Павло Петренко – перший клієнт Національного антикорупційного бюро України  
12 серпня 2017

 Очільник Міністерства юстиції, й за сумісництвом однокурсник Прем’єр-міністра Яценюка, запам’ятався на посаді не лише відсутністю будь-який реальних і дієвих реформ в сфері юстиції та судочинства, беззмістовними популістськими заявами та гаслами на кшталт "люструвати всіх", він також є гідним наслідувачем традицій корупції, непотизму та протекціонізму у владі. Тут слід згадати й про юристів-помічників з фірм Петренка - Ігоря Алексєєва, Дмитра Сторожука та Ганни Оніщенко, які займали посади у міністерстві юстиції, державній реєстраційній службі, виконавчій службі тощо, коли Павло Дмитрович перший раз очолив Міністерство (Наразі Ганна Оніщенко – міністр Кабінету Міністрів, І.Алексєєв та Д.Сторожук – народні депутати України від Фронту змін).

Слід згадати й оперативне позаконкурсне призначення заступником Міністра юстиції спочатку з питань євроінтеграції, а потім просто - Антона Янчука, який у 2008–2013 роках працював в адвокатській компанії "МЛГруп", засновником якої колись значився Павло Петренко, герой нашої публікації, за поданням якого і відбулося вказане призначення. Крім цього, А. Янчук також встиг пропрацювати помічником міністра юстиції - П. Петренка. Більш того, в структурах державної та виконавчої служби працювали та продовжують працювати десятки працівників юридичних фірм Петренка, посада яким досталась їм лише з цієї причини.

Однак сьогодні мова більш детально піде про нині першого заступника Міністра юстиції України – пані Наталію Севостьянову. В першу чергу хочемо зазначити, що ніхто не зменшує її знань та професіоналізму, у разі їх наявності. Разом з тим, складно уявити, щоб особа, яка закінчила виш Ківалова, якого демократична влада звинувачує в усіх гріхах людства, могла так просто зробити настільки стрімку кар’єру. Сумніви є, та неспроста. Слід зазначити, що до свого першого призначення під керівництво пана Петренка Наталія Севостьянова була помічником народного депутата М. Джемільова, так само як і раніше інший радник Петренка, а наразі народний депутат України – Георгій Логвінський, який за сумісництвом є чоловіком судді ЄСПЛ з прав людини від України Ганни Юдківської – це воістину якесь зачароване замкнуте коло.

Чи не пригадуєте Ви це чарівне фото майже річної давності (травень 2014 року), на якій Павло Петренко мило та дружньо вечором п’є чай з олiгархом? Ми також можемо бачити на цій фото пані Наталію. Може саме тим вечором вони святкували призначення Наталії на посаду Урядового уповноваженого у справах ЄСПЛ, хто його знає…

Натомість вже на той час багатьом було відомо про близькі стосунки Наталії та Павла (є багато фото та відео доказів цих стосунків). І ніхто немає нічого проти, двоє молодих людей, вільних, можна сказати. Водночас, все ж призначення цивільної дружини своїм заступником, навіть першим заступником – ну це, вибачте, якось в розріз з вимогами статті 12 "Про державну службу" щодо заборони прийняття на державну службу осіб, які будуть безпосередньо підпорядковані близьким їм особам. Однак, Павлу Петренко ніякий закон "не писан". Непотизм, протекціонізм та непрофесіоналізм – ось характерні риси кадрової політики так званого міністра.

Окрему статтю ми обов’язково присвятимо низькому рівню якості усіх законопроектів, внесених Кабміном, за розробку яких відповідальне безпосередньо Міністерство юстиції.

Однак, не можливо не згадати про відсутність покращення у сфері надання адміністративних послуг, а також про тотальну корупцію в реєстраційних та виконавчих службах за часів керування Петренка. Кожна, передбачена законом реєстраційна дія, будь-яка, реєстрація купівлі - продажу квартири – це вимагання хабара в обсязі не менше 500$, в іншому випадку – безпідставна невмотивована відмова. Відповідальним за покривання цих схем є радник Петренка, особі якого також буде присвячено окрему публікацію, з огляду на те, що саме він направляє ці грошові потоки від Петренка та Яценюка.

А тому скажіть будь-ласка, чим це все краще від часів Лавриновича чи Ворони? Тільки цинічніше та гірше, адже ті хоч мали відкриті тарифи, ці ж, прикриваючись ідеалами майдану та призначенням грузинських "фахівців" продовжують з під –поли брати хабарі в набагато більшому обсязі. Взагалі таке всеохоплююче призначення грузинів до центральних органів виконавчої влади дає підстави вважати, що мабуть Україна – це не Європа, а все ж Грузія.

Нещодавно Петренко зробив гучну публічну заяву, що Міністерство юстиції оголосило відкритий конкурс на зайняття вакантних посад у територіальних органах юстиції. Конкурс оголошено за підсумками кадрового тестування, яке Мін’юст провів 6 лютого спільно із компанією Ernst&Young. За наслідками тестів та співбесід із 85 керівників органів юстиції вищої ланки 46 вимушені будуть покинути свої посади. На перший погляд, нібито гарно. Цікаво тільки скільки коштували послуги Ernst&Young платникам податків, і чому все ж не було звільнено керівників управлінь юстиції в Одеській та Дніпропетровській областях, які працювали при злочинній владі??? На друге питання є відповідь – це особисте прохання Арсенія Петровича, адже ті дуже добре "заносять".

Слід зазначити, що загалом майже всі публічні заяви Петренка – це суцільна неправда та перебріхування фактів, висмикування окремих із них для збереження власного реноме. Яскравим прикладом цього, є візит Петренка до Венеційської комісії, за результатами якого він заявив, що Венеційська комісія підтримує люстрації і вважає чудовим Закон "Про очищення влади", однак після цих брехливих заяв Комісія з метою уникнення спекулювання самостійно зробила переклад свого висновку ( що робиться нею вкрай рідко) щодо цього закону і спростувала ці заяви.

Також звертаємо увагу читачів, що Міністерство юстиції є відповідальним органом за проведення так званої люстрації. Водночас, хтось взагалі дивився декларацію пана Петренко????

Павло Петренко заробив у 2013 році непогано – 3 мільйони 8 тисяч 843 грн. Сума коштів на рахунках у банках – 8 мільйонів 805 тисяч 222 грн. Натомість, заробивши за рік 3 мільйони, (та офіційно не зазначаючи членів сім’ї та відповідно їх доходів) він у звітному році поклав у банк 8 мільйонів 800 тисяч 740 грн. При нескладному математичному підрахунку, виникає питання звідки Павло Петренко взяв 4 з половиною мільйонів гривень, що на той час при курсі долара, який був при злочинній владі, становило не малу суму приблизно 562 тисячі доларів.

Нагадаємо пану Петренко, що у прийнятому в першому читанні проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення діяльності Національного антикорупційного бюро та Національного агентства з питань запобігання корупції, пропонується згідно ч. 1 ст. 368-2 "Незаконне збагачення" КК визнати кримінально караним діянням "набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, її близькою особою у власність активів у значному розмірі, законність підстав набуття яких не підтверджено доказами, а так само передача нею таких активів будь-якій іншій особі".

 

А тому першим "клієнтом" Національного антикорупційного бюро України, як ми бачимо, має бути саме міністр юстиції, у будь-якому іншому випадку дії вчинені проти інших осіб цілком очевидно будуть не більше аніж політичної розправою з тими, хто не підтримує недолугі ідеї та забаганки однокурсників Прем’єра у владі.

Для Павла Петренка, "європейського" чиновника та політика, щодо змісту цієї публікації, нагадаємо про те, що Європейський суд з прав людини у справі "Українська Прес-група" проти України" вирішив, що публікації містили критику двох політиків, яка була викладена жорсткою, полемічною, саркастичною мовою. І що для позивачів вони були образливими і навіть шокуючими. Проте, обираючи свою професію, вони залишили себе відкритими для суворої критики і пильного нагляду; це той тягар, який політики мають прийняти в демократичному суспільстві. Несіть цей тягар, Павло Дмитровичу, а ми як демократичне суспільство Вам в цьому обов’язково допоможемо, так само як і надалі будемо пильно слідкувати за Вашою корупційною діяльності й прилаштовуванням коханок і помічників на "хлібні" посади. І не думайте, що все це залишається непоміченим…

Обозреватель"


 

По стопам Сталина: Кто собирается убивать общественно-политических деятелей в Украине?

Глава Пентагону приїде до Києва. Зустрічатиметься з Порошенком і Полтораком

ООН: число жертв оползня в Сьерра-Леоне около 1000 человек

Путін і Медведєв приїхали в окупований Севастополь

Власти Китая за сутки сменили всех командующих и комиссаров армий сухопутных войск

Mercedes президента ФК "Карпаты" Дыминского попал в смертельную аварию под Львовом

Соскин: Теракт в Барселоне - это война мусульманской цивилизации за мировое господство

Савченко: Раз люди просят, буду предлагать Медведчуку встретиться

Епідемія фентанілу: наркотик-вбивця викошує населення міст

Кабмин набирает людей в новые директораты с зарплатой от 50 тысяч гривен

 

Десятки тысяч американцев требуют арестовать Сороса за поддержку абортов, эвтаназии, наркомании, гомосексуализма

Откуда взялись содомитские гей-парады и какие протестантские церкви их поддерживают?

Восстание против Бога: Где проходят крупнейшие гей-парады мира?

Эксперт предупредил о будущем "деле политологов" в духе Сталина

Союз Термінатора та Кривавого пастора. Навіщо Луценку й Турчинову власна партія

Порошенка повалять швидше, ніж Януковича – експерт

Тюрьма за комментарий. В Украине готовится масштабное "дело политологов"

3 тысячи солдат и 500 единиц техники примут участие в военных учениях РФ в Волгоградской области

Спасибо Соросу: в США замаячил призрак «новой гражданской»

В Мережі з’явилося відео сильної пожежі на хімзаводі в окупованому Донецьку

 
18-08-2017 - politics

По стопам Сталина: Кто собирается убивать общественно-политических деятелей в Украине?

18-08-2017 - politics

Глава Пентагону приїде до Києва. Зустрічатиметься з Порошенком і Полтораком

18-08-2017 - politics

ООН: число жертв оползня в Сьерра-Леоне около 1000 человек

18-08-2017 - politics

Путін і Медведєв приїхали в окупований Севастополь

18-08-2017 - politics

Власти Китая за сутки сменили всех командующих и комиссаров армий сухопутных войск

18-08-2017 - politics

Mercedes президента ФК "Карпаты" Дыминского попал в смертельную аварию под Львовом

18-08-2017 - politics

Соскин: Теракт в Барселоне - это война мусульманской цивилизации за мировое господство

18-08-2017 - politics

Савченко: Раз люди просят, буду предлагать Медведчуку встретиться

18-08-2017 - politics

Епідемія фентанілу: наркотик-вбивця викошує населення міст

18-08-2017 - politics

Кабмин набирает людей в новые директораты с зарплатой от 50 тысяч гривен

18-08-2017 - politics

"Усредненный риск гражданской войны в США— 35%"

18-08-2017 - politics

Олег Соскін: Народ досі не скинув Порошенка тільки через війну

18-08-2017 - social

Десятки тысяч американцев требуют арестовать Сороса за поддержку абортов, эвтаназии, наркомании, гомосексуализма

18-08-2017 - economy

Котировки доллара на межбанке опустились до 25,485/25,50

18-08-2017 - politics

В результате наводнения в Индии погибли 119 человек

18-08-2017 - social

Откуда взялись содомитские гей-парады и какие протестантские церкви их поддерживают?

18-08-2017 - social

Восстание против Бога: Где проходят крупнейшие гей-парады мира?

18-08-2017 - social

Эксперт предупредил о будущем "деле политологов" в духе Сталина

18-08-2017 - social

Союз Термінатора та Кривавого пастора. Навіщо Луценку й Турчинову власна партія

18-08-2017 - social

Порошенка повалять швидше, ніж Януковича – експерт

18-08-2017 - social

Тюрьма за комментарий. В Украине готовится масштабное "дело политологов"

18-08-2017 - economy

Держава продала 25% "Західенерго": ціна зросла на 20% від стартової

18-08-2017 - economy

Блокпакет "Київенерго" продали за стартовою ціною

18-08-2017 - politics

Луценко хоче зняти недоторканість із 40 депутатів. Перший на черзі - Лещенко

18-08-2017 - economy

Потребительские настроения в Украине в июле незначительно ухудшились

18-08-2017 - economy

Евро и иена укрепляются к доллару после теракта в Барселоне

18-08-2017 - economy

США готовятся к массовому изъятию долларов

18-08-2017 - politics

Испания: кровавая расплата за содомитский парад Гордость геев

18-08-2017 - politics

Львов засыпал град размером с перепелиное яйцо, который убивал голубей

17-08-2017 - politics

ЗМІ повідомляють про 13 загиблих в Барселоні

17-08-2017 - politics

Микроавтобус въехал в толпу в центре Барселоны, есть раненые

17-08-2017 - politics

Представители российских спецслужб хотели подорвать подразделение Нацгвардии Украины – Грицак

17-08-2017 - politics

Глава СБУ заявив, що в Україні готуються вбивства суспільно-політичних діячів

17-08-2017 - politics

Олег Соскин: Фонд Сороса — это подрывной центр в Украине, его надо немедленно закрыть

17-08-2017 - economy

Курс Bitcoin подолав рубіж $4500

17-08-2017 - economy

Котировки доллара на межбанке опустились до 25,49/25,51

17-08-2017 - politics

У НКРЕКП прийшли з обшуками, Д.Вовка не пускають у будівлю

17-08-2017 - politics

Фонд Сороса: поддержка содомитов и курс на разжигание гражданского конфликта в Украине

17-08-2017 - politics

Олег Соскин: Лукашенко доигрался. Российская Федерация начала оккупацию Белоруссии

17-08-2017 - politics

ЛГБТ, наркомани, цигани: на що фонд Сороса витрачав гроші в Україні у 2016 році?

Всі новини

 

Украина под оккупацией секты Хабад (досье)

"Народний капіталізм: економічна модель для України" Олега Соскина в английской версии (два раздела)

"Народний капіталізм: економічна модель для України" Олега Соскина в английской версии

 

Підбірка матеріалів Олега Соскіна на тему Балто-Чорноморського Альянску за 1992-2017 роки

Продаю квартиру. Apartment for sale. Gonchara street 43V

Религиозно-нравственный смысл христианского брака

 

Невідомі влаштували пожежу в будівлі Київблагоустрою, закидавши її коктейлями Молотова - фото

В Одессе возле банка произошла стрельба с ограблением: объявлен план "Сирена"

Украина - криминальный центр мира? За неделю подорвали уже третью машину

Київський готель "Україна" евакуюють: шукають вибухівку

 
IT

Украина оказалась ниже Ганы и Лаоса по скорости мобильного интернета

Чего на самом деле хотел вирус Petya. Пять главных версий

У Львові з’явиться IT-квартал

Вирус Petya создали специально для Украины и распространяют через M.E.Doc - эксперт

 
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика