Міністерство юстиції України – як офіційний злочинець  
11 вересня 2017

В сучасній Україні настав час, коли можна вводити новий термін – «офіційний злочинець», тобто, це державна особа, яка діє офіційно, але при цьому все одно порушує закон. Статус першого і головного «офіційного злочинця»

в Україні набуло Міністерство юстиції України. Тобто саме та структура, яка відповідно до своїх повноважень, є головною у боротьбі саме з такими злочинами. Ударною силою Міністерства юстиції України у скоєнні злочинів стала комісія з розгляду скарг, пов’язаних з державним реєстром речових прав на нерухоме майно.

Створив і керує цією комісією де-факто Гайдук Віталій Михайлович, який де-юре є лише її секретарем. І хоча формально існують голова комісії, його заступник та інші члени комісії, всі вони змінюються та переобираються з такою швидкістю, з якою людина змінює шкарпетки. Незмінним завжди залишається лише одна людина – секретар цієї комісії. Використовуючи зазначену ударну силу і монопольне право контролю та розпорядження державним реєстром речових прав на нерухоме майно, Міністерство юстиції України офіційно переступило через Конституцію України та кинуло її у смітник, а разом з нею, у смітнику опинився і Цивільний кодекс України.

У разі, якщо НАБУ та Генеральна прокуратура не вирішать цієї ситуації, то у смітник можна викинути і Кримінальний кодекс України. Так, в чому справа, запитаєте ви? Все дуже просто. Міністерство юстиції України вирішило, що воно має право без рішення суду, без виклику та без присутності власників майна (наприклад, вашої квартири), за скаргою будь-якої особи (навіть тої, що не має стосунку до цього майна) вчинити дії щодо зміни або позбавлення права власності будь-якої особи. Міністерство юстиції України не звертає уваги і навіть сміється над непорушністю права власності, встановленого статтею 1 Протоколу 1 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, статтею 41 Конституції України і статтею 321 Цивільного кодексу України, відповідно до яких, особа може бути позбавлена права власності лише у випадках і в порядку, встановленому законом.

При цьому, Конституцією України позбавлення права власності передбачено лише у двох випадках:

- примусове відчуження з мотивів суспільної необхідності, з одночасною компенсацією вартості такого майна;

- конфіскація майна за рішенням суду.

Цивільним кодексом України встановлено додатковий перелік випадків, за якими може бути припинено право власності однієї особи іншою особою без згоди власника майна, а саме:

- припинення права власності на майно, яке за законом не може належати цій особі;

- викупу пам’яток культурної спадщини;

- стягнення майна за зобов’язаннями власника;

- реквізиція майна;

- інші випадки, які встановлено законом.

Міністерство юстиції України, застосувало останнє положення цієї норми, а саме «інші випадки, які встановлено законом», посилаючись на положення пункту 1 частини 2 і положення частини 6 статті 37 Закону України «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 р. за № 1952 – IV, - вважаючи, що нібито зазначені норми дозволяють Міністерству юстиції України припиняти право власності будь-якої особи на власний розсуд.

Однак, Міністерство юстиції України зумисно «забуло» те, що згідно положень статей 1 і 2 цього закону, його дія розповсюджується лише на державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та обтяження таких прав.

В свою чергу, зазначеною державною реєстрацією вважаються лише дії з офіційного визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав через внесення відповідних записів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. При цьому, після внесення запису про право власності на майно, в реєстр стосовно певної особи, така особа набуває право власності на це майно, а вирішення будь-яких питань щодо права власності не входить до компетенції Міністерства юстиції України.

Тобто цим законом встановлюється лише порядок підтвердження державою обставин (фактів), які вже відбулися з правом власності, і жодним чином не встановлюється жодних правил набуття, зміни та припинення права власності (які, до речі, встановлені положеннями глав 23–25 Цивільного кодексу України, і до яких Міністерство юстиції України не має жодного стсунку).

Таким чином, застосування Закону України «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 р. за № 1952 – IV для позбавлення осіб права власності, є в будь-якому випадку протиправним і заборонено положеннями вищевказаних статті 1 Протоколу 1 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, статті 41 Конституції України і статті 321 Цивільного кодексу України.

Тобто, з юридичної точки зору – це є злочином. Більш того, якщо уважно розглянути положення пункту 1 частини 2 статті 37 Закону України «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 р. за № 1952 – IV, на яке посилається Міністерство юстиції України, то в ньому написано, що:

2. Міністерство юстиції України розглядає скарги:

1) на рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав (крім випадків, коли таке право набуто на підставі рішення суду, а також коли щодо нерухомого майна наявний судовий спір)».

Із зазначеного витікає, що Міністерство юстиції України може розглянути лише скарги на рішення державного реєстратора щодо внесення відомостей до реєстру, і не вправі розглядати скарги на рішення нотаріусів та судів щодо правочинів, які стосуються права власності.

При цьому, відповідно до положень частини 6 статті 37 зазначеного закону, на які також посилається Міністерство юстиції України, за результатами розгляду скарг у сфері державної реєстрації, вони можуть ухвалювати лише наступні рішення стосовно держаної реєстрації прав на нерухоме майно:

1) відмову у задоволенні скарги;

2) задоволення (повне чи часткове) скарги шляхом прийняття рішення про:

а) скасування рішення про державну реєстрацію прав;

б) скасування рішення про відмову в державній реєстрації прав та проведення державної реєстрації прав;

в) внесення змін до записів Державного реєстру прав та виправлення помилки, допущеної державним реєстратором;

Якщо ретельно подивитись на цю норму, то можна побачити, що Міністерство юстиції України може скасовувати рішення державного реєстратора, і навіть може вносити зміни та виправлення до записів про право власності в державному реєстрі, - але не може скасувати самі записи про право власності, оскільки таке скасування впливає безпосередньо на право власності особи на нерухоме майно, яке існує лише за умови його державної реєстрації.

Таким чином, право Міністерства юстиції України на скасування записів про право власності у державному реєстрі не передбачено навіть законом, на який вони самі посилаються.

Тобто, Міністерство юстиції України, у разі скасування рішення державного реєстратора стосовно державної реєстрації права власності, може лише звернутися до суду для скасування безпосередньо записів про державну реєстрацію права власності, але не може їх скасовувати самостійно, оскільки вони впливають на право власності.

Крім того, в іншому наказі самого Міністерства юстиції України «Про затвердження Порядку прийняття і розгляду заяв про внесення змін до записів, внесення записів про скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та скасування записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно» від 12.12.2011 р. за № 3502/5 процедура «внесення змін до записів» не ототожнюється із процедурою «скасування записів про державну реєстрацію прав», а визначається окремими порядками.

Тобто Міністерство юстиції України не може скасовувати записи про реєстрацію права власності під видом того, що вони нібито вносять зміни чи виправлення до записів.

Більш того, в цьому ж наказі Міністерство юстиції України встановило норму державних органів України, яку само й порушує, відповідно до якої, внесення записів про скасування державної реєстрації прав може здійснюватися лише на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, і не надання такого рішення суду (чи не набрання ним законної сили) є підставою для відмови у внесені запису про скасування державної реєстрації прав (пункт 2.14.2 зазначеного вище наказу).

Однак, Міністерство юстиції України також «забуло» про цю норму і, за скаргами різних аферистів, направо і наліво скасовує записи про державну реєстрацію права власності без рішення суду, а лише на підставі особистих міркувань незрозумілих клоунів під назвою «комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Міністерства юстиції України», які навіть не знають законодавства.

Тобто, Міністерство юстиції України само встановило цей порядок і само же його порушує, одночасно порушуючи Закон України «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 р. за № 1952 – IV, Конституцію і Цивільний кодекс України, та міжнародні норми, шляхом винесення офіційних наказів стосовно скасування записів про державну реєстрацію нерухомого майна без жодного рішення суду, а лише на свій розсуд. Як це ще можна назвати, як не «офіційний злочин»?! Враховуючи вище вказане, можна стверджувати про настання в Україні нової ери – ери «офіційних злочинців».

https://knk.media/vladimir-marinich/410-ministerstvo-yustitsiji-ukrajini-yak-ofitsijnij-zlochinets.html


 

Сьогодні 100 років з дня проголошення Незалежності України

На кордоні з Польщею – черги на 894 автівки

Порошенко у десятці найбагатших учасників форуму у Давосі - ЗМІ

Загиблі в Кабулі українці - співробітники авіакомпанії

Клімкін: У Кабулі загинули 6 громадян України

Курды сообщили об уничтоженных в Африне турецких солдатах и боевиках

Олігарх з Тернопільщини може сісти на 50 років і “здати” Порошенка?

Турецкие танки вошли в сирийский Африн, сообщают СМИ

У Бухаресті десятки тисяч людей вийшли на антикорупційний протест

У центрі Праги горів готель: двоє загиблих, дев'ять постраждалих

 

Штаб АТО: автобус із цивільними обстріляли бойовики, є жертви

При обстреле турецкого Рейханлы из Африна погиб человек, 32 ранены

У Кремлі розповіли про таємні зустрічі Порошенка з Путіним

К Земле приближается астероид размером с небоскреб - NASA

В Одесской области член одной из партий обстрелял ремонтников облэнерго

СМИ узнали, что Порошенко выдали документы на чужое имя для поездки на Мальдивы

В марте в Германии будет приведено к присяге новое правительство

На севере Чили произошло землетрясение магнитудой 6,3

Трамп предложил перенести переговоры по Донбассу из Минска в другой город

С - стабильность. Порошенко третий год ездит на один и тот же остров на Мальдивах

 
22-01-2018 - politics

Сьогодні 100 років з дня проголошення Незалежності України

22-01-2018 - politics

На кордоні з Польщею – черги на 894 автівки

22-01-2018 - politics

Порошенко у десятці найбагатших учасників форуму у Давосі - ЗМІ

21-01-2018 - politics

Загиблі в Кабулі українці - співробітники авіакомпанії

21-01-2018 - politics

Клімкін: У Кабулі загинули 6 громадян України

21-01-2018 - social

Штаб АТО: автобус із цивільними обстріляли бойовики, є жертви

21-01-2018 - social

При обстреле турецкого Рейханлы из Африна погиб человек, 32 ранены

21-01-2018 - politics

Курды сообщили об уничтоженных в Африне турецких солдатах и боевиках

21-01-2018 - politics

Олігарх з Тернопільщини може сісти на 50 років і “здати” Порошенка?

21-01-2018 - social

У Кремлі розповіли про таємні зустрічі Порошенка з Путіним

21-01-2018 - social

К Земле приближается астероид размером с небоскреб - NASA

21-01-2018 - social

В Одесской области член одной из партий обстрелял ремонтников облэнерго

21-01-2018 - social

СМИ узнали, что Порошенко выдали документы на чужое имя для поездки на Мальдивы

21-01-2018 - social

В марте в Германии будет приведено к присяге новое правительство

21-01-2018 - social

На севере Чили произошло землетрясение магнитудой 6,3

21-01-2018 - politics

Турецкие танки вошли в сирийский Африн, сообщают СМИ

21-01-2018 - politics

У Бухаресті десятки тисяч людей вийшли на антикорупційний протест

21-01-2018 - politics

У центрі Праги горів готель: двоє загиблих, дев'ять постраждалих

20-01-2018 - politics

Олег Соскин: Укрзалізниця деградирует. Издевательства над пассажирами усиливаются

20-01-2018 - politics

Куда исчезла Тимошенко? Эксперт высказался о пропаже Леди Ю

20-01-2018 - politics

Коломойский на машине застрял в снегах Куршевеля. Авто выталкивал нардеп Онищенко

20-01-2018 - politics

Турецькі війська розпочали наземний наступ на півночі Сирії

20-01-2018 - politics

В Одесі, де стоїть пам'ятник Катерині Другій, знову інцидент зі стріляниною

20-01-2018 - politics

Олег Соскин: Пункт пропуска на границе со Словакией — это переход каменного века

20-01-2018 - politics

Олег Соскин: восстанваливается коммунистическая система — чтобы пересечь границу, надо пройти муки ада

20-01-2018 - politics

Проросійська партія Сербії закликає Путіна ввести війська в Косово

20-01-2018 - politics

У США розпочався "шатдаун": уряд країни призупинив роботу через відсутність грошей

19-01-2018 - politics

Визит Назарбаева в США: что (не) осталось за кадром

19-01-2018 - politics

"Хоть кто-то развивается успешно". В соцсетях сравнили, как Трамп принимал Порошенко и Назарбаева

19-01-2018 - social

Трамп предложил перенести переговоры по Донбассу из Минска в другой город

19-01-2018 - social

С - стабильность. Порошенко третий год ездит на один и тот же остров на Мальдивах

19-01-2018 - social

Убитый в Одессе преступник называл себя членом партии Сталина

19-01-2018 - social

Кількість хворих на кір у Києві зросла до 109 осіб

19-01-2018 - social

Мужчина из автомата в центре Одессы ранил десяток людей и одного убил

19-01-2018 - social

Перестрелка в центре Одессы: есть погибший, прибыл спецназ

19-01-2018 - social

Анкара почала військову операцію проти курдів у Сирії, обстрілявши кілька сіл

19-01-2018 - social

Путін скликав Радбез через закон про Донбас

19-01-2018 - social

Єврокомісар Ган розповів, які країни можуть стати членами ЄС до 2025 року

19-01-2018 - social

Черкаси без води. В місті надзвичайна ситуація

19-01-2018 - social

Печерский суд арестовал банковскую карту Саакашвили

Всі новини

 

Олег Соскін бере участь у Seminarium naukowe - Trójmorze: geopolityczne uwarunkowania i nowy model regionalnej współpracy 23.11.2017

Украина под оккупацией секты Хабад (досье)

"Народний капіталізм: економічна модель для України" Олега Соскина в английской версии (два раздела)

 

Підбірка матеріалів Олега Соскіна на тему Балто-Чорноморського Альянску за 1992-2017 роки

Продаю квартиру. Apartment for sale. Gonchara street 43V

Религиозно-нравственный смысл христианского брака

 

В Киеве люди в балаклавах палками избили семью адвоката

В Запорожье объявлен план-перехват "Сирена": Готовятся к штурму

В Киеве в стриптиз-клубе десять мужчин устроили стрельбу

В Одесі зарізали фельдшера "швидкої", коли він знімав гроші із банкомату

 
IT

Авария ракеты Союз в России. Кроме Метеора потеряли и 17 иностранных спутников

Впервые в истории астрономы видели «межзвездный объект», прилетевший со стороны созвездия Лира

Украина оказалась ниже Ганы и Лаоса по скорости мобильного интернета

Чего на самом деле хотел вирус Petya. Пять главных версий

 
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика