Міністерство юстиції України – як офіційний злочинець  
11 вересня 2017

В сучасній Україні настав час, коли можна вводити новий термін – «офіційний злочинець», тобто, це державна особа, яка діє офіційно, але при цьому все одно порушує закон. Статус першого і головного «офіційного злочинця»

в Україні набуло Міністерство юстиції України. Тобто саме та структура, яка відповідно до своїх повноважень, є головною у боротьбі саме з такими злочинами. Ударною силою Міністерства юстиції України у скоєнні злочинів стала комісія з розгляду скарг, пов’язаних з державним реєстром речових прав на нерухоме майно.

Створив і керує цією комісією де-факто Гайдук Віталій Михайлович, який де-юре є лише її секретарем. І хоча формально існують голова комісії, його заступник та інші члени комісії, всі вони змінюються та переобираються з такою швидкістю, з якою людина змінює шкарпетки. Незмінним завжди залишається лише одна людина – секретар цієї комісії. Використовуючи зазначену ударну силу і монопольне право контролю та розпорядження державним реєстром речових прав на нерухоме майно, Міністерство юстиції України офіційно переступило через Конституцію України та кинуло її у смітник, а разом з нею, у смітнику опинився і Цивільний кодекс України.

У разі, якщо НАБУ та Генеральна прокуратура не вирішать цієї ситуації, то у смітник можна викинути і Кримінальний кодекс України. Так, в чому справа, запитаєте ви? Все дуже просто. Міністерство юстиції України вирішило, що воно має право без рішення суду, без виклику та без присутності власників майна (наприклад, вашої квартири), за скаргою будь-якої особи (навіть тої, що не має стосунку до цього майна) вчинити дії щодо зміни або позбавлення права власності будь-якої особи. Міністерство юстиції України не звертає уваги і навіть сміється над непорушністю права власності, встановленого статтею 1 Протоколу 1 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, статтею 41 Конституції України і статтею 321 Цивільного кодексу України, відповідно до яких, особа може бути позбавлена права власності лише у випадках і в порядку, встановленому законом.

При цьому, Конституцією України позбавлення права власності передбачено лише у двох випадках:

- примусове відчуження з мотивів суспільної необхідності, з одночасною компенсацією вартості такого майна;

- конфіскація майна за рішенням суду.

Цивільним кодексом України встановлено додатковий перелік випадків, за якими може бути припинено право власності однієї особи іншою особою без згоди власника майна, а саме:

- припинення права власності на майно, яке за законом не може належати цій особі;

- викупу пам’яток культурної спадщини;

- стягнення майна за зобов’язаннями власника;

- реквізиція майна;

- інші випадки, які встановлено законом.

Міністерство юстиції України, застосувало останнє положення цієї норми, а саме «інші випадки, які встановлено законом», посилаючись на положення пункту 1 частини 2 і положення частини 6 статті 37 Закону України «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 р. за № 1952 – IV, - вважаючи, що нібито зазначені норми дозволяють Міністерству юстиції України припиняти право власності будь-якої особи на власний розсуд.

Однак, Міністерство юстиції України зумисно «забуло» те, що згідно положень статей 1 і 2 цього закону, його дія розповсюджується лише на державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та обтяження таких прав.

В свою чергу, зазначеною державною реєстрацією вважаються лише дії з офіційного визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав через внесення відповідних записів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. При цьому, після внесення запису про право власності на майно, в реєстр стосовно певної особи, така особа набуває право власності на це майно, а вирішення будь-яких питань щодо права власності не входить до компетенції Міністерства юстиції України.

Тобто цим законом встановлюється лише порядок підтвердження державою обставин (фактів), які вже відбулися з правом власності, і жодним чином не встановлюється жодних правил набуття, зміни та припинення права власності (які, до речі, встановлені положеннями глав 23–25 Цивільного кодексу України, і до яких Міністерство юстиції України не має жодного стсунку).

Таким чином, застосування Закону України «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 р. за № 1952 – IV для позбавлення осіб права власності, є в будь-якому випадку протиправним і заборонено положеннями вищевказаних статті 1 Протоколу 1 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, статті 41 Конституції України і статті 321 Цивільного кодексу України.

Тобто, з юридичної точки зору – це є злочином. Більш того, якщо уважно розглянути положення пункту 1 частини 2 статті 37 Закону України «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 р. за № 1952 – IV, на яке посилається Міністерство юстиції України, то в ньому написано, що:

2. Міністерство юстиції України розглядає скарги:

1) на рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав (крім випадків, коли таке право набуто на підставі рішення суду, а також коли щодо нерухомого майна наявний судовий спір)».

Із зазначеного витікає, що Міністерство юстиції України може розглянути лише скарги на рішення державного реєстратора щодо внесення відомостей до реєстру, і не вправі розглядати скарги на рішення нотаріусів та судів щодо правочинів, які стосуються права власності.

При цьому, відповідно до положень частини 6 статті 37 зазначеного закону, на які також посилається Міністерство юстиції України, за результатами розгляду скарг у сфері державної реєстрації, вони можуть ухвалювати лише наступні рішення стосовно держаної реєстрації прав на нерухоме майно:

1) відмову у задоволенні скарги;

2) задоволення (повне чи часткове) скарги шляхом прийняття рішення про:

а) скасування рішення про державну реєстрацію прав;

б) скасування рішення про відмову в державній реєстрації прав та проведення державної реєстрації прав;

в) внесення змін до записів Державного реєстру прав та виправлення помилки, допущеної державним реєстратором;

Якщо ретельно подивитись на цю норму, то можна побачити, що Міністерство юстиції України може скасовувати рішення державного реєстратора, і навіть може вносити зміни та виправлення до записів про право власності в державному реєстрі, - але не може скасувати самі записи про право власності, оскільки таке скасування впливає безпосередньо на право власності особи на нерухоме майно, яке існує лише за умови його державної реєстрації.

Таким чином, право Міністерства юстиції України на скасування записів про право власності у державному реєстрі не передбачено навіть законом, на який вони самі посилаються.

Тобто, Міністерство юстиції України, у разі скасування рішення державного реєстратора стосовно державної реєстрації права власності, може лише звернутися до суду для скасування безпосередньо записів про державну реєстрацію права власності, але не може їх скасовувати самостійно, оскільки вони впливають на право власності.

Крім того, в іншому наказі самого Міністерства юстиції України «Про затвердження Порядку прийняття і розгляду заяв про внесення змін до записів, внесення записів про скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та скасування записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно» від 12.12.2011 р. за № 3502/5 процедура «внесення змін до записів» не ототожнюється із процедурою «скасування записів про державну реєстрацію прав», а визначається окремими порядками.

Тобто Міністерство юстиції України не може скасовувати записи про реєстрацію права власності під видом того, що вони нібито вносять зміни чи виправлення до записів.

Більш того, в цьому ж наказі Міністерство юстиції України встановило норму державних органів України, яку само й порушує, відповідно до якої, внесення записів про скасування державної реєстрації прав може здійснюватися лише на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, і не надання такого рішення суду (чи не набрання ним законної сили) є підставою для відмови у внесені запису про скасування державної реєстрації прав (пункт 2.14.2 зазначеного вище наказу).

Однак, Міністерство юстиції України також «забуло» про цю норму і, за скаргами різних аферистів, направо і наліво скасовує записи про державну реєстрацію права власності без рішення суду, а лише на підставі особистих міркувань незрозумілих клоунів під назвою «комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Міністерства юстиції України», які навіть не знають законодавства.

Тобто, Міністерство юстиції України само встановило цей порядок і само же його порушує, одночасно порушуючи Закон України «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 р. за № 1952 – IV, Конституцію і Цивільний кодекс України, та міжнародні норми, шляхом винесення офіційних наказів стосовно скасування записів про державну реєстрацію нерухомого майна без жодного рішення суду, а лише на свій розсуд. Як це ще можна назвати, як не «офіційний злочин»?! Враховуючи вище вказане, можна стверджувати про настання в Україні нової ери – ери «офіційних злочинців».

https://knk.media/vladimir-marinich/410-ministerstvo-yustitsiji-ukrajini-yak-ofitsijnij-zlochinets.html


 

"Ляшко дал на лечение лишь 8 тысяч гривен и сказал, что больше у него денег нет", - дочь женщины, пострадавшей при покушении на Мосийчука

Доба в АТО: 25 обстрілів, 1 боєць ЗСУ загинув

Найєм: За три доби після виступу Соломатіної не проведено жодного допиту чи обшуку у справі НАЗК

Олег Соскин: Наглость бандитов, которые сегодня находтся у власти, перешла все границы

Пресс-служба Анджея Дуды назвала президента Украины Виктором

Комітет президентів України і Польщі зібрався на засідання у Кракові

В Киеве "заминировали" 11 объектов, среди них ТРЦ "Украина" и канал ICTV

В Киеве "заминировали" станцию метро "Лыбедская" и два торговых центра

Олег Соскин: Близится время великого хаоса

Ймовірно, Труба буде лише ширмою для прикриття заступника голови ДБР, – Лещенко

 

Радикал Дмитрий Резниченко сообщил, что на него напали и избили ультраправые из С14

Правоохоронці взяли Петренка під охорону

Из-за масштабной аварии под Одессой 30-тысячный город остался без воды и тепла

Уміськраді Миколаєва сталися сутички

На Закарпатті масштабна спецоперація з броньовиками і вертольотами

Спивак: НАБУ и НАПК полностью себя дискредитировали

Кілька сотень осіб влаштували безлади у Брюсселі, 16 - затримано

В Китае 18 человек погибли в результате аварии с участием более 30 автомобилей

Внаслідок повені на околицях Афін загинули 5 осіб, 4 зникли безвісти

СоломатинаГейт. Еще два сотрудника расскажут о нарушениях в Агентстве - Найем

 
18-11-2017 - politics

"Ляшко дал на лечение лишь 8 тысяч гривен и сказал, что больше у него денег нет", - дочь женщины, пострадавшей при покушении на Мосийчука

18-11-2017 - politics

Доба в АТО: 25 обстрілів, 1 боєць ЗСУ загинув

17-11-2017 - politics

Найєм: За три доби після виступу Соломатіної не проведено жодного допиту чи обшуку у справі НАЗК

17-11-2017 - politics

Олег Соскин: Наглость бандитов, которые сегодня находтся у власти, перешла все границы

17-11-2017 - economy

Межбанк закрылся долларом по 26,49

17-11-2017 - politics

Пресс-служба Анджея Дуды назвала президента Украины Виктором

17-11-2017 - politics

Комітет президентів України і Польщі зібрався на засідання у Кракові

17-11-2017 - politics

В Киеве "заминировали" 11 объектов, среди них ТРЦ "Украина" и канал ICTV

17-11-2017 - politics

В Киеве "заминировали" станцию метро "Лыбедская" и два торговых центра

17-11-2017 - politics

Олег Соскин: Близится время великого хаоса

17-11-2017 - politics

Ймовірно, Труба буде лише ширмою для прикриття заступника голови ДБР, – Лещенко

17-11-2017 - politics

ГПУ відкрила ще одну справу проти НАБУ: Мосійчук попросив

17-11-2017 - politics

Конкурентная война между операторами лотерей достигла апогея

17-11-2017 - politics

В Киеве проходит круглый стол «Украина и Польша. Поиск компромисса»

17-11-2017 - politics

Олег Соскин: Порошенко отличается колоссальной жадностю и жаждой власти

17-11-2017 - social

Радикал Дмитрий Резниченко сообщил, что на него напали и избили ультраправые из С14

17-11-2017 - social

Правоохоронці взяли Петренка під охорону

17-11-2017 - economy

Биткоину потребовалось четыре дня для нового максимума после обвала. Перепрыгнул за $8 000

17-11-2017 - politics

"Фарс". Як Порошенко з Турчиновим розписали Бюро розслідувань

17-11-2017 - politics

Олег Соскин: Под видом борьбы с коррупцией идет борьба с инакомыслием и устанавливается диктатура

17-11-2017 - politics

Родичі нового очільника ДБР володіють рестораном у Львові

17-11-2017 - politics

Анонс. Олег Соскін в ефірі UkrlifeTV 17 листопада, 11.00

17-11-2017 - politics

ЗМІ: Антикорупційна прокуратура отримала викривальні матеріали щодо діяльності НАЗК

17-11-2017 - politics

НАБУ розслідує корупцію Луценка

17-11-2017 - politics

ГПУ открыла дело против директора НАБУ — СМИ

17-11-2017 - politics

Олег Соскин: Обмен всех на всех легитимизирует террористов

17-11-2017 - politics

Присели на Трубу. Как прокурорские кланы, Порошенко и Турчинов поделили между собой "украинское ФБР"

16-11-2017 - politics

Новый глава ГБР за прошлый год заработал всего 19 тысяч гривен и взял кредит

16-11-2017 - economy

Межбанк закрылся котировками доллара 26,465/26,48

16-11-2017 - politics

Олег Соскин: Наступила осень, гуси улетели в тёплые края, революция опять в Украину пришла! (видео)

16-11-2017 - politics

Анонс. Олег Соскін в ефірі телеканалу ZIK. 16 листопада, 21,30. Передача Остапа Дроздова Прямим текстом

16-11-2017 - politics

Анонс. Олег Соскін на телеканалі ZIK сьогодні о 21:30

16-11-2017 - social

Из-за масштабной аварии под Одессой 30-тысячный город остался без воды и тепла

16-11-2017 - social

Уміськраді Миколаєва сталися сутички

16-11-2017 - social

На Закарпатті масштабна спецоперація з броньовиками і вертольотами

16-11-2017 - economy

Де гроші?ЄС за останні три роки виділив Україні 12 млрд євро - Мінгареллі

16-11-2017 - economy

Верховная Рада ввела абонентскую плату за отопление и воду

16-11-2017 - politics

Кадровые изменения в МВД: почему Геращенко ушел от Авакова — мнение

16-11-2017 - politics

Тема дня. НАБУ против НАПК, НАПК против НАБУ - что там происходит

16-11-2017 - social

Спивак: НАБУ и НАПК полностью себя дискредитировали

Всі новини

 

Украина под оккупацией секты Хабад (досье)

"Народний капіталізм: економічна модель для України" Олега Соскина в английской версии (два раздела)

"Народний капіталізм: економічна модель для України" Олега Соскина в английской версии

 

Підбірка матеріалів Олега Соскіна на тему Балто-Чорноморського Альянску за 1992-2017 роки

Продаю квартиру. Apartment for sale. Gonchara street 43V

Религиозно-нравственный смысл христианского брака

 

В Измаиле полиция перекрыла все выезды из города. Ищут убийц

Близько 400 осіб евакуювали із залізничного вокзалу у Львові

У центрі Києва зчинили стрілянину

Журналист Сотник сообщил, что в Подмосковье столкнули с железнодорожной платформы оппозиционного активиста

 
IT

Впервые в истории астрономы видели «межзвездный объект», прилетевший со стороны созвездия Лира

Украина оказалась ниже Ганы и Лаоса по скорости мобильного интернета

Чего на самом деле хотел вирус Petya. Пять главных версий

У Львові з’явиться IT-квартал

 
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика