Міністерство юстиції України – як офіційний злочинець  
11 вересня 2017

В сучасній Україні настав час, коли можна вводити новий термін – «офіційний злочинець», тобто, це державна особа, яка діє офіційно, але при цьому все одно порушує закон. Статус першого і головного «офіційного злочинця»

в Україні набуло Міністерство юстиції України. Тобто саме та структура, яка відповідно до своїх повноважень, є головною у боротьбі саме з такими злочинами. Ударною силою Міністерства юстиції України у скоєнні злочинів стала комісія з розгляду скарг, пов’язаних з державним реєстром речових прав на нерухоме майно.

Створив і керує цією комісією де-факто Гайдук Віталій Михайлович, який де-юре є лише її секретарем. І хоча формально існують голова комісії, його заступник та інші члени комісії, всі вони змінюються та переобираються з такою швидкістю, з якою людина змінює шкарпетки. Незмінним завжди залишається лише одна людина – секретар цієї комісії. Використовуючи зазначену ударну силу і монопольне право контролю та розпорядження державним реєстром речових прав на нерухоме майно, Міністерство юстиції України офіційно переступило через Конституцію України та кинуло її у смітник, а разом з нею, у смітнику опинився і Цивільний кодекс України.

У разі, якщо НАБУ та Генеральна прокуратура не вирішать цієї ситуації, то у смітник можна викинути і Кримінальний кодекс України. Так, в чому справа, запитаєте ви? Все дуже просто. Міністерство юстиції України вирішило, що воно має право без рішення суду, без виклику та без присутності власників майна (наприклад, вашої квартири), за скаргою будь-якої особи (навіть тої, що не має стосунку до цього майна) вчинити дії щодо зміни або позбавлення права власності будь-якої особи. Міністерство юстиції України не звертає уваги і навіть сміється над непорушністю права власності, встановленого статтею 1 Протоколу 1 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, статтею 41 Конституції України і статтею 321 Цивільного кодексу України, відповідно до яких, особа може бути позбавлена права власності лише у випадках і в порядку, встановленому законом.

При цьому, Конституцією України позбавлення права власності передбачено лише у двох випадках:

- примусове відчуження з мотивів суспільної необхідності, з одночасною компенсацією вартості такого майна;

- конфіскація майна за рішенням суду.

Цивільним кодексом України встановлено додатковий перелік випадків, за якими може бути припинено право власності однієї особи іншою особою без згоди власника майна, а саме:

- припинення права власності на майно, яке за законом не може належати цій особі;

- викупу пам’яток культурної спадщини;

- стягнення майна за зобов’язаннями власника;

- реквізиція майна;

- інші випадки, які встановлено законом.

Міністерство юстиції України, застосувало останнє положення цієї норми, а саме «інші випадки, які встановлено законом», посилаючись на положення пункту 1 частини 2 і положення частини 6 статті 37 Закону України «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 р. за № 1952 – IV, - вважаючи, що нібито зазначені норми дозволяють Міністерству юстиції України припиняти право власності будь-якої особи на власний розсуд.

Однак, Міністерство юстиції України зумисно «забуло» те, що згідно положень статей 1 і 2 цього закону, його дія розповсюджується лише на державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та обтяження таких прав.

В свою чергу, зазначеною державною реєстрацією вважаються лише дії з офіційного визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав через внесення відповідних записів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. При цьому, після внесення запису про право власності на майно, в реєстр стосовно певної особи, така особа набуває право власності на це майно, а вирішення будь-яких питань щодо права власності не входить до компетенції Міністерства юстиції України.

Тобто цим законом встановлюється лише порядок підтвердження державою обставин (фактів), які вже відбулися з правом власності, і жодним чином не встановлюється жодних правил набуття, зміни та припинення права власності (які, до речі, встановлені положеннями глав 23–25 Цивільного кодексу України, і до яких Міністерство юстиції України не має жодного стсунку).

Таким чином, застосування Закону України «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 р. за № 1952 – IV для позбавлення осіб права власності, є в будь-якому випадку протиправним і заборонено положеннями вищевказаних статті 1 Протоколу 1 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, статті 41 Конституції України і статті 321 Цивільного кодексу України.

Тобто, з юридичної точки зору – це є злочином. Більш того, якщо уважно розглянути положення пункту 1 частини 2 статті 37 Закону України «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 р. за № 1952 – IV, на яке посилається Міністерство юстиції України, то в ньому написано, що:

2. Міністерство юстиції України розглядає скарги:

1) на рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав (крім випадків, коли таке право набуто на підставі рішення суду, а також коли щодо нерухомого майна наявний судовий спір)».

Із зазначеного витікає, що Міністерство юстиції України може розглянути лише скарги на рішення державного реєстратора щодо внесення відомостей до реєстру, і не вправі розглядати скарги на рішення нотаріусів та судів щодо правочинів, які стосуються права власності.

При цьому, відповідно до положень частини 6 статті 37 зазначеного закону, на які також посилається Міністерство юстиції України, за результатами розгляду скарг у сфері державної реєстрації, вони можуть ухвалювати лише наступні рішення стосовно держаної реєстрації прав на нерухоме майно:

1) відмову у задоволенні скарги;

2) задоволення (повне чи часткове) скарги шляхом прийняття рішення про:

а) скасування рішення про державну реєстрацію прав;

б) скасування рішення про відмову в державній реєстрації прав та проведення державної реєстрації прав;

в) внесення змін до записів Державного реєстру прав та виправлення помилки, допущеної державним реєстратором;

Якщо ретельно подивитись на цю норму, то можна побачити, що Міністерство юстиції України може скасовувати рішення державного реєстратора, і навіть може вносити зміни та виправлення до записів про право власності в державному реєстрі, - але не може скасувати самі записи про право власності, оскільки таке скасування впливає безпосередньо на право власності особи на нерухоме майно, яке існує лише за умови його державної реєстрації.

Таким чином, право Міністерства юстиції України на скасування записів про право власності у державному реєстрі не передбачено навіть законом, на який вони самі посилаються.

Тобто, Міністерство юстиції України, у разі скасування рішення державного реєстратора стосовно державної реєстрації права власності, може лише звернутися до суду для скасування безпосередньо записів про державну реєстрацію права власності, але не може їх скасовувати самостійно, оскільки вони впливають на право власності.

Крім того, в іншому наказі самого Міністерства юстиції України «Про затвердження Порядку прийняття і розгляду заяв про внесення змін до записів, внесення записів про скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та скасування записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно» від 12.12.2011 р. за № 3502/5 процедура «внесення змін до записів» не ототожнюється із процедурою «скасування записів про державну реєстрацію прав», а визначається окремими порядками.

Тобто Міністерство юстиції України не може скасовувати записи про реєстрацію права власності під видом того, що вони нібито вносять зміни чи виправлення до записів.

Більш того, в цьому ж наказі Міністерство юстиції України встановило норму державних органів України, яку само й порушує, відповідно до якої, внесення записів про скасування державної реєстрації прав може здійснюватися лише на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, і не надання такого рішення суду (чи не набрання ним законної сили) є підставою для відмови у внесені запису про скасування державної реєстрації прав (пункт 2.14.2 зазначеного вище наказу).

Однак, Міністерство юстиції України також «забуло» про цю норму і, за скаргами різних аферистів, направо і наліво скасовує записи про державну реєстрацію права власності без рішення суду, а лише на підставі особистих міркувань незрозумілих клоунів під назвою «комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Міністерства юстиції України», які навіть не знають законодавства.

Тобто, Міністерство юстиції України само встановило цей порядок і само же його порушує, одночасно порушуючи Закон України «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 р. за № 1952 – IV, Конституцію і Цивільний кодекс України, та міжнародні норми, шляхом винесення офіційних наказів стосовно скасування записів про державну реєстрацію нерухомого майна без жодного рішення суду, а лише на свій розсуд. Як це ще можна назвати, як не «офіційний злочин»?! Враховуючи вище вказане, можна стверджувати про настання в Україні нової ери – ери «офіційних злочинців».

https://knk.media/vladimir-marinich/410-ministerstvo-yustitsiji-ukrajini-yak-ofitsijnij-zlochinets.html


 

МВС вводить нові підрозділи Нацгвардії до Одеської області

Трамп на Генассамблее ООН призвал соблюдать границы Украины

Экс-главу СБУ Наливайченко вызвали на допрос по делу Саакашвили

Олег Соскин: Еще одна огромная дыра в финансах. Сколько люди будут молчать?

Новая волна минирований в России. В Волгограде эвакуируют 11 торговых центров

Фонд Сороса в Украине надо признать иностранным агентом, еще лучше - закрыть

Рабинович: Тысячи обманутых вкладчиков из-под Нацбанка пойдут домой к Гонтаревой, если ее не уберут

Олег Соскин: В НАБУ, НАЗК, САП должна быть зарплата 7-10 тысяч. А самые высокие зарплаты должны быть на фронте

Олег Соскин: Кто из оппозиционеров в сговоре с Порошенко?

Олег Соскин: Может наступить момент, когда при безответственном парламенте ответственность на себя возьмет армия

 

«Нардеп в законе»: о преступном прошлом народного депутата Евгения Дейдея

Кононенко нацелен на отъем газовых активов государства - СМИ

Тігіпко хоче купити VS Банк

У Харкові напали на ще одного антикорупціонера

З боку Росії на Донецьк їде колона "Уралів" і "КамАЗів"

Лидеры Каталонии призывают короля Испании и премьера к разговору по референдуму

Прем’єр-міністр Сербії вперше взяла участь у гей-прайді

На Прикарпатті буревій зірвав покрівлю з нічного клубу

Апокаліптичний буревій у Чернівцях: поламані сотні дерев та пошкоджені авто

В Украину движется ураган, который уже привел к десяткам жертв в Румынии

 
19-09-2017 - social

«Нардеп в законе»: о преступном прошлом народного депутата Евгения Дейдея

19-09-2017 - social

Кононенко нацелен на отъем газовых активов государства - СМИ

19-09-2017 - politics

МВС вводить нові підрозділи Нацгвардії до Одеської області

19-09-2017 - politics

Трамп на Генассамблее ООН призвал соблюдать границы Украины

19-09-2017 - politics

Экс-главу СБУ Наливайченко вызвали на допрос по делу Саакашвили

19-09-2017 - economy

За 4 года минимальная зарплата уменьшилась на 18%, пенсия уменьшилась на 56%

19-09-2017 - economy

У Держстатистики погіршили зростання ВВП у другому кварталі до 2,3%

19-09-2017 - politics

Олег Соскин: Еще одна огромная дыра в финансах. Сколько люди будут молчать?

19-09-2017 - politics

Новая волна минирований в России. В Волгограде эвакуируют 11 торговых центров

19-09-2017 - politics

Фонд Сороса в Украине надо признать иностранным агентом, еще лучше - закрыть

19-09-2017 - politics

Рабинович: Тысячи обманутых вкладчиков из-под Нацбанка пойдут домой к Гонтаревой, если ее не уберут

19-09-2017 - politics

Олег Соскин: В НАБУ, НАЗК, САП должна быть зарплата 7-10 тысяч. А самые высокие зарплаты должны быть на фронте

19-09-2017 - politics

Олег Соскин: Кто из оппозиционеров в сговоре с Порошенко?

19-09-2017 - politics

Олег Соскин: Может наступить момент, когда при безответственном парламенте ответственность на себя возьмет армия

19-09-2017 - politics

Під час навчань "Захід-2017" російський вертоліт завдав авіаудару по глядачах, – ЗМІ

19-09-2017 - politics

Саакашвили прибыл в Киев

19-09-2017 - politics

Олег Соскин: Еще 3 млрд долларов новых долгов — это финансовое безумие

19-09-2017 - economy

З 2018 року у місцеві бюджети надходитиме 5% від ренти видобувних галузей

19-09-2017 - politics

Вулицю Грушевського перекрили

19-09-2017 - economy

Уряд встановлює граничний розмір державного боргу у 2018 році на рівні 91 млрд доларів

19-09-2017 - economy

Уманський про євробонди: навіщо позичати під 7,375%, відхиляючи заявки на 4,75%?

19-09-2017 - politics

Захід, на якому охоронці Порошенка напали на журналістів, виявився весіллям Луценка

19-09-2017 - economy

Brent торгується на рівні 55,38 дол. за барель

19-09-2017 - politics

Автомобіль поліції спалили після вбивства студента в Джорджії

19-09-2017 - politics

ЗМІ: Одному з виправданих фігурантів справи "2 травня" пробили голову

19-09-2017 - politics

Порошенко ликует: Украина взяла в долг 3 млрд долларов. Отдавать придется 6,3 млрд вместе с процентами

18-09-2017 - politics

Майдан протестантов в центре Киева с участием Турчинова. Как это было

18-09-2017 - politics

Ильичевский городской суд атакован радикалами

18-09-2017 - politics

Радикалы строят баррикады у здания суда в Черноморске

18-09-2017 - politics

США, Китай та Росія почали масштабні навчання біля КНДР

18-09-2017 - politics

Отец Путина служил в истребительных войсках НКВД, попав в плен, сотрудничал с гестапо

18-09-2017 - politics

Илларионов: В качестве иодологической модели Путин избрал тысячелетний православный рейх

18-09-2017 - politics

Саакашвілі їде в Полтаву, Суми і Одесу

18-09-2017 - economy

Уряд Гройсмана планує девальвувати гривню на 16%

18-09-2017 - economy

У бюджеті на 2018 рік — 95 млрд на карально-поліцейський апарат

18-09-2017 - politics

В США задержали около 80 человек после трех ночей погромов за убийство афроамериканца

18-09-2017 - politics

Турция начала крупные маневры на границе с Ираком

18-09-2017 - religion

В Києві вперше святкували день подяки. На Хрещатику зібралося 150 тисяч протестантів

18-09-2017 - economy

Нафтогаз пополнил госбюджет почти на 85 млрд грн

18-09-2017 - economy

Украина выкупит свои бонды на $1,58 млрд

Всі новини

 

Украина под оккупацией секты Хабад (досье)

"Народний капіталізм: економічна модель для України" Олега Соскина в английской версии (два раздела)

"Народний капіталізм: економічна модель для України" Олега Соскина в английской версии

 

Підбірка матеріалів Олега Соскіна на тему Балто-Чорноморського Альянску за 1992-2017 роки

Продаю квартиру. Apartment for sale. Gonchara street 43V

Религиозно-нравственный смысл христианского брака

 

В центре Киева неизвестные похитили журналистку - СМИ

У Миколаєві намагалися підірвати депутата міськради від "Опоблоку"

Бандитский террор в Киеве: в школьном дворе обнаружена девушка с перерезанным горлом и труп охранника

В Одесской области кикбоксеры на обочине избили главного редактора местной газеты

 
IT

Украина оказалась ниже Ганы и Лаоса по скорости мобильного интернета

Чего на самом деле хотел вирус Petya. Пять главных версий

У Львові з’явиться IT-квартал

Вирус Petya создали специально для Украины и распространяют через M.E.Doc - эксперт

 
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика