ми бачимо, має бути саме міністр юстиції, у будь-якому іншому випадку дії вчинені проти інших осіб цілком очевидно будуть не більше аніж політичної розправою з тими, хто не підтримує недолугі ідеї та забаганки однокурсників Прем’єра у владі.

Для Павла Петренка, "європейського" чиновника та політика, щодо змісту цієї публікації, нагадаємо про те, що Європейський суд з прав людини у справі "Українська Прес-група" проти України" вирішив, що публікації містили критику двох політиків, яка була викладена жорсткою, полемічною, саркастичною мовою. І що для позивачів вони були образливими і навіть шокуючими. Проте, обираючи свою професію, вони залишили себе відкритими для суворої критики і пильного нагляду; це той тягар, який політики мають прийняти в демократичному суспільстві. Несіть цей тягар, Павло Дмитровичу, а ми як демократичне суспільство Вам в цьому обов’язково допоможемо, так само як і надалі будемо пильно слідкувати за Вашою корупційною діяльності й прилаштовуванням коханок і помічників на "хлібні" посади. І не думайте, що все це залишається непоміченим…

Обозреватель"


 

Скипальский: Наступит период, когда Россия станет мусульманской

Волонтер Мысягин: ОБСЕ в последние дни на Светлодарской дуге не появляется. Очень там сейчас горячо

Олег Соскин: Порошенко и Луценко присущи черты Ким Чен Ына

В Австрії на заводі стався витік хімічних речовин, 40 постраждалих

Сильні снігопади паралізували рух у Нідерландах

"Історію не змінимо, а рухатися вперед треба" - Україна і Польща підтверджують стратегічне партнерство

Корбан повернувся до України

Из-за выборов сенатора Алабамы Трамп может утратить контроль над Сенатом, - СМИ

Експерт назвав оприлюднені ГПУ записи розмов Курченка і Саакашвілі змонтованим мультиком

Вишневский должен рассказать о коррупционных механизмах в министерстве Петренко

 

Пожары в Калифорнии уничтожили около 700 домов, – СМИ

Обмен пленными на Донбассе состоится до 25 декабря - СМИ

Порошенко и Дуда сегодня встретятся в Харькове

ХАМАС объявили о начале третьей интифады против Израиля

На Финляндию обрушился сильный снегопад

Мэр Сан-Франциско умер на 66-м году жизни

В Італії призупинили транзит російського газу й оголосили надзвичайний стан

В результаті авіаудару по сектору Газа загинули двоє палестинців

Італія готується до надзвичайного стану через газовий вибух в Австрії

Бомбившие боевиков в Сирии самолеты вернулись в Калужскую область

 
13-12-2017 - politics

Скипальский: Наступит период, когда Россия станет мусульманской

13-12-2017 - politics

Волонтер Мысягин: ОБСЕ в последние дни на Светлодарской дуге не появляется. Очень там сейчас горячо

13-12-2017 - politics

Олег Соскин: Порошенко и Луценко присущи черты Ким Чен Ына

13-12-2017 - politics

В Австрії на заводі стався витік хімічних речовин, 40 постраждалих

13-12-2017 - politics

Сильні снігопади паралізували рух у Нідерландах

13-12-2017 - politics

"Історію не змінимо, а рухатися вперед треба" - Україна і Польща підтверджують стратегічне партнерство

13-12-2017 - politics

Корбан повернувся до України

13-12-2017 - politics

Из-за выборов сенатора Алабамы Трамп может утратить контроль над Сенатом, - СМИ

13-12-2017 - politics

Експерт назвав оприлюднені ГПУ записи розмов Курченка і Саакашвілі змонтованим мультиком

13-12-2017 - economy

Доллар на межбанке подорожал на 10 копеек

13-12-2017 - politics

Вишневский должен рассказать о коррупционных механизмах в министерстве Петренко

13-12-2017 - social

Пожары в Калифорнии уничтожили около 700 домов, – СМИ

13-12-2017 - politics

Эрдоган призвал признать Иерусалим столицей "оккупированного террористами государства Палестина"

13-12-2017 - politics

У північнокорейських тюрмах собак годують немовлятами — офіційний звіт

13-12-2017 - politics

Олег Соскин: Уже в начале 2018 года Украину ждет банкротство. Кто за это будет отвечать?

13-12-2017 - politics

У Дуди анонсують щирі та тверді переговори в Україні

13-12-2017 - politics

Олег Соскин: В начале 2018 года придется либо заплатить России 100 млрд грн либо объявлять дефолт

13-12-2017 - politics

Олег Соскин: Финансирование бюджета в 2018 году под большим вопросом

13-12-2017 - social

Обмен пленными на Донбассе состоится до 25 декабря - СМИ

13-12-2017 - social

Порошенко и Дуда сегодня встретятся в Харькове

12-12-2017 - social

ХАМАС объявили о начале третьей интифады против Израиля

12-12-2017 - politics

Олег Соскин: В бюджет на 2018 год заложена угроза полного прекращения выплат пенсий и тотальной девальвации гривни

12-12-2017 - economy

Чисті валютні резерви НБУ на початок грудня становили 6,67

12-12-2017 - economy

Транзит російського газу через Україну впаде на 30% через вибух у Австрії

12-12-2017 - social

На Финляндию обрушился сильный снегопад

12-12-2017 - politics

Олег Соскин: Нужна единая церковь, чтобы была единая нация

12-12-2017 - social

Мэр Сан-Франциско умер на 66-м году жизни

12-12-2017 - social

В Італії призупинили транзит російського газу й оголосили надзвичайний стан

12-12-2017 - social

В результаті авіаудару по сектору Газа загинули двоє палестинців

12-12-2017 - economy

Словаччина призупинила поставки газу в Австрію через вибух

12-12-2017 - economy

Вибух на газовій станції в Австрії: постачання російського газу в Європу порушилося Ціна на газ у регіоні всього за добу зросла в півтора рази – до $413 за куб.м

12-12-2017 - social

Італія готується до надзвичайного стану через газовий вибух в Австрії

12-12-2017 - social

Бомбившие боевиков в Сирии самолеты вернулись в Калужскую область

12-12-2017 - social

У Польщі телеканал оштрафували на 357 тисяч євро за висвітлення протестів

12-12-2017 - social

Roshen хочет за 50 млн купить в Борисполе землю для бисквитного завода

12-12-2017 - social

У Києві велика пожежа на лівому березі: виїхали 14 пожежних автомобілів

12-12-2017 - economy

Денежная масса в прошлом месяце выросла до 1,13 трлн грн - НБУ

12-12-2017 - social

В Австрии взорвался газовый хаб. Около 60 пострадавших

12-12-2017 - social

В Австрії стався вибух на газопроводі, один загиблий, 17 поранених

12-12-2017 - social

У наметах під Радою - близько 200 осіб

Всі новини

 

Олег Соскін бере участь у Seminarium naukowe - Trójmorze: geopolityczne uwarunkowania i nowy model regionalnej współpracy 23.11.2017

Украина под оккупацией секты Хабад (досье)

"Народний капіталізм: економічна модель для України" Олега Соскина в английской версии (два раздела)

 

Підбірка матеріалів Олега Соскіна на тему Балто-Чорноморського Альянску за 1992-2017 роки

Продаю квартиру. Apartment for sale. Gonchara street 43V

Религиозно-нравственный смысл христианского брака

 

В райцентре на Винничине продолжилась череда загадочных самоубийств

Підліток скоїв моторошне самогубство на Миколаївщині

В Мариуполе 14-летняя школьница ушла из дома, чтобы покончить жизнь самоубийством

У Миколаєві 18 осіб зі зброєю напали на ринок

 
IT

Авария ракеты Союз в России. Кроме Метеора потеряли и 17 иностранных спутников

Впервые в истории астрономы видели «межзвездный объект», прилетевший со стороны созвездия Лира

Украина оказалась ниже Ганы и Лаоса по скорости мобильного интернета

Чего на самом деле хотел вирус Petya. Пять главных версий

 
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика